Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Pa pazite, smo šele v jeseni, kaj bo ko bo zima, bo zelo zanimivo.

Torej ko bo nekaj tednov skupaj turobno depresivno vreme, tema že ob 15h, čez dan samo oblačno, vlažno...

če takrat ne pridemo na 50% pozitivnih vseh PCR, sem picikl?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
In koliko od 4500+ kovidnih žrtev, s katerimi tako radi mahate se je borilo z rakom ali kako drugo smrtonosno boleznijo?
Pri teh 4500+ nikoli nihče ne omeni kake druge bolezni razem kovid, in pristali so v statistiki pod kovid.
In kolikim od teh 4500+ so naredili obdukcijo, ustanovili interdisciplinarne komisije, da bi ugotovili povezavo med kovidom in smrtjo, kot to delajo pri smrtih po cepljenju - da bi lahko primerjali ti dve kategoriji?
Seveda, da so končali pod covid statistiko saj v kolikor ne bi prišlo do okužbe s covidom, bi po temu svetu brcali še nekaj časa in morda celo zmagali boj z boleznijo tako so šli pa par metrov pod zemljo.

Pa pozabil si odpisat o kakšni izbiri glede cepljenja si v zadnje razlagal. Ti in tvoji somišljeniki ste mi namreč dali vedeti, da kar se (prisilnega) cepljenja tiče izbire v bistvu ni tako da mi ni bilo ravno najbolj jasno na kaj ciljaš, ko si potem pa pisal o neki možnostih izbire.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
No, mislim da ko se menimo o "prisilnem" "obveznem" ipd, imamo ljudje različno percepcijo zgleda.

Za nekoga je "obvezno" cepljenje zato, ker recimo brez testa na more na avtobus vsak dan. Za nekoga je to izbira.
Za nekoga je cepljenje otrok tudi obvezno, ker drugače ne smejo v vrtec, spet za drugega je pa to izbira.

Ker namreč pri nas prisilnega cepljenja ni, kaj pa je za nekoga obvezno, pa je zgleda stvar debate in posameznika.

Obvezni so sami davki, vse ostalo pa..kot napisano zgoraj :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Se strinjam, stvar pogleda in splošne (tudi finančne) situacije posameznika in v bistvu je enako kar se tiče izbire. Ampak, če nekdo meni, da zaradi osebne situacije nima izbire to pač še ne pomeni, da tudi na splošno ni izbire in zato mi je izjemno smešno brat izjave nekaterih kako gre za prisilno cepljenje kjer nimaš izbire a v bistvu je na voljo cel kup možnosti a ima vsaka od njih seveda svoje posledice. Tako kot vse druge odločitve v življenju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Res je, tu je potem drugače. Ampak, če je pogoj za službo CP potem ne moreš na podlagi tega zaključiti, da generalno sistem v državi ne odloča več možnosti ampak da to dotični delodajalec ne omogoča izbire. To je pa nekaj povsem drugega. Pa še vedno imaš v takem primeru vedno na voljo možnost menjave delodajalca pri čemer te pa osebne okoliščine spet lahko onemogočajo pri temu in moraš ostat tam kjer si. Kot vedno zadeva ni črno bela temveč siva oz. različna od posameznika do posameznika kar ti direktno pokaže, da splošno gledano opcije za izbiro so.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Nekdo bi rekel, da je pogoj CP za službo tudi izbira, pač menjaš službo, če je pa povsod, pa si pač brez dela. Še vedno to ni prisila in ne more biti :)

Prisila bo samo takrat, ko bo prišel gestapo na dom in ti osebno injektiral zadevo v žilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Nekdo bi rekel, da je pogoj CP za službo tudi izbira, pač menjaš službo, če je pa povsod, pa si pač brez dela. Še vedno to ni prisila in ne more biti :)

Prisila bo samo takrat, ko bo prišel gestapo na dom in ti osebno injektiral zadevo v žilo.
Nope, veliko bolj prisilno bi bilo že, če bi se uzakonilo obvezno cepljenje ter določilo posledice v primeru nespoštovanja tega zakona.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Ampak potem bi se lahko tudi reklo, ker še vedno ima človek izbiro. Pač plača 5000€ kazni, še vedno ima izbiro, a ne? :)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Samo res, prav imaš. Tudi tu bi bila izbira in res bi bilo prisilno cepljenje samo tisto, ko bi prišel gestapo na dom in ti osebno injektiral zadevo v žilo. Očitno sva torej le zaključila, da cepljenje zdaj ni prisilno in ima vsak posameznik izbiro z boljšimi in slabšimi posledicami glede na to kako se dejansko odloči. Me veseli :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
PS, glej zdaj kak se bodo vsipali komentarji, da se cepiva ne sme dajat v živo, ker se lahko faše vnetje srčne mišice pri mRNA :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Panika se zacela

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ni se začela panika ampak se je začelo uresničevanje njihovih napovedi o konkretnem prekuževanju to jesen in zimo :p
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.337
3.432
113
Za nazaj je toliko malo prometa, da si policist vzame čas pregledat papirje. Vsaj odkar ni več gužve na meji, mi redno pregledujejo hitri test iz Novalje.
Evo nazaj iz Zadra, čez Gruškovje, spet nič.
Sedaj pa morem 10 Eurov babi dati, ker se je testirala zaradi mojega straha, da nas aretirajo.
Mamico jim.