Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Kaj pa ima trgovka problema? Ni njena odgovornost se igrat serifa.

ce ne bomo nehali nosit mask in se skup upret, kdaj bo konec?
Vprašaj eno, pa ti bo povedala. V bistvu se s tem, ko ne nosiš maske v trgovini delaš direkt norca iz trgovk, ki te morajo opozarjat. Brcaš tja, kjer so najmanj krivi in ki so ga najbolj nasankali. Trgovka ma masko gor cel delavnik. Pa vse to nima nobene povezave s smiselnostjo ukrepa.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ravnokar bil v trgovini. Seveda, kot pravi dec, #maskedol, ne može nam niko ništa.

Ampak to ni point.

Malo opazujem ubogo ovčad, kako so z maskami in opazim dva stara upokojenca, predebela, videt šibkega zdravja, voziček je bil bolj v vlogi upore/hojice. Zakaj rineta v trgovino, če pa se lahko hrana naroči ali jim kdo dostavi - kot rečejo meni, ko izpostavim da ne bom mogel brez PCT v trgovino, ampak ok, zgleda so upokojenci zaščiteni bolj ko romi, in karkoli se reče preko njih, ni politično korektno.
Oba pa sta imela maske, si mislim, pridna, vsaj to, če že rineta v trgovino, spet zakaj OBA hkrati, če bi lahko šel samo eden?

Potem pa grem ven, in srečam ista upokojenca, plus dva nova, kako se vsi, BREZ MASK, gnetejo v "predprostoru" štacune oz "vetrolovi", torej tehnično gledano še v trgovini, ampak maske so pa šle pač dol, a ne in seveda na veliko debatirajo na korektnih 10cm razdalje.

In zaradi takih, ki ne poznajo osnov samozaščite zdaj trpi 99% folka, ki jim korona nič ne more?

A nima nihče pri nas jajc rečt, da so takšni problem in da se naj na takšne fokusiramo? Medtem se lahko otrokom brez problema tišči palčke v nos in iglo v ramo, takšnih pa "ne upamo reči nič"?
Ni lepo, da se norčuješ iz starih ljudi, ki verjetno še od blizu niso videli računalnika, kaj šele, da bi naročali hrano. Tudi nimajo vsi na lagerju ljudi, ki bi jim hrano prinašali. Glede tega, da so štirje klepetali brez mask, pa gotovo pomeni, da so vsi štirje cepljeni in bi se medsebojno težko okužili. Še največjo nevernost si jim predstavljal ti, ki se po štacunah junaško podiš brez maske.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.508
6.589
113
Vprašaj eno, pa ti bo povedala. V bistvu se s tem, ko ne nosiš maske v trgovini delaš direkt norca iz trgovk, ki te morajo opozarjat. Brcaš tja, kjer so najmanj krivi in ki so ga najbolj nasankali. Trgovka ma masko gor cel delavnik. Pa vse to nima nobene povezave s smiselnostjo ukrepa.
Trgovka ne rabi opozarjat, zakaj bi? Kvecjemu je to varnostnik.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.391
3.487
113
Mene pa včeraj v zvezni državi Baden-Württemberg teta v McDonald's masira da nimam ffp2 maske ampak samo kirurško in to v restavraciji, ko se pol dol vsedeš in daš masko dol da lahko ješ.

Ima još večjih lužaka nego JJ
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in novaa

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.453
113
Eh.... Pa so grdi angleži ovrgli drk materjal nekaterih osebkov.

Glavni znanstveni svetovalec vlade Patrick Vallance je medtem popravil svojo izjavo s prejšnjega dne, da je 60 odstotkov hospitaliziranih "prejelo oba odmerka cepiva proti covidu". 60 odstotkov hospitaliziranih covidnih bolnikov namreč ni bilo cepljenih.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.508
6.589
113
Vseeno je 40% cepljenih. A ni cepivo za lazji potek bolezni? Ce teh 40 ne bi bilo cepljenih bi ze bili rip?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.453
113
Ej ti zlata ribica. A se slučajno spomneš kakšen teden nazaj enega grafa, ki prikazuje precepljenost po starosti v UK?
Ne? No poišči si ga.
Sej jasno ti vseeno ne bo nič, ma vseeno si lahko parkrat pogledaš
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
V Italiji, kjer se trenutno nahajam (sever), se mask v notranjih prostorih striktno držijo. Nisem opazil nobenega darjana, ki namensko izziva. To je tudi več ali manj edini Covid pogoj, ki ga imajo.

Na ulici še vedno hodi okoli približno 20% maskiranih, več ali manj starejši. V gostilnah zunaj ali notri ni nobenih omejitev razen maske gor, dokler se ne vsedeš. Nobene razdalje, PCTjev ali kaj tretjega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
V Italiji, kjer se trenutno nahajam (sever), se mask v notranjih prostorih striktno držijo. Nisem opazil nobenega darjana, ki namensko izziva. To je tudi več ali manj edini Covid pogoj, ki ga imajo.

Na ulici še vedno hodi okoli približno 20% maskiranih, več ali manj starejši. V gostilnah zunaj ali notri ni nobenih omejitev razen maske gor, dokler se ne vsedeš. Nobene razdalje, PCTjev ali kaj tretjega.
Seveda se lahko vtaknemo v neumnosti ukrepov, kjer 80 letni ata pri 33 stopinjah s Ffp2 masko umira na svežem zraku, potem se pa vsede h kosilu v zaprti prostor restavracije in sname masko, ampak taka so pač navodila in navade ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Seveda se lahko vtaknemo v neumnosti ukrepov, kjer 80 letni ata pri 33 stopinjah s Ffp2 masko umira na svežem zraku, potem se pa vsede h kosilu v zaprti prostor restavracije in sname masko, ampak taka so pač navodila in navade ljudi.
Če bi to res bila navodila, potem bi se jih držalo malo več kot 20% ljudi.
Gre za ofce, ki jim fašizem tako paše, da si ga sami nad sabo izvajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
Če bi to res bila navodila, potem bi se jih držalo malo več kot 20% ljudi.
Gre za ofce, ki jim fašizem tako paše, da si ga sami nad sabo izvajajo.
Napisal sem navodila (kot so maske notri) in navade ljudi (kar so maske zunaj). Ne vem pa kateri del tega spet nisi razumel, razen, da se vtakneš v vse.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Napisal sem navodila (kot so maske notri) in navade ljudi (kar so maske zunaj). Ne vem pa kateri del tega spet nisi razumel, razen, da se vtakneš v vse.
Kaj si napisal, si sam preberi. Da gre za neumnost ukrepov, kjer 80 letnik zunaj nosi masko, je navadna laž. Gre za folk, ki jim paše fašizem samega sebe nad svojim telesom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.508
6.589
113
Na četrti val ni več treba čakati, saj je ta že tukaj, je dejal direktor NIJZ Milan Krek in obenem pozval vse, ki odhajajo na dopust v tujino, naj se vrnejo do 15. avgusta. Pa tudi, da naj ne hodijo takoj po vrnitvi z dopustov k starejšim sorodnikom in se vsaj nekaj časa zadržujejo v izolaciji.

Ta je bolan.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.508
6.589
113

Zakaj “orodje”, hitri testi pa ne na racun drzave?