Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.631
8.954
113
Že po tej temi se vidi, da so ljudje totalno skrenili s poti. Eni na mrtvo zagovarjajo vse, kar sproducira naša vlada, pa čeprav je marsikaj, oziroma veliko, tako skreganega z vsako zdravo pamejo, da mene včasih glava peče. Hodim po Ljubljani, pa imajo ljudje še kar maske na frisih zunaj, čeprav je jasno, da gre tu za totalen mimosun neke sekretarke brez pameti, pol te pa čukasto gledajo, ker je ti nimaš.

Matej in Janez sta se spričkala na fertik, pa če človek pogleda z distanco imata oba delno prav, oziroma je Janez zaradi cinizma in sarkazma slabo razumljen, čeprav ima prav v golem bistvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sousis
2. okt 2007
3.610
2.077
113
... somebody needs ...

Achtung ! - NovaTV™ :evil: gotofi smo ...

trenutni vladi ustreza pandemija, ker drugače ne bi mogla vladat v taki meri in samo z odloki....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.367
113
Pomeni opravicujes tak diktaturen odnos, ker se gre kao za zdravje? Kaj se je zgodilo z vsak je za sebe odgovoren in za to kar pocne. Ali kako smo lahko dali skozi vec kot 60 let taksnih in drugacnih katastrof/situacij, zdaj pa kar naenkrat potrebujemo policijsko uro? Ker bi pac par pijanckov pilo pri sosedu? Cmon no :)

Na splošno ne, pri določenih izjemah kamor pa epidemija spada pa to do neke mere dopuščam. Poudarek na do neke mere. In pa seveda ob predpostavki, da so ukrepi smiselni in tu se pa pri nas pri določenih ukrepih ter manjku drugih prav hitro zatakne.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
To je tako kot pri 3 letnem otroku, ko mu nekaj prepoveš pa moraš potem še zraven stati da tega res ne bo naredil. A če je omejitev 50 v naselju naj tudi vsakega spremlja policist da se bo omejitve držal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
pa vseeno maš pol foruma snežinkic ki jih ukrep silovito represira. :D jokajo na zalogo, za vsak slučaj, kaj pa če.
Seveda gre tu za princip. Kljub temu, da ni nobenih kontrol, moraš imeti pri sebi razna potrdila, izjave, pa kaj vem kaj še vse. V torek sem iz samega veselja, da ne rabim nekih bolj ali manj izmišljenih izjav, prevozil pol Slovenije brez kake potrebe.
Za vožnjo 50km/h skozi naselje, ne rabiš nobenih izjav.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Johan_blond, imas ze kaksen podatek, koliksen % pozitivnih na HAT testih je pozitivnih tudi na PCR testih?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja, metode testiranja so se spet spremenile in (spet) ne vemo, kaj primerjamo.
To da imamo zdaj 20% PCR testov pozitivnih (v primerjavi s prejšnjim tednom ko je bilo okoli 15%), nam (spet) ne pove nič.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.631
8.954
113
Klinc pa taka policijska ura. Včeraj sem govoril s človekom, ki dela v treh izmenah kakih pet občin stran. Pravi, da v vsem tem času med "policijsko uro" ni niti videl kakega policaja, kaj šele, da bi ga ustavili in kaj povprašali.
Mogoče, ker že po cipresah dišiš. V naši "vasi" policaji stalno nadlegujejo mulce in jih veselo popisujejo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Klinc pa taka policijska ura. Včeraj sem govoril s človekom, ki dela v treh izmenah kakih pet občin stran. Pravi, da v vsem tem času med "policijsko uro" ni niti videl kakega policaja, kaj šele, da bi ga ustavili in kaj povprašali.

Lej bizi policaji te bodo uslišali ta vikend bo nadzor.


Dej poglej sedaj nekaj prvih spodnjih komentarjev. Kot sem rekel vsi so na temo policijska država itd itd. 3 ure nazaj pa nobenega nadzora, vse brezveze itd, itd. A sedaj vidiš kje je problem..
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Prejle izvedel, da je familija od katere smo pred novim letom dobili korono, spet v karanteni.
Takrat sta bila potrjeno okužena svak (PCR) in svakinja (HAT), oba otroka seveda ves čas takratne izolacije zraven, testiral jih ni nihče.
Nečakinja je bila zdaj v srednji šoli v rizičnem stiku in so spet v karanteni. :nigladek:
Mi je dalo mislit...zdajle je še malo zgodaj ampak, čez kak mesec bo čas za urejanje vrta in sadovnjakov, kako beljenje ....skratka, če kdo rabi đabe dopust za kaka domača opravila ..... :valjamse::bonk: