Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

19. jul 2007
2.755
1.476
113
Če ni bilo dovolj jasno, učiteljica je starejša, pa ni težav z informacijsko pismenostjo, tako da ne bo izpadlo, da so vse starejše učiteljice problematične.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Smo razumeli. Zato sem tudi jaz pri svojem prvem komentarju napisal NEKATERE stare džombe ;).

Imam tudi sam takšne izkušnje in vsa zadeva je v tem, koliko ima kdo interesa do nečesa in pa pri učiteljih seveda tudi koliko mu je to tudi poslanstvo. In ja, je kar nekaj takih učiteljev, ki jim dam le kapo dol, sploh ko vidim s kakimi debilnimi starši se morajo ukvarjat.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.345
8.706
113
Jest mam tamle za sabo v isti sobi 6. razred, 8. razred in prvi letnik strojne. Sem pa tja je kaka učiteljica gospodinjstva pretirava, drugače stvari tečejo brez posebnih težav. Brez težav se da zmenit za dodatne ure, sploh moja tasrednja to redno uporablja za fiziko in matematiko. Kar pošlje mail učitelju, in ji pošlje zoom za dodatni pouk. V srednji šoli pa sploh ni pripomb, se zelo trudijo. Seveda pa dolgoročno tole več kot še kak mesec ali dva ne bo šlo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.190
3.353
113
Kako potekajo preverjanja znanja iz recimo matematike?
Za zemljepis je vseeno ali znaš naštet ameriške države ali ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.345
8.706
113
Da se pa razumemo, se zavedam problemov otrok in staršev od prvega do petega razreda, ti otroci bi morali čimprej v šole.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Mi je precej jasno ja. Si spregledal tole, ne?

Pa naj se malo potijo pred kamerami. Da bodo znanci, sosedje, itd. vedeli, kdo samo greje stolček na naše stroške.
Ni ti jasno še zdaj ne. Kdo se bo potil? Ministrica? Ki ne zna vdihnit brez, da jo Jansa za rokico prime... Ko je ze natrosla tolko bedarij da brezveze. Če vidis da govori o vracanju v šole nasledn tedn pol pa JJ reče do pomladi nič in se vse še za tri tedne podalša. Se ti zdi da bo svicnla, ker eni ucitli posljejo pdf z navodili? Bo odstopla? Bo JJ se solski minister.
Al koga bojo dali pred kamere? Jožico Novak iz pisarne 33 v 3 nadstropju s pogledom na zeleznico.

Lej če sistema ni tudi švical ne bo noben zaradi tega. Preprosto.
 
Nazadnje urejeno:

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
tukilele https://www.zrss.si/objava/usmeritve-in-priporocila-za-izvajanje-pouka-na-daljavo
so strokovna priporočila kako naj bi pouk na daljavo potekal.

nisem bral vsega - a se grem stavit, da so spisana tako na široko, da so "dopustne in možne" vse variante pouka (sem edino videl, da se pouk po urniku odsvetuje... ko sem svoje otroke gor spravljal je bilo pa v vseh napotkih, da je pomembno da se otrok čimprej navadi urnika, ker mu to pomaga pri organizaciji).. če ne drugega pa lahko učitelj/ravnatelj vedno reče, da gre samo za priporočila
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Ni ti jasno še zdaj ne. Kdo se bo potil? Ministrica? Ki ne zna vdihnit brez, da jo Jansa za rokico prime... Ko je ze natrosla tolko bedarij da brezveze. Če vidis da govori o vracanju v šole nasledn tedn pol pa JJ reče do pomladi nič in se vse še za tri tedne podalša. Se ti zdi da bo svicnla, ker eni ucitli posljejo pdf z navodili? Bo odstopla? Bo JJ se solski minister.
Al koga bojo dali pred kamere? Jožico Novak iz pisarne 33 v 3 nadstropju s pogledom na zeleznico.

Lej če sistema ni tudi švical ne bo noben zaradi tega. Preprosto.
Če taka zadeva prileze do ministrice za šolstvo je itak sistem v p.... In verjetno so do sedaj že uspeli dokazati, da to je tako.
Sedaj pa ti povej, kaj predlagaš konkretno v primeru zgoraj? Se naslonit nazaj, prižgati TV in buljit v njega?
Jaz bi šel po postopku, kot sem napisal, če nič drugega ne zato, da džomba izgubi vsaj 5 minut dneva, ko se bo morala kaj zagovarjati ali pa napisati še en odgovor. Pa na govorilno bi se morali naročiti vsi starši, pa naj jim direkt v oči pove, kako in kaj.
Pa če bi mi uspelo spravit zadevo v javnost, bi dobil vsaj to potrditev, da tudi vsi ostali vedo, kako se nekateri ''delajo''. Ker smo pa že aktualni, bi pa še namignil novinarju, naj pridobi zraven podatek o njeni plači. Da bodo starši videli, kako so pridni nagrajeni.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Če taka zadeva prileze do ministrice za šolstvo je itak sistem v p.... In verjetno so do sedaj že uspeli dokazati, da to je tako.
Sedaj pa ti povej, kaj predlagaš konkretno v primeru zgoraj? Se naslonit nazaj, prižgati TV in buljit v njega? Jaz bi šel po postopku, kot sem napisal, če nič drugega ne zato, da džomba izgubi vsaj 5 minut dneva, ko se bo morala kaj zagovarjati. Pa če bi mi uspelo spravit zadevo v javnost, bi dobil vsaj to potrditev, da tudi vsi ostali vedo, kako se nekateri ''delajo''. Ker smo pa že aktualni, bi pa še namignil novinarju, naj pridobi zraven podatek o njeni plači. Da bodo starši videli, kako so pridni nagrajeni.
Na naši šoli, ko sem izpostavil podoben problem (pa ni bil tako hud kot zgoraj opisano), sem dobil daljši generični odgovor učiteljice, da je pač to tako, ker so v šoli skupno ocenili, da ob tak način najboljši, ker se prilagajamo tistim otrokom, ki ne zmorejo slediti, nimajo opreme, itd., itd. In, da je dala predlog naprej ravnatelju, ki mi bo odgovoril. Seveda mi ni nikoli. Je pa tudi tak, da na proslavi ni bil sposoben povedati dva povezana stavka, pa je imel listek z govorom pred sabo.

Torej po domače se šole odločajo po svoje. Bolj zagnani učitelji se trudijo dodatno "izven sistema", večina pa pod radarjem, če se le da. Ravnatelji jim pa držijo štango. Naprej pa je megla.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Na naši šoli, ko sem izpostavil podoben problem (pa ni bil tako hud kot zgoraj opisano), sem dobil daljši generični odgovor učiteljice, da je pač to tako, ker so v šoli skupno ocenili, da ob tak način najboljši, ker se prilagajamo tistim otrokom, ki ne zmorejo slediti, nimajo opreme, itd., itd. In, da je dala predlog naprej ravnatelju, ki mi bo odgovoril. Seveda mi ni nikoli. Je pa tudi tak, da na proslavi ni bil sposoben povedati dva povezana stavka, pa je imel listek z govorom pred sabo.

Torej po domače se šole odločajo po svoje. Bolj zagnani učitelji se trudijo dodatno "izven sistema", večina pa pod radarjem, če se le da. Ravnatelji jim pa držijo štango. Naprej pa je megla.
Počakaš 3 dni in začneš ''gnjavit'' ravnatelja. Najprej s posredovanim odgovorom učiteljice (če si ga dobil pisno, sicer ga zahtevaš) ravnatelju, v katerem zahtevaš odgovor. Naj malo premaknejo svojo leno rit. Če ni odgovora v dveh dneh, ga pokličeš in če še vedno ni odgovora, naslednji dan pošlješ mail s sklicevanjem na pogovor prejšnji dan. Če še vedno ni odgovora, lepo napišeš, da boš komplet komunikacijo posredoval medijem.

Pa še nekaj: čeprav je izjemno privlačno omenjat druge učiteljice na isti šoli, ki delajo kvalitetno, se tega ne omenja. Ker je pri takih nesposobnih lenobah zelo verjetno, da jih bodo dobile po glavi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Počakaš 3 dni in začneš ''gnjavit'' ravnatelja. Najprej s posredovanim odgovorom učiteljice (če si ga dobil pisno, sicer ga zahtevaš) ravnatelju, v katerem zahtevaš odgovor. Naj malo premaknejo svojo leno rit. Če ni odgovora v dveh dneh, ga pokličeš in če še vedno ni odgovora, naslednji dan pošlješ mail s sklicevanjem na pogovor prejšnji dan. Če še vedno ni odgovora, lepo napišeš, da boš komplet komunikacijo posredoval medijem.
Saj pravim, da ni bilo tako hudo kot zgoraj napisano, samo predlogi so bili za izboljšavo. Se mi zdi pretirano iti čez mrtve le za izboljšave, ki jih imam jest v glavi pa ni rečeno, da so ok za vse. Da ne omenim, da se na vaških šolah, kjer so realno učitelji okoliški in ravnatelj tudi zelo hitro nabije na kol tiste, ki ne lajajo v isti rog. Tako me učitelji in zelo hitro tudi med otroki (starši).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Saj pravim, da ni bilo tako hudo kot zgoraj napisano, samo predlogi so bili za izboljšavo. Se mi zdi pretirano iti čez mrtve le za izboljšave, ki jih imam jest v glavi pa ni rečeno, da so ok za vse. Da ne omenim, da se na vaških šolah, kjer so realno učitelji okoliški in ravnatelj tudi zelo hitro nabije na kol tiste, ki ne lajajo v isti rog. Tako me učitelji in zelo hitro tudi med otroki (starši).
Ok, to je potem razlika. Ali so TVOJE pripombe ali pa kot primeru zgoraj, ko VSI starši tako mislijo.
V prvem primeru si komot lahko ti tisti čudak.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.190
3.353
113
Po tri skupaj jih povabi v zoom in vpraša kot pred tablo v šoli. Ni kakih težav.
Potem ste očitno drugačni od šole pri nas. Soseda ima mulca v 6.r in pravi, sa sprašujejo samo "nepomembne" predmete. Matematiko bodo izprašali, pisali, preverili,... ko pridejo v šolo. Zna biti zanimivo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Glej sad zaj v teh odgovorih večkrat dokazal, da živis v nekem svojem oblačku. Bolj "gor" boš gnjavo majn bo učinka. Res ne razumeš al kaj? Ravnatelj je zadnja stopnja ki še ima realn pogled. Vse kaj je več živijo v podobnem oblaku napacnih predstav kot ti.
Ravnatelj pa takemu učitelju pravno nemore nič. Pa ce se ti raztrgaš po medijih.

Se največ kar realno lahko naredis, da takega "odstraniš" na bolniško ker je izgorel. In pol ga nadomešca nekdo, ki dela bolje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Oziroma da dodam še to. Se ti ne zdi, da bi bile zadeve urejene ze zdavnaj, če bi bilo zanimanje z vrha?
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Oziroma da dodam še to. Se ti ne zdi, da bi bile zadeve urejene ze zdavnaj, če bi bilo zanimanje z vrha?
Se ti ne zdi, da bi bile stvari urejene že zdavnaj, če ne bi bile le lene džombe po vrhih?
Poznam javni sektor in nekatere organizacije delujejo fenomenalno, ampak je to od vrha dol. Po kakšnem čudežu niso dobile ''političnega prisklednika'' na vrh ne vem, ampak tudi, če tak pride v to organizacijo zelo kmalu sam spoka, ker ga tam ne bodo ujčkali. In zanimvo, da ta v teh organizacijah ni nobene zahrbtnosti, šefe stoji za svojimi zaposlenimi in jim varuje hrbte zato, da lahko ti POŠTENO DELAJO.
Po drugi strani imaš pa organizacije, kjer so noter sami voluharji, samo gledajo, kje bodo komu (sodelavcu) zabili nož v hrbet in spet, vse to gre od vrha navzdol in en drugemu krijejo lenobo. Tudi, če noter pride normalna oseba, zelo kmalu gre, ker ne more preživeti v takem.

In sedaj nagradno vprašanje: če to sprejmemo kot stanje, kaj se bo spremenilo? Ker počasi bo folku dopizdilo in bodo tudi voluharji morali kaj pospravit, sicer bodo sami pospravljeni. In več kot takih zgodb pride v medije, prej bo folku dopizdilo.

Sem bil sam 10 let nazaj priča podobni zgodbi, ko sem prišel eno organizacijo LEPO PROSIT, če bi samo malo spremenili ravnanje, ker nas je x ljudi trpelo posledice. So se mi smejali in me fuknali ven, češ kaj bom naredil, imajo oni politične džombe, ki jim ščitijo rit. No, čez 1 leto in pol, ko smo zadevo končno spravili v javnost (prej je bil cel postopek, vse pisno, da smo imeli dokaze in nas niso mogli odpraviti, češ da si izmišljujemo), so jih točno te politične džombe fuknale pod kolesa in so morali spremeniti ravnanje x5 od tistega, kar sem jih LEPO PROSIL. Je bilo pa v tem času tudi precej groženj, itd. vključenih in se je glavni tega tudi umaknil pred koncem, ker je bil zelo izpostavljen na določenih področjih, potem sem sva jaz in kolegica peljala naprej zadeve.

Samo toliko, vse se da, samo je treba it po postopku, pa vse pisno delat. Pa en (ali več njih) mora imeti jajca se izpostavit. Pa ne obupat.

Ker pa večina zna samo jamrat z nogami v luftu pred TVjem in obupa še preden sploh kaj naredi, smo pa tam, kjer smo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.345
8.706
113
No men se s šolo ne da ukvarjat in posredujem samo takrat, ko je res treba in ko se zgodi res kaka krivica. Imam pa vsakodnevne telovadbe z upravnimi enotami in zadnje čase spet z inšpektorji, ki so ratal neki zelo pridni odkar se dela od doma in delajo nadzore po uradni dolžnosti, kr tko mal. Veliko je upravnih enot, ki delujejo kot praviš, od vodje navzdol vse klapa. Kar nekaj jih je pa kazenskih bataljonov, to je pa katastrofa. Dosežeš pa kaj edino tako, da se ne daš in lenemu referentu nakoplješ delo in pol se te začnejo mal bat in gredo stvari dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad