Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Tudi ne vem če obstaja kakšna strategija sproščanja ukrepov okoli tega. Tega ne upa noben sprejet. Enostavno se govori če bo epidemiološka slika omogočala ... zdej naj si pa vsak sam predstavlja kakšna je ta slika.
Imaš strategijo zategovanja ukrepov, ki lepo uspeva, kaj bi pa še rad?
Saj cilj ni, da bi ukrepe nekoč sprostili, ampak da bi jih čimbolj zategnili, da bi nas imeli še na krajši ketni, da pisnit nebi upali.
Cilj je demontaža demokracije in vzpostavitev diktature.
To so sanje vsake vlade in tudi naše. Tu je samo vprašanje časa, koliko se da zategnit, pa da bodo ljudje temu še ploskali. Žaba se počasi kuha.
In to lepo uspeva, protesti so prepovedani, svobode gibanja in govora je vse manj, postali smo poicijska država. vlada si tako utrjuje oblast.....vse pod pretvezo virusa.
O 14-tih dnevih smo poslušali že marca lani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Je pa zanimivo, da smrtne žrve padajo, zdaj je na "samo" 30 dnevno, prej pa 50, a dela se večja panika.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ne bi rekel. Sedaj umirajo tisti, pri katerih so okužbe zaznali preden je v Slovenijo prišlo prvo cepivo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
A bi lahk bla to že posledica tega da so vseen cepili nekaj starčkov po DSO jih?
Ne, cepivo rabi 28 dni , da prime (oz da imnuksi sistem razvije protitelesa).
50% starčkov v DSOjih je že prebuženih, naravno.


Bojda se 18.1 2021 odpirajo šole, os/sš.
A v Dedka Mraza tudi verjamete ??
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Kako je smesen NIJZ, zdaj jih skrbi ker se siri okuzba med 65 letniki. A ti sploh niso tako hudo kriticni, kar se vidi iz upada mrtvih
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Ta petek so pokopali znanca, starega malo čez 60, ki je v nekaj urah prešel iz prehlada z malo kašlja do odpovedi pljuč. Ja Darjan, ni bil kronični bolnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Kako je smesen NIJZ, zdaj jih skrbi ker se siri okuzba med 65 letniki. A ti sploh niso tako hudo kriticni, kar se vidi iz upada mrtvih
Spet, nisem YT in FB doktor, ampak ena kmečka mi je padla na pamet: predvidevam (nisem ziher, morda Covid kar trešči brez okužbe), da preden nekdo umre, se le ta okuži. Ta čas od okužbe do smrti lahko traja od 14 dni ali pa tudi kaj (morda precej) dlje. Če torej nekaj rešuješ na podlagi števila mrtvih, to pomeni, da reagiraš vsaj 14 dni ali celo več prepozno, kot bi lahko.

Hkrati mi je še ena neumna ideja padla na pamet: če zmanjšaš število okužb, bo v prihodnosti tudi manjše število mrtvih. Ampak ne vem, če to drži, morda je obratno. Jih bo 50 pomrlo, če ne bo okužb, če se bodo pa vsi okužili, pa morda le 5. Ka te jaz vem, nisem znalac kot Alter doktorji.

A mi lahko prosim kdo razloži, kako mi lahko tako neumne (in napačne) misli hodijo po glavi, če pa Alter doktor pravi, da je vse jasno na podlagi števil mrtvih. Hvala. Kmet iz bedakistana, ki seveda ne pride niti do pet doktorju iz Alterja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
Ta petek so pokopali znanca, starega malo čez 60, ki je v nekaj urah prešel iz prehlada z malo kašlja do odpovedi pljuč. Ja Darjan, ni bil kronični bolnik.
Pred parimi leti smo pokopali mojega 35 letnega kolega zaradi gripe. Bil je športnik brez pridruženih bolezni.