Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sad

Guru
24. avg 2007
20.512
9.214
113
Otroci so vedno na prvem mestu, in ranljivi, starci so dovolj pametni, da vedo kako se izolirati, ne pa da zaradi njih zapiramo državo.

Kdo pa ne, pa si je sam kriv, so že krepko preko polnoletnosti in odgovorni za sebe.
Čaki malo: baje ta prehlad froce ne prime. Kako so potem ranljivi?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
To je bilo naštevanje kdo je na prvem mestu...otroci...ranljive polnoletne osebe...rodne ženske...potem pa se konča in je vsak za sebe.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.512
9.214
113
To je bilo naštevanje kdo je na prvem mestu...otroci...ranljive polnoletne osebe...rodne ženske...potem pa se konča in je vsak za sebe.
Torej ranljive odrasle osebe so zate problem, starostniki pa niso ranljivi, kjer je pri njih ravno največji delež žrtev.
A rodne ženske in ranljivi odrasli ne znajo sami odločat in se samoizolirat? Morsmo zaradi njih spustit fitnes?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Znajo, ampak ker so pač ranljivi se poskrbi za njih, to so recimo invalidi, duševno motene osebe, ipd. Rodne ženske pa se pač rabi zaradi biološke vloge.

Starostniki so "kovid ranljivi", ampak znajo poskrbet za sebe, saj so normalno funkcionalni, kateri pa niso so pa v ustavanoh, ampak zaradi takih pač žal ne morem zapret cele države, in se jih mora na ravni ustanov popedenat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.512
9.214
113
Znajo, ampak ker so pač ranljivi se poskrbi za njih, to so recimo invalidi, duševno motene osebe, ipd. Rodne ženske pa se pač rabi zaradi biološke vloge.

Starostniki so "kovid ranljivi", ampak znajo poskrbet za sebe, saj so normalno funkcionalni, kateri pa niso so pa v ustavanoh, ampak zaradi takih pač žal ne morem zapret cele države, in se jih mora na ravni ustanov popedenat.
Aja, rodne ženske ne rabijo skrbet zase, jim že po funkciji pripada to, pa normalno funkcionalne tudi niso, ali kako? Ti, a moj pimpek pa ne rabi skrbi nekoga drugega? Ker rodna ženska bo brez mojega, težko kaj naredila.

Pa starostniki imajo v marsikateri družini tudi funkcijo: varovanje otrok in penzija za preživetje.

PS: ne rabiš niti odgovarjat, ker je škoda časa za umsko motene ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Tebi ni nič jasno al kaj? Razmisli zakaj se v vojni rešuje prvo ženske in otroke.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Malo vmes spremljam tale sestanek vlade in šolnikov. Da ti gredo kocine pokonci. V bistvu se vse pripravlja, da otrok v šolo ne bo do maja oz. kar celo leto.

Medtem ko so tuje države vlekle šole do zadnjega, da so starši lahko tudi delali in je šolstvo teklo kot je potrebno, potem na polno zaprle vse skupaj s podaljšanimi počitnicami za krajše obdobje in so že ali bodo v kratkem spet odprle, da teče dalje, so naši bedaki šli šole zapret na polno med prvimi in sedaj nimajo jajc jih sploh več odpret nazaj. Bomo država z absolutno najdaljšim stažem zaprtih šol na svetu (Kustec je mnenja, da imamo najboljše izobraževanje na domu na svetu) na račun staršev, ki crkujejo na obroke, da vsaj teh 20% šola od doma laufa in rešujejo svoje zaposlitve/s.p.je s čepenjem doma za varstvo otrok.

In vladi je to kul, v bistvu je treba folk še malo potolči, ker "zidanice". Njihovi ukrepi so bili pa seveda super, jasni, problemov pri njih ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Meni tudi ni jasno, kje so vsi ti silni lobiji in stroka, kar se tiče šolstva pri nas.

Čisto so zatajili.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
To je vse posledica režimskega ukrepanja brez strategije.... "sej bo sam za 14 dni"....

Tud dons ko je spet supersreda Kacin bluzi, namest, da bi zinil, da en teden praktično ni blo testiranj in da je pol teh že na polovici prebolevanja. Sam ne, lepš je govort o zidanicah in žugat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
To je vse posledica režimskega ukrepanja brez strategije.... "sej bo sam za 14 dni"....

Tud dons ko je spet supersreda Kacin bluzi, namest, da bi zinil, da en teden praktično ni blo testiranj in da je pol teh že na polovici prebolevanja. Sam ne, lepš je govort o zidanicah in žugat.

Zmaga pa cvetka, da se nam to vleče tam od martinovanja naprej, ker se pač ljudje družijo in ne upoštevajo ukrepov privat.

Seveda je krivo to in ne letni čas, in čeprav smo država z najstrožjimi omejitvami :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Tudi ne vem če obstaja kakšna strategija sproščanja ukrepov okoli tega. Tega ne upa noben sprejet. Enostavno se govori če bo epidemiološka slika omogočala ... zdej naj si pa vsak sam predstavlja kakšna je ta slika.

To je kot šolski izlet, ko so nam en dan prej rekli, da če bo preveč mokro potem ne bo izleta in bo pouk. Zjutraj si vstal je bilo vse mokro, malo je rosilo iz megle, ampak ni bil pa ravno dež in potem kako naj najstnik ve ali bo izlet ali ne? Piflarji so prišli s torbami v šolo, jebivetri pa z malco v ruzaku za izlet. Na koncu je bil izlet če se je prfoxom dalo ali pa ga ni bilo če se jim ni dalo, pol razreda je pa bila itak osramočena ker so zgrešili. Tko nekako dela naša vlada.

Da bi pa kdo dal jajca na tnalo pa rekel izlet bo ne glede na vreme pa če jih pol dobi pljučnico (temu se reče prevzemanje odgovornosti). Ali pa da bi rekel izlet bo če bo manj kot 6mm dežja na m2 do 7h zjutraj (temu se reče točno postavljena strategija). No tega pri nas očitno ne bomo doživeli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Ja, zaprte šole pa še najmanj, pa najbolj jebejo deca na ta račun.

Komot bi držali frizerje, fitnese, ipd še vedno zaprte, pa bi raje šole prvo odprli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in ncnifrej

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Premier Janša in predstavniki vzgoje in izobraževanja razpravljajo o vnovičnem odprtju vsaj dela vzgojno-izobraževalnih ustanov. Vrnitev v šolske klopi prihodnji teden kot kaže ni prav verjetna, epidemiološka slika v državi se namreč poslabšuje, je dejal Krek. Da so slabe številke "račun" za sproščanje ukrepov med prazniki (mimo vladnega "semaforja"), za katerega so vedeli, da bo prišel, je dejal premier. Spomnimo, da je vlada pred vrnitvijo otrok v šole odpirala trgovine z oblačili in fitnes studie, premier pa zdaj zatrjuje, da je šolstvo prioriteta pri sproščanju. Ter da bi lahko zdajšnje vračanje v šole kasneje pomenilo šolanje na daljavo do aprila.

Pomeni najmanj kritične skupine se bo še kar izoliralo.
Mogoče je pa to taktika, da se pridobi kakšno generacijo čistih fizičnih delavcev, ker imamo preveč previosoko teoretsko izobraženega kadra pri nas?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Na random gobcajo nekaj v 3pyzde brez repa in glave, za lepši vtis pa me frišno sfrizirana opica dnevno ozmerja, da se ne držim pravil. Vsakič grem potem pred ogledalo preverit, če mam korona afro še na istem mestu kot je bila septembra. In se prepričujem da je vse skupaj dobro tako zame kot družbo kot celoto. Ker je žižek že spomladi rekel, da bo lažje zdržat, samo nič mislit in se držat pravil in navodil kakršnakoli že so. Beeee.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Jaz sn reko pred jesenskimi picitnicami se vidimo drugo leto. Vsi so me meli za norega :)
Sem mislil koledarsko leto ne solsko. Zdaj pa glede na prebrano in slišano frocov do septembra ne bo v šolo.
Pa kdo pri pizd* matern* ma korist s tem jebanjem naroda?