Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

gr69

Guru
15. dec 2009
11.350
2.432
113
še v SLO - ampak komaj
gr 69
Dokler se bodo učitelji borili samo za plače, dokler se bodo šli politiko, se ta čas ne bo nič spremenilo. Tako kot pri pravosodju, zdravstvu politiki, bi morali tudi v šolstvu narediti močan reset

Ne posplošuj in ne mešaj SVIZa in učiteljev (pa čeprav so vsi “prostovoljni muss”) člani le-tega. In ja - že zdavnaj bi Brane moral odletet in SVIZ začeti dejansko delati za dobro šolnikov (in biti med prvimi, ki bi zahteval ukinitev neumnega sistema “napredovanj” in posledično plač - je pa seveda jajc, da bi hkrati moral zahtevati primerno začetno / vstopno plačo - to bi šele bi jok in stok v javnosti).
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.088
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Ne ne, tudi ravnatelji se močno mešajo v politiko. Pa ni bistvo v tem. Bistvo je tako kot pri zgoraj naštetih da se vedno borijo za plače nikoli pa za nek normalen program. Pa da se razumemo, sam spoštujem učitelje, ker dajo veliko od sebe ampak če hočemo spremembe morajo biti reforme in to od vrha pa do najnižjega kadra.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.796
2.355
113
Pomurje
Torej po tvojem je šola odgovorna za fit tvojega froca? Lool.

Glede na tvoje zapise zlahka verjamem, da v zdravi pameti vidiš katastrofo.
Daj si se enkrat preberi moje zadnje prispevke.
Kje sem omenil, da je šola odgovorna za fit stanje mojih otrok?
Žalostno pa je, da otroci niso v šoli. To pa je moje mnenje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Ne ne, tudi ravnatelji se močno mešajo v politiko. Pa ni bistvo v tem. Bistvo je tako kot pri zgoraj naštetih da se vedno borijo za plače nikoli pa za nek normalen program. Pa da se razumemo, sam spoštujem učitelje, ker dajo veliko od sebe ampak če hočemo spremembe morajo biti reforme in to od vrha pa do najnižjega kadra.
Pa pustmo zdej program, ki je tak kakršen je v normalnih razmerah mogoče res potreben prenove. Zdaj smo v situaciji, ko bi morali že v začetku leta imet prilagojen program s prioritetami in jasnimi navodili tko za ocenjevanje, kot za prioritetno šolsko snov, ne pa da so šole prepuščene same sebi. Ministrstvo tuki ni naredilo popolnoma nič, nada, tema.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.943
5.221
113
Pa med junijem in oktobrom so dodelljevali nove Office licence, ko so stare potekle 31.12.2019
Tak da so bli kr pridni no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.943
5.221
113
Ko maš vse maile preko Office 365 ti Open Office nič ne pomaga.
Ono veš kot, da noben ni vedel da z 31.12 potečejo licence in jih je presenetlo kot darsovce sneg. Pol pa rečejo, da so to kompleksne pogodbe in se dolgo pogajajo. Ja krucefiks spogajajte se preden stare potečejo. Ti se moreš pa z indijcem pogovarjat in mu dopovedovat, da pač to ministrstvo ureja in ti more zaj do takrat podalšat neke začasne ker so tak rekli. Oni tam na helpdesku pa tak osladno prijazn kot, da mu boš glih zaj tast postal.

Ono tak ni panike so MAK ključi, ki ne potečejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.620
6.606
113

Najbolj smešni so pa komentarji, češ da je ministrica nesposobna in naj odstopi. In kako je janša zjebal generacije otrok.

Wrong, starši smo nesposobni, ker se nismo znali postaviti za svoje otroke, iti na ulico in odnesti vlado na smetišče. Pustili smo se zastraševati in postavili otroke na zadnje mesto. Žalostno in sramotno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113

Najbolj smešni so pa komentarji, češ da je ministrica nesposobna in naj odstopi. In kako je janša zjebal generacije otrok.

Wrong, starši smo nesposobni, ker se nismo znali postaviti za svoje otroke, iti na ulico in odnesti vlado na smetišče. Pustili smo se zastraševati in postavili otroke na zadnje mesto. Žalostno in sramotno.

Šur ja, hočeš rečt 40+ letni prdci naj skačejo po cesti za pravice svojih predšolskih otrok? Kaj pa vse kar je vmes? Študentarija je bila vedno tista, ki je začela upor. Za njihovo prihodnost gre, prdci so si bolj ali manj že postlali. Ampak danes so drugi časi. Študentarija se upira z žuranjem na čuke in modrijane ali s tem ko svoje stare odfrenda na fejsu. Čez komot ga ni. Aja ne, en je posprejal nov vlakec in je bla cela drama.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.620
6.606
113
Študent je načeloma dovolj star da sam odgovarja za sebe. Kaj pa naj 8 letni mihec naredi, če ne sme v šolo, starš pa ga je razočaral? Lahko samo gleda kako kopni njegova prihodnost, ker ga je edini človek, na katerega se je zanesel, razočaral.
Seveda vse pod pretvezo, da ljudje umirajo, a to vidimo da ni res, oz da ukrepi itak ne palijo in bi šole komot ostale odprte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in ales85

jezek

Guru
24. jul 2008
2.662
1.266
113
Otrokom bo skopnela prihodnost ker 40 dni niso bili v šoli? Kaj pa ko se froc recimo razturi na smučanju....pa mora ena 2 mesca doma si celit kak kompleksen zlom? Al pa vsi nadobudni mladi športniki, ki šolo vidijo parkrat na mesec?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Otrokom bo skopnela prihodnost ker 40 dni niso bili v šoli? Kaj pa ko se froc recimo razturi na smučanju....pa mora ena 2 mesca doma si celit kak kompleksen zlom? Al pa vsi nadobudni mladi športniki, ki šolo vidijo parkrat na mesec?

ja - shit happens.. upam, da tak otrok okreva (ednina)
Mladi sportniki - kopitar mislm, da ima nedokoncano srednjo solo.. (pa je uspel - spet ednina).. ti povem koliko hokejistov razvaza pice, vozi kombije, polaga tlakovce,...? Ti se pomoje po ghlavi tolcejo k so tolk v soli manjkali...

tukaj so pa zjebal (alpa zajebal) cele generacije.. mnozina!
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.088
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
ja - shit happens.. upam, da tak otrok okreva (ednina)
Mladi sportniki - kopitar mislm, da ima nedokoncano srednjo solo.. (pa je uspel - spet ednina).. ti povem koliko hokejistov razvaza pice, vozi kombije, polaga tlakovce,...? Ti se pomoje po ghlavi tolcejo k so tolk v soli manjkali...

tukaj so pa zjebal (alpa zajebal) cele generacije.. mnozina!
Ne nakladaj. Veš kaj so v prejšnem letu delali ko so prišli v šolo? Nič, tako kot vsako leto od 20.5. pa do 24.6 razen tisti kateri so hoteli izboljšati ocene. Nič ne bo manjkalo otrokom, bo pa takim kot si ti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
8 letnik, ki ga skrbi prihodnost je moten ali pa je Greta. Naloga starša je da mu zagotovi okolje v katerem se počuti varno. Če se ni v šoli naučil a plus b, se je pa medtem doma drugih veščin, ki se jih ne bi nikoli. Recimo kako shajat s starimi v istem stanovanju 90 dni noč in dan. Če je kdo zajebal so to starši, ampak že pred korono. Najprej tisti, ki sedaj vpijejo kako so zaradi odsotnosti zjebali cele generacije.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne nakladaj. Veš kaj so v prejšnem letu delali ko so prišli v šolo? Nič, tako kot vsako leto od 20.5. pa do 24.6 razen tisti kateri so hoteli izboljšati ocene. Nič ne bo manjkalo otrokom, bo pa takim kot si ti.
Saj to me za ima ko se vrnejo v šole, a bo na prednostnem slovenščina in matematika ali športni kulturni in izleti.

Ker recimo vsi smo vedeli da bo korona prej kot slej tudi šolanke na daljavo ampak se je dva.meseca otrome vozlo po izletih namesto da bi se že takrat prineslo noter.

Ampak ne. Tako da me nebi presenetilo če bo ko pridejo v šole enako. Tp je pa res vsako šolsko leto vsaj 14 dni gledajo v luft ker je že vse zaklnučeno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Otroci bodo v povprečju ok. Žal bodo nazadovali tisti, katerim starši to pač niso. Mi je pa skrajno zanimivo, kako vrhunsko neživljenjski in tog je šolski sistem. Sedaj se več ali manj praskajo po riti pol šolskega leta, otroci niso pridobili nobenih ocen, pa bi morali pri posameznemu predmetu do sedaj vsaj 2 ali celo več.

Včeraj pa dobimo starši obvestilo razredničarke, da bo potrebno dobiti ocene preko spraševanja in kar za celega pol leta skupaj po predmetih. Pošlje "nekaj" vprašanj (115) v pdfu za en predmet in doda, da to niti približno niso vsa in naj se otroci učijo vse iz učbenika in delovnega zvezka. Večina je piflarskih zadev, torej nauči se na pamet. Otroci so stari 8 do 9 let. To se pa meni ne zdi normalno zahtevati od njih. Da ne omenim, da je šola vaška in učitelji zelo radi šenkavajo lepe ocene sosedom in znancem, kar bo na spraševanju 1 na 1 preko Zooma še toliko lažje, saj nihče ne posluša.