Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
To sem bil jaz. Sem ga zjutraj vprašal in ve. Sem pa vprašal tudi najstnico in je tudi vedela kaj obuti in obleči. Kar se pa tiče šole pa normalno da pomagaš
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.568
113
Jebala vas simbolična slika. Če greš aprila mal po planinah nad Tržičem ko je v dolini kopno in sončno, gor (1.400m) pa še meter snega je več kot pol folka med 15 in 35 let obut tako kot tile na sliki. Gležnje ven in v patikah, ki so primerne za po bloku, za pred blok pa že ne. Ostali so v salomonkah in par čudakov v gojzarjih. Do vrha je max 1 ura in 400 višincev, se pravi prileze vsak, ki zna eno nogo postavt pred drugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zasavska regija je nazaj v rdečem, če bo sreča po do ponedeljka v rdečem tudi obalno kraška. Mora vlada spet potrditi, da bodo vseeno šli v ponedeljek v šolo, glede na to da so 2 dni nazaj prepovedali šolanje v teh dveh regijah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1
19. jul 2007
2.765
1.493
113
Zasavska regija je nazaj v rdečem, če bo sreča po do ponedeljka v rdečem tudi obalno kraška. Mora vlada spet potrditi, da bodo vseeno šli v ponedeljek v šolo, glede na to da so 2 dni nazaj prepovedali šolanje v teh dveh regijah?
JUP
Izračuni NIJZ so samo podlaga, odločitve sprejema vlada. Zato so bila pričakovanja, da zaradi skromnega presežka kriterijev ne bodo zaprli šol.
Vlada se je odločila za zaprtje šol in ukrep velja en teden.
Vlada se redno sestaja v sredo in sprejema odločitve za naslednji teden, tako da je za pričakovat, da bodo šole zaprte cel teden v teh regijah. Vlada je že tudi napovedala, da kar se tiče kriterijev in semaforjem bo delala po tedenskem intervalu (ne pa naslednji dan).
(uporabil za pričakovat, ker je ta način odločanja odločitev vlade in ga kot takega lahko seveda spremeni. Če bi se vlada tako odločila, bi otroke lahko v teh regijah mirno poslala v torek v šole s sklepom sprejetim v ponedeljek. Glede na napovedi tega ni pričakovati.)
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Ena izmed poti Jelenkamen gre za osnovno šolo/gimnazijo in če so do tam štartali... meni google prav nariše pot od tam do vrha brez kakršnih koli opozoril. 56 minut po najkrajši poti.
So vsaj imeli pamet in so poklicali na 112 preden bi postalo tragično.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113

Morda kdo ve ali so bili protestniki kaj sankcionirani zaradi izražanja svojega mnenja glede na to, da so sodeč po pisanju nekaterih protesti baje prepovedani?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Morda kdo ve ali so bili protestniki kaj sankcionirani zaradi izražanja svojega mnenja glede na to, da so sodeč po pisanju nekaterih protesti baje prepovedani?
Po poročanju se policaji niso udeležili protesta, zato je ta tudi potekal mirno.

Pa toliko kazni bi lahko napisali kajne. Pa ne samo kazni zaradi protesta, tudi distance se niso držali, več kot 6 jih je bilo na kupu, pa izven pločnikov so hodili, nekdo je celo potrobil, nekateri brez maske, večina jih je narobe nosila.....
Khmm, zdej vidimo, kdo pravzaprav povzroča nasilje na protestih, policaji, ki jih v trbovljah ni bilo, so pa povsod, kjer so protesti nasilni..
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
...ksz...

Kaj pa tule? Kako so jo pa kaj tu odnesli protestniki glede na to, da je v Sloveniji protestiranje prepovedano?


b4af939d4ac6e65d73b3_62512486.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
...ksz...

Kaj pa tule? Kako so jo pa kaj tu odnesli protestniki glede na to, da je v Sloveniji protestiranje prepovedano?


b4af939d4ac6e65d73b3_62512486.jpg
Nehaj no srati s tem o ne prepovedi protestiranja. De iure morda res ni, de facto pa ja, ker te oglobijo za deset drugih prekrškov, v katerih niso omenjeni protesti. Kaj je po tvoje recimo prepoved zbiranja? Aja, ljudje lahko protestirajo preko zooma, zbirati se pa ne smejo. :nigladek:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Če je protestiranje prepovedano zakaj potem pokasirajo kazni samo določeni oz. samo del protestnikov pa še to ne vsakič oz. povsod in ne absolutno vsi ter povsod?
In kako so jo torej odnesli protestniki v Kopru, veš morda kaj o tem? So de facto vse oglobili za deset drugih prekrškov?

Pa nikoli nisem zanikal, da je protestiranje danes zaradi protikoronskih ukrepov veliko bolj oteženo kot pa v času pred covidom.