Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ni vse IT. To ITjevci vsakič sprot pozabite. Pol vam pa cev v kopalnici poč, letite pa na yt gledat, kva nardit.....
ne govorim da je vse IT. Govorim da obstajajo tehnologije, ki bi omogocile precej varno testiranje znanja in bi se lahko uporabile za teste (dolocene). Sploh ce bodo sole zaprte dalj casa, kar kot kaze bojo, saj so prenosi baje 3krat do 4krat vecji kot drugje (od beoviceve graf). Pa ne mi rect da en dijak, al pa 8 in 9 razred ne more met preverjanja znanja na tak nacin, ki bi bil enak za vse v drzavi.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ma ste navalili na testiranje... probleme mamo pa s podajanjem snovi... če snovi ne podaš naprej - potem je tud testiraš ne.. alpa spustis nivo preverjanja na tako nizek nivo, da so vsi soncki ultra uspesni in starsi super happy

ni dobr tole.. vsaj na naši šoli ne
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
ne govorim da je vse IT. Govorim da obstajajo tehnologije, ki bi omogocile precej varno testiranje znanja in bi se lahko uporabile za teste (dolocene). Sploh ce bodo sole zaprte dalj casa, kar kot kaze bojo, saj so prenosi baje 3krat do 4krat vecji kot drugje (od beoviceve graf). Pa ne mi rect da en dijak, al pa 8 in 9 razred ne more met preverjanja znanja na tak nacin, ki bi bil enak za vse v drzavi.
Lahko, seveda, pri meni pa pri tebi in verjetno pri večini. Marsikje pa ne gre.
Pri starejšem mulcu mora sam kamero tko obrnit da se vid še list papirja, ne komplicirajo z dodatnimi kamerami.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kar je res. Če ni glih 25 stara je mela pri multimediji kak se žarnica menja na grafoskopu, pa kak se iz kasete na kaseto snema :)
Pol dodaj še licence, ki so jih ene šole dobile sredi septembra. Torej prej Teamsov nekak ni mogla uporablat. Pol še dodaj v enačbo nekega levega Roida, ki jim ni nič pokazal in maš stanje kot je marsikje. Pol dodaš še učitlco, ki je odlašala do zadnjega trenutka in maš največjo žrtev na tem planetu.

Ampak kak koli obračaš realno iz strani MIZŠ ni bilo narejene nič, da bi se pripravilo učitelje. Vsak je bil prepuščen sam sebi. Kar je na ravni države nedopustno. Ker tak kot ste že napisali na eni šoli špila v nulo, na drugi šoli pa 1 pdf z navodili zjutraj.
Jaz to razumem. Tudi razumem, ko nekateri rečejo, da prosijo za razumevanje in potrpljenje.
Tudi recimo pri nas za odločitev, da so na predmetni stopnji združili paralelke, ker "imajo sedaj več dela" in ker priprava preko računalnika vzame bistveno več časa.
Z druge strani: tudi staršev in učencev ni nihče v tej smeri ničesar naučil. Niti PowerPointa, ki so ga v šoli tako radi videli že pred korona sranjem. S tem da smo pri nas doma glede tega izjeme, sem dovolj iz foha, da ni težav, plus da delam od odma in lahko vskočim če se kje zatakne.
Ali pa dejstvo, da tudi mularija porabi več časa za naloge, ker je skoraj vse hibridno. Nekaj prepisat v zvezek (tega nikoli nisem razumel), rešit, poslikat, poslat/oddat.
Pričakujem razumevanje tudi z druge strani.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Sploh nic katastrofalnega, ker placas po uporabniku in ne potrebujes za vse ucence naenkrat. pa se akademske mas
Niso ti jasne finance v solah ne? To je ena taka stvar izven proračuna in če ti na občini ne dajo zelene luci nimaš kaj. Ti pripraviš načrt za naslednje leto in ti na podlagi tega odobrijo. Znajo bit tak trdi, da si pri enem naročilu nekaj prišparal in je ta denar izgubljen. Odv spet od folka na občini.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Niso ti jasne finance v solah ne? To je ena taka stvar izven proračuna in če ti na občini ne dajo zelene luci nimaš kaj. Ti pripraviš načrt za naslednje leto in ti na podlagi tega odobrijo. Znajo bit tak trdi, da si pri enem naročilu nekaj prišparal in je ta denar izgubljen. Odv spet od folka na občini.

Precej so mi jasne. Od tega da sm delu v soli do ostalih zadev. Pa v tem primeru ne govorim o solah, ker to bi moral bit resen cez poletlje na drzavni ravni. Pa na zalost ni blo. Tko kot se marsikej druzga.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Če si res delal v šoli bi vedel, da tak usput težko dobiš keš. Razen če maš na oddelku za družbene djavnosti veze ali pa človeka, ki mu je jasno zakaj je to pomembno.
Nikjer nism omenil da bi to morale nabavt sole. Rekel sem samo, da obstaja tehnolgija, katero bi lahko minstrstvo uredilo na nivoju drzave. Ne vem od kje si zdej na posamezno solo prsel.