Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Pri nas imajo tako. Kontrolke preko teams, vklopljen morajo imeti mikrofon in kamero. Na gsm, tablici in čem drugem morajo pa biti istočasno prijavljeni v zoom, ter postavljeno napravo kontra, da snema zaslon in tipkovnico. Posledično plonkanje izven vidnih polj kamer z tablico ali dodatnim laptopom. Kolker mi je tamali razlagal imajo eni bolj napredni učitelji v teams vklopljen funkcijo, ki pokaže katera, katera aplikacija je v ospredju, takoj ko recimo klikneš na že prej odprt browser ali word ali kej takega učitelja opozori, da teams ni več primarna aplikacija na zaslonu. Eni so celo šli tako daleč, da v primeru tega avtomatsko zaključi test in ga vrže ven iz reševanja testa. Ampak otroci se znajdejo, se da plonkat, sam princip moraš spremeniti. V končni fazi se z tem tudi učijo.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Pri nas imajo tako. Kontrolke preko teams, vklopljen morajo imeti mikrofon in kamero. Na gsm, tablici in čem drugem morajo pa biti istočasno prijavljeni v zoom, ter postavljeno napravo kontra, da snema zaslon in tipkovnico. Posledično plonkanje izven vidnih polj kamer z tablico ali dodatnim laptopom. Kolker mi je tamali razlagal imajo eni bolj napredni učitelji v teams vklopljen funkcijo, ki pokaže katera, katera aplikacija je v ospredju, takoj ko recimo klikneš na že prej odprt browser ali word ali kej takega učitelja opozori, da teams ni več primarna aplikacija na zaslonu. Eni so celo šli tako daleč, da v primeru tega avtomatsko zaključi test in ga vrže ven iz reševanja testa. Ampak otroci se znajdejo, se da plonkat, sam princip moraš spremeniti. V končni fazi se z tem tudi učijo.

To mi zveni bolj kot zvijača učiteljev :), lahko da se motim a teams uporabljam vsak dan in nekak ni namenjen nadzoru, v osnovi je tool za sestanke.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pri nas imajo tako. Kontrolke preko teams, vklopljen morajo imeti mikrofon in kamero. Na gsm, tablici in čem drugem morajo pa biti istočasno prijavljeni v zoom, ter postavljeno napravo kontra, da snema zaslon in tipkovnico. Posledično plonkanje izven vidnih polj kamer z tablico ali dodatnim laptopom. Kolker mi je tamali razlagal imajo eni bolj napredni učitelji v teams vklopljen funkcijo, ki pokaže katera, katera aplikacija je v ospredju, takoj ko recimo klikneš na že prej odprt browser ali word ali kej takega učitelja opozori, da teams ni več primarna aplikacija na zaslonu. Eni so celo šli tako daleč, da v primeru tega avtomatsko zaključi test in ga vrže ven iz reševanja testa. Ampak otroci se znajdejo, se da plonkat, sam princip moraš spremeniti. V končni fazi se z tem tudi učijo.
Pa še eno napravo morjo met.... Svašta. Sam čakam, da se na naši OŠ kak podoben umotvor spomnijo. Glej, lohk zakomplicirajo v višave, pa se bo plonk ceglc dal skrit, če si pa mucl ceglce napiše, se pa tud neki nauči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Težko se spomnijo, ker sploh še ni navodil z ministrstva. Oz. so navodila, da se učitelji pri teh stvareh odločajo avtonomno. Se pravi, ni navodil.
Priporočam ogled zadnje Tarče, ena učiteljica se je konkretno izpostavila, zasluži si medaljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in ribicija

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Pa še eno napravo morjo met.... Svašta. Sam čakam, da se na naši OŠ kak podoben umotvor spomnijo. Glej, lohk zakomplicirajo v višave, pa se bo plonk ceglc dal skrit, če si pa mucl ceglce napiše, se pa tud neki nauči.

Naš si telefon da v avto stojalo za na šajbo (vakum, pa si ob strani na mizo pritrdi). Moj laptop pa izven vidnega polja. Plonki napisani v Word, pa odprti, da tudi skrolat ne rabi. Si vzame cajt in si vse uredi, verjetno tudi kaj nauči. 5x so sedaj na tak način kontrolko pisali, pa pravi da plonkov še ni rabil. Clo všeč mu je ker na komp napiše več v istem cajtu, kot na roko na list. zadnjič pri psihologiji je pri vsakem odgovoru imel več kot 700 besed. Je reku da na roko ni šans da bi tolk naložu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Težko se spomnijo, ker sploh še ni navodil z ministrstva. Oz. so navodila, da se učitelji pri teh stvareh odločajo avtonomno. Se pravi, ni navodil.
Priporočam ogled zadnje Tarče, ena učiteljica se je konkretno izpostavila, zasluži si medaljo.
Točno to, kapo dol gospe, ki se je izpostavila.
ministrstvo pa s tem ko se izgovarja na avtonomijo učiteljev, dela še večje razlike. Eni bol računalniško pismeni in težki/strogi učitelji, delajo kot je napisal nekdo zgoraj z dodatnimi kamerami, drugi na kakšni šoli brez vsega na easy, tretji spet nekaj drugega....in potem bodo imeli eni otroci z nič ali malo truda ali celo švinglanjem super oceno, drugi pa zaradi natančnega preverjanja znanja tako kot si jo pač zaslužijo glede na svoje znanje.
pri vpisu na srednje šole ali fakultete pa vemo kaj je merilo, najboljša ocena, tako da se s takšnim NE delom ministrstva samo povečujejo razlike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Naš si telefon da v avto stojalo za na šajbo (vakum, pa si ob strani na mizo pritrdi). Moj laptop pa izven vidnega polja. Plonki napisani v Word, pa odprti, da tudi skrolat ne rabi. Si vzame cajt in si vse uredi, verjetno tudi kaj nauči. 5x so sedaj na tak način kontrolko pisali, pa pravi da plonkov še ni rabil. Clo všeč mu je ker na komp napiše več v istem cajtu, kot na roko na list. zadnjič pri psihologiji je pri vsakem odgovoru imel več kot 700 besed. Je reku da na roko ni šans da bi tolk naložu.
To je zdravo plonkanje. Moja smrkla je mela tud celo steno ceglcov na roko napisanih, pa je ugotovila, da kr neki zna....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Sem si zdej ogledal oddajo Tarča. Pa te niso normalni kake klaftrajo. Nič nimajo dorečenega. Dober da je tamali že polnoleten in je v 4. letniku gimnazije. Da se čim prej teh bedakov reši.

Drugače sem sam načeloma proti plonkanju, ampak zakaj hudiča pa nebi plonkal. Včasih izkušnja in iznajdljivost v kakem trenutku v življenju več pomenita kot golo znanje. In če uspešno plonkneš je neka iznajdljivost, če pa zaradi tega šus fašeš pa izkušnja. Hvala bogu nimamo pa problemov z šolo, zvezek sem nazadnje odprl tam v 4. razredu OŠ, pa je vse OK, večinoma 5, pa za vzorec 4 in 3. Šusa celo OŠ in SŠ nobenega, mislim da samo ena 2.

Pravi pa tamali, da bombardirajo sedaj z količino snovi bolj kot v šoli. Pa pravi da hvala bogu da mu matematika, fizika, kemija in ostalo gre, drugače bi bil v riti. Cele kurčeve dneve je za zvezki, do 14 ali 15 šola, kosilo, fitnes, pa spet zvezki do 21 ali 22 ure. Niso normalni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in 8888

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem pa poslušal na radiu probleme otrok, ki doma nimajo ne interneta, ne mobilnega signala (ja, tudi taki so v Sloveniji). Fotr se v službi poveže in otroku sprinta vsa gradiva, Youtuba mu seveda ne more in ko pride domov, otrok šele prične z učenjem. Potem fotr drug dan v službi vse to uploada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in 8888

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Jp. Katastrofa. Na drugi strani recimo imam pa sam 500/100. Lahk 300 kamer naenkrat laufa. Šenkam mu 200/20 takoj če bi mu lahko. Eni otroc res ne bodo od te farse nič odnesli. Sam kompleksi se bodo kopičili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in 8888

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
V Tarči v studiu je bila še ena "taršica". 5 minut je javkala in nabijala, kako se oni niso izobraževali za take razmere, pa gor pa dol, povedala je komaj kaj, s tempom in tonom da zaspiš zraven. To se meni zdi ena taka tipična jamraška predstavnica učiteljev, to je tista plat, ki jo tukaj pogosto kritiziramo.

Včeraj pa v Tedniku primer, kako so se zadeve lotili v Kamniku. Lokalni kulturniki so ponudili znanje in opremo za snemanje vnaprej.
Kar pomeni da lahko mularija gleda "med poukom", lahok z zamikom, lahko ponovi ogled, navsezadnje lahko fotr tudi na ključku prinese s šihta.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Plonkanje bi se dal povsem lepo resit z namensko programsko opremo pa se otroke bi pripravl na prihodnost. V ITju so testi za certe od doma nekaj povsem obicajnega ze vsaj pet let. Ko se prijavis v test pokazes celo sobo, miza more bit cista prav tako vse okol. Ko zacnes test se focus zaklene na software za test, odmik oci od ekrana vec kot dvakrat je padec. Ne govorim da je to za vse razrede, za visje osnovnosolske, srednje in fax pa bp.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ni vse IT. To ITjevci vsakič sprot pozabite. Pol vam pa cev v kopalnici poč, letite pa na yt gledat, kva nardit.....
 
  • Haha
Reactions: Romzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
ksz
V Tarči v studiu je bila še ena "taršica". 5 minut je javkala in nabijala, kako se oni niso izobraževali za take razmere, pa gor pa dol, povedala je komaj kaj, s tempom in tonom da zaspiš zraven. To se meni zdi ena taka tipična jamraška predstavnica učiteljev, to je tista plat, ki jo tukaj pogosto kritiziramo.

Včeraj pa v Tedniku primer, kako so se zadeve lotili v Kamniku. Lokalni kulturniki so ponudili znanje in opremo za snemanje vnaprej.
Kar pomeni da lahko mularija gleda "med poukom", lahok z zamikom, lahko ponovi ogled, navsezadnje lahko fotr tudi na ključku prinese s šihta.
Ma kot smo že ugotovil, so slabe in dobre tršice. Od slabih otroc tud v razredu nimajo prav dosti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
ksz
V Tarči v studiu je bila še ena "taršica". 5 minut je javkala in nabijala, kako se oni niso izobraževali za take razmere,.

Kar je res. Če ni glih 25 stara je mela pri multimediji kak se žarnica menja na grafoskopu, pa kak se iz kasete na kaseto snema :)
Pol dodaj še licence, ki so jih ene šole dobile sredi septembra. Torej prej Teamsov nekak ni mogla uporablat. Pol še dodaj v enačbo nekega levega Roida, ki jim ni nič pokazal in maš stanje kot je marsikje. Pol dodaš še učitlco, ki je odlašala do zadnjega trenutka in maš največjo žrtev na tem planetu.

Ampak kak koli obračaš realno iz strani MIZŠ ni bilo narejene nič, da bi se pripravilo učitelje. Vsak je bil prepuščen sam sebi. Kar je na ravni države nedopustno. Ker tak kot ste že napisali na eni šoli špila v nulo, na drugi šoli pa 1 pdf z navodili zjutraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69