Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Določene teme ja. Nisem pa zasledil da ima kalbo doma vrhunskega športnika.
A to zdej zajebavaš? Ti kar, me ne gane. In ja moj mali resno trenira in to niso več heci niti približno. Športna zvezda jih pa rata zgolj peščica, ne glede na šport. Kar pa ne pomeni, da ni zadeva precej resna že zelo zgodaj za vse.
Pa še Đokovič, ko je ravno bil na tvojem jeziku. Misliš, da se je on šel dol sončit? Pri svojih letih mora garat, da je v taki formi in ne, ni mu vseeno, ker če bi mu bilo, bi že davno ležal na jahti.
Če nečesa ne spoštuješ, se vsaj norčevat ne rabiš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Kalbo naj se ti želje uresničijo, ampak novembra lani stopim v službo in evropska prvakinja v istem športu, ki sem ga tudi jaz trenirala 11x/teden pri 13 letih in bila zgolj parkratna državna prvakinja, je cincala, ker se me ni upala tikati, kljub temu da sva 20+ let nazaj skupaj prebili po 5+h/dan na treningih.

Kakorkoli obrneš, sola ima večjo verjetnost udobnega življenja kot šport. Prioritete postavljajte objektivno, ne custveno... Šport nudi bistveno manj prostora...

Če velja za tebe, ne vem, ampak guardyju pa ipak polagam na srce... Račun plača na koncu otrok, starši pa udrihajo tukaj, pardon izrazu, s tujim po koprivah. To je bila pač prva misel, ko sem slišala, da vsa ta kolobocija ni problem zaradi šole ampak hobija.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Kalbo naj se ti želje uresničijo, ampak novembra lani stopim v službo in evropska prvakinja v istem športu, ki sem ga tudi jaz trenirala 11x/teden pri 13 letih in bila zgolj parkratna državna prvakinja, je cincala, ker se me ni upala tikati, kljub temu da sva 20+ let nazaj skupaj prebili po 5+h/dan na treningih.

Kakorkoli obrneš, sola ima večjo verjetnost udobnega življenja kot šport. Prioritete postavljajte objektivno, ne custveno... Šport nudi bistveno manj prostora...

Če velja za tebe, ne vem, ampak guardyju pa ipak polagam na srce... Račun plača na koncu otrok, starši pa udrihajo tukaj, pardon izrazu, s tujim po koprivah. To je bila pač prva misel, ko sem slišala, da vsa ta kolobocija ni problem zaradi šole ampak hobija.

Ker sem glih omenjen... Šola ni bila zato, ker pač raje vidim, da je skupaj s sošolci ta teden, kot pa da jo vržejo v en drug razred. Glede treningov. Ni vrhunski šport, je pa tekmovalni. In jo ne silim, hodi sama z veseljem, ker pa je bila vmes tudi sama okužena, mi je seveda butasto, da pač ima karanteno samo zato, ker je bil sošolec potrjev v soboto namesto ponedeljek.

Enako kot je butasto, da bo imel neomejeno potrdilo P+C+C, če je pa kontra, C+C+P bo pa omejeno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
C+c+p jih je pa koliko? Jaz poznam 2, to je pa pod 1%. Mirno lahko trdimo, da spadajo v skupino ljudi na katerih cepivo nima efekta, ni bilo učinkovito. Koliko jih poznaš pa ti?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
C+c+p jih je pa koliko? Jaz poznam 2, to je pa pod 1%. Mirno lahko trdimo, da spadajo v skupino ljudi na katerih cepivo nima efekta, ni bilo učinkovito. Koliko jih poznaš pa ti?
C+c+p, jih kar nekaj poznam in procent v zadnjih tednih kar raste in bo rasel.

Pa razloži kaj si mislil s tem da cepivo ni bilo učinkovito, ker te očitno razumemo narobe.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Razumevanje prebranega na nuli. Se ne čudim vsem tem nesmislom. Jaz sem napisal, da cepivo na nekatere ne učinkuje, ti pa še kar trdiš, da sem napisal da cepljen ne more zbolet.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Razumevanje prebranega na nuli. Se ne čudim vsem tem nesmislom. Jaz sem napisal, da cepivo na nekatere ne učinkuje, ti pa še kar trdiš, da sem napisal da cepljen ne more zbolet.
Napisal si v smislu, da je ljudi, ki so 2xC+P zanemarljivo malo in da se gre za tiste na katere cepivo ni imelo učinka.

Rekel bom samo to, da je v zadnjem casu takih presenetljivo veliko......vsak zase pa naj iz tega potegne zaključek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Napisal sem, da je takšnih par % in definitivno ni to tako zelo pogosto. Če pa ti veš da je, potem pa podatke na plan. Oz. se še prej dogovorimo kolikšen % pomeni pogosto.

Nikjer pa nisem napisal, da cepljen ne more zbolet. Lahko zboli. Poznaš tudi takšne, ki niso cepljeni in so preboleli večkrat?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Napisal sem, da je takšnih par % in definitivno ni to tako zelo pogosto. Če pa ti veš da je, potem pa podatke na plan. Oz. se še prej dogovorimo kolikšen % pomeni pogosto.

Nikjer pa nisem napisal, da cepljen ne more zbolet. Lahko zboli. Poznaš tudi takšne, ki niso cepljeni in so preboleli večkrat?
Glede na zadnja 1-2 tedna osebno poznam:4take (3×2xC + 1x3C.....vsi Pfizer), pa še 2 iz DEC(oba 2×C Pfizer)....vsi stari 40-50l.

Če od naštetih upoštevam samo družinska okolja (vsi starši cepljeni) je izkupiček cepljenih in okuženih cca70%,.....če upostevam celotne družine,vključno z necepljenimi otroki, je odstotek skoraj Identičen.
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Napisal sem, da je takšnih par % in definitivno ni to tako zelo pogosto. Če pa ti veš da je, potem pa podatke na plan. Oz. se še prej dogovorimo kolikšen % pomeni pogosto.

Nikjer pa nisem napisal, da cepljen ne more zbolet. Lahko zboli. Poznaš tudi takšne, ki niso cepljeni in so preboleli večkrat?
Moja hči 10 let, 2x pozitven PCR, bolana niti 1x
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Glede na zadnja 1-2 tedna osebno poznam:4take (3×2xC + 1x3C.....vsi Pfizer), pa še 2 iz DEC(oba 2×C Pfizer)....vsi stari 40-50l.

Če od naštetih upoštevam samo družinska okolja (vsi starši cepljeni) je izkupiček cepljenih in okuženih cca70%,.....če upostevam celotne družine,vključno z necepljenimi otroki, je odstotek skoraj Identičen.
Potem nekaj ne štima... A je otrok skoraj nič? Se pravi po tvojih podatkih imaš 6 cepljenih in okuženih, kar predstavlja 70% tvoje ožje žlahte, kar znese 8.5 ljudi (6/0.7).

Statistično gledano s tvojimi podatki nekaj ne štima. Če pa gledamo iz strokovnega vidika, morda štimajo, ampak je vzorec premajhen za zaključke oz. si ga narediš kot ti paše.

Zdaj pa moja analiza, pa pejmo na isto ožjo žlahto.
Otrok 5, vsi preboleli BP. Odraslih 10. Odrasli smo vsi PCC, razen eden CCP. Vsi smo prebolevali pred enim letom, razen tisti eden CCP je pac kasneje. Se pravi 1/10 je 10%, štima skoraj u nulo učinkovitost, lahko bi še celo eden več bil.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Potem nekaj ne štima... A je otrok skoraj nič? Se pravi po tvojih podatkih imaš 6 cepljenih in okuženih, kar predstavlja 70% tvoje ožje žlahte, kar znese 8.5 ljudi (6/0.7).

Statistično gledano s tvojimi podatki nekaj ne štima. Če pa gledamo iz strokovnega vidika, morda štimajo, ampak je vzorec premajhen za zaključke oz. si ga narediš kot ti paše.

Zdaj pa moja analiza, pa pejmo na isto ožjo žlahto.
Otrok 5, vsi preboleli BP. Odraslih 10. Odrasli smo vsi PCC, razen eden CCP. Vsi smo prebolevali pred enim letom, razen tisti eden CCP je pac kasneje. Se pravi 1/10 je 10%, štima skoraj u nulo učinkovitost, lahko bi še celo eden več bil.

Prvi odstavek sem napisal koliko jih poznam ki so CCP(zajeti cepljeni osebki iz spodnjih družin + 1 samski)

Drugi del 4 družine:
A 4člani - starša cepljena,2 otroka ne - pozitivna 1starš + 1 otrok
B 3člani - starša cepljena,1 otrok ne - vsi pozitivni
C ista situacija kot kot.A
D 1 starsevska družina -starš cepljen ,otrok ne - pozitivna oba.

Vse to se je zgodilo praktično v zadnjem mesecu.

Zdej pa se to, "moji"osebki so bili v 100% vsi lep čas(več dni skupaj) v rizičnem stiku(pač vsaka družina posebej).......ali je bila tudi tvoja vzorčna skupina v zadnjem mesecu dokazano več dni v rizičnih stikih, da bi se sploh lahko okužila?

Še to , vsi našteti balončki/družine so dobili virus vsak po drugi liniji....in se ni šlo za kakšno skupinsko/medsebojno druženje omenjenih.
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Smo bolj kot ne bili ze veckrat v stiku z okuzenimi, nazadnje sem bil celo jaz prejsnji teden. Okuzeni je prisel ravno iz bosne za novo leto kjer se je on in prijatelji okuzil na koncertu kjer niso imeli mask ipd ukrepov. On še preboleva, meni pa nic ni. V bistvu ne stejem vec kolikokrat sem tako bil cel dan v stiku z okuzenimi, mišljeno seveda na več ur v stiku skupaj.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Kalbo naj se ti želje uresničijo, ampak novembra lani stopim v službo in evropska prvakinja v istem športu, ki sem ga tudi jaz trenirala 11x/teden pri 13 letih in bila zgolj parkratna državna prvakinja, je cincala, ker se me ni upala tikati, kljub temu da sva 20+ let nazaj skupaj prebili po 5+h/dan na treningih.

Kakorkoli obrneš, sola ima večjo verjetnost udobnega življenja kot šport. Prioritete postavljajte objektivno, ne custveno... Šport nudi bistveno manj prostora...

Če velja za tebe, ne vem, ampak guardyju pa ipak polagam na srce... Račun plača na koncu otrok, starši pa udrihajo tukaj, pardon izrazu, s tujim po koprivah. To je bila pač prva misel, ko sem slišala, da vsa ta kolobocija ni problem zaradi šole ampak hobija.
Kaj bi ti meni zdej rada pripridigala mi ni jasno.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Počasi gre karantena v zgodovino (14, 10, 7 dni ...)

Karantena za celoten razred učencev šele po potrditvi tretjine okuženih (prej zaradi enega cel razred)


Kdo se se spominja decembra 2019/januarja 2020, ko so bile šole in vrtci napol prazni ?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja samo učiteljev je bilo dovolj doma.
Me je pa ta omikron in situacija sedaj spomnil kako je bilo mesec, dva pred začetkom. Je možno da bomo spet jovo na novo ? Samo sedaj bo kup ljudi bolnih in s tem izpadi v proizvodnji dobavi in trgovini ?