Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pa saj to je jasno menda? Če je karantena je karantena za vse dejavnosti. Ne morem potem hodit na tekme, treninge tudi če je na vseh hitrih testih negativna.

Pa krucefiks materna a kdo sploh bere kaj mene zanima?

Jaz VEM, da če je karantena ne hodi nikamor.

NE VEM pa, ali velja za hčer, ki je prebolela 14 dni nazaj uradno s papirji karantena, zaradi pogojev, ki veljajo danes.

In tega mi noben ne zna povedat.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Aja :) To pa imaš prav, da bi glede na ta novi pogoj za njo potem res lahko bila karantena prekinjena, saj je prebolela pred manj kot 45 dnevi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
In da bi danes na novo izpolnil tisti obrazec, pa jo dal med izjeme, pa ne bi šlo? Vem, me je kalbo že kregal, da to pa res ne, tu mač dela ali kaj ga je zmotilo, sam ne vem, če res več, kot tole zdaj tu.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
guardy
Vlada je prejšnji teden z odlokom določila tudi dve novi izjemi glede uvedbe karantene. V karanteno poleg cepljenih s poživitvenim odmerkom cepiva proti covidu-19 ne bo več treba tudi osebam, ki so pred kratkim prebolele covid-19 in to dokazujejo s pozitivnim izvidom PCR-testa, od katerega je minilo vsaj deset in največ 45 dni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Meni ni problema imeti starejše doma, dela vse samostojno. Se držim tega, da je v karanteni, ker tudi ne želim zadeve prenašat okoli.

Ampak, poleg šole so še druge dejavnosti, tudi treningi, za katere majo konec meseca kolikor vem tekme. In za ta razlog sedaj ne vem kje sem. Ker če bi bil sošolec danes na PCR pozitiven, karantene nebi imela in bi lahko šla na trening. Sedaj glede na sobotno karanteno naj nebi smela it.

PS: na hitrih testih od sobote do danes je negativna
Jebale te tekme. Kaj ste Đokoviči?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jebale te tekme. Kaj ste Đokoviči?

Saj ni fora v tekmah. Če so sprejeli, da prebolevnikom v 45 dni po prebolelosti ni treba v karanteno, potem naj se tega držijo. Ali pa jih qrec gleda in naj ne sprejemajo nečesa, česar v praksi niso sposobni izvajat.

Enako velja za klikanje po eupravi, da si sam naklikaš odločbo oziroma potrdilo oziroma karkoliže. Če vedo kdaj je bil stik in kdaj mora nekdo v karanteno, potem naj se tudi dokument o tem naredi in pošlje avtomatsko. Ne pa neke prošnje na mail, ki jih nekdo bere kot prošnjo, drugi kot grožnjo, tretji kot wtf, četrtemu pa itak letijo v spam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Enako velja za klikanje po eupravi, da si sam naklikaš odločbo oziroma potrdilo oziroma karkoliže. Če vedo kdaj je bil stik in kdaj mora nekdo v karanteno, potem naj se tudi dokument o tem naredi in pošlje avtomatsko. Ne pa neke prošnje na mail, ki jih nekdo bere kot prošnjo, drugi kot grožnjo, tretji kot wtf, četrtemu pa itak letijo v spam.
Potem bi se pa spet vsi pritoževali kako se zapravlja za IT rešitve v javnem sektorju in zakaj razvoj tako dolgo traja in zakaj ni bilo objavljenega razpisa oz. če je bil zakaj ni bil izbran ta ali oni ali drugi ponudnik, pa še trikrat razveljavit zaradi pritožb itd.
Vmes pa seveda panika zakaj ima NIJZ dostop do osebnih podatkov tvojega otroka in kako se ti drzne pošiljat odločbo na mail in od kje mu tvoj mail in zakaj ne po navadni pošti, če pa pride po navadni pošti kako se drznejo in zakaj zapravljajo denar za papirje in zakaj tako dolgo hodijo ti papirji in kje je že enkrat ta digitalizacija itd.

Skratka, problem je, da človek ima otroka, za katerega ni smiselno, da je v karanteni, ampak po črki zakona pravilnika mora bit. Ali boš upošteval pravila in si mislil svoje, ali pa boš naredil po svoje mimo pravil.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Še enkrat, če velja, da prebolelemu v 45 dneh ni treba v karanteno, potem naj ne bo v karanteni. In če ni v karanteni, potem naj ne pošiljajo mailov, kako naj si naklikamo potrdila o karanteni. Če pa ne velja, potem naj pravilo ukinejo. Glede samoklikanja pa ne bova dalje. Namesto odgovora stresaš blodnje kaj bi če bi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pa krucefiks materna a kdo sploh bere kaj mene zanima?

Jaz VEM, da če je karantena ne hodi nikamor.

NE VEM pa, ali velja za hčer, ki je prebolela 14 dni nazaj uradno s papirji karantena, zaradi pogojev, ki veljajo danes.

In tega mi noben ne zna povedat.

Tehnično bi otroka moral imeti v karanteni. Tehnično pravim zato ker se karanteno odreja glede na čas stika, ta je bil pa prejšnji teden in je bilo omenjeno da stare karantene ostajajo pod starimi pogoji. Problem je pa ker je dejansko karantenska odločba tista ki določa karanteno, in če te nimaš od prej potem bi po novem spadal pod izjeme.

Skratka za tvoj primer ti bo 10 pravnikov dalo 10 različnih mnenj. Če NIJZ ni proaktiven (ne zahteva karantene) bi se ravnal po kmečki pameti in bi otroka dal v šolo ker spada pod prebolevnike pred kratkim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Lahko da dobiš v roku 24ur mail od NIJZ, lahko pa da ne. Še vedno moraš ti kot starš izpolnit tisto na eUpravi (na podlagi česar dobiš odločbo o karanteni), NIJZ te samo obvesti, da je to tvoja dolžnost.

Karantene se seveda lahko ponavljajo. In se potem vsak sam odloča kaj bo naredil z otrokom. Zakonske možnosti so pa jasne. Pa ne se meni nekaj bunit okrog otrok v karanteni, preživela sem od začetka epidemije delo od doma z enim vrtčevskim otrokom in enim v prvi triadi in se zelo zavedam kakšna je*a je to za vse starše, še bolj tiste, ki sploh nimajo opcije dela od doma.
Ne ti men od dolžnosti, prosim. In ne, nikakor ne mislim delat njihovega dela in jim izpolnjevat obrazcev.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
PS. Za 7 dni ne-treniranja v (osnovni?) šoli pa res ne bo konec sveta. Nehaj vrtati in je pusti doma.
7+7+7+, prej 10+10+10...je stran vržena sezona in ure in ure odrekanja. Sicer to nekaterim ni jasno, sam kaj če vam človek dopovedovat. Moji, predvsem športnik, so zato cepljeni poleg prebolelosti in ob negativnem testu ne šljivim nobene karantene, sploh te šolske, ki je bulšit, več, izjema je direktna odločba. Mislim, da se kaj več od zgoraj napisanega ne da naredit. Pa da se razumemo, govorimo o asimptomatiki.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
In da bi danes na novo izpolnil tisti obrazec, pa jo dal med izjeme, pa ne bi šlo? Vem, me je kalbo že kregal, da to pa res ne, tu mač dela ali kaj ga je zmotilo, sam ne vem, če res več, kot tole zdaj tu.
Ja, tumač dela je razlog. Pa a je teb sploh jasno, da noben na NIJZ ne ve, kje ima rep in kje glavo? Počas bo tega norčevanja dovolj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Jebale te tekme. Kaj ste Đokoviči?
Misliš, da se vrhunski šport začne trenirat pri 21 letih? Veš, dokler je mulc brez mojih ambicij sposoben 4x tedensko pricijazit 2 uri daleč z busom, opravit jeben trening, potem doma naredit še domače naloge in si skuhat za naslednji dan brez da bi enkrat rekel ne da se mi, potem ga nekak razumeš, da je v buli, če ne sme na trening 10 dni. Sej sem tudi sam tako razmišljal, ko imaš to doma, je druga. Tko da na to pomisli, preden rečeš jebaletetekme. Pa je bil cel mesec doma, ker so se tri karantene ponovile brez pardona.