Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Jaz ne vem. Ampak ne jamrate vi, kako nas trenutno stanje nenormalno stane. Torej bi bilo za preračunat, kaj bi bilo ceneje. Se izolirat ali trenutni ne tič ne miš. Pišem sedaj za ekonomski vidik. Z ostalih vidikov bi normalno življenje verjetno bilo bolje. Razen za nekatere, ki bi doživeli živčni zlom, ker ne bi mogli na Pag ali v fitnes v sosednjo državo.
Sej nisi razumel napisanega.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Recimo da izvedemo tvojo idejo in napravimo totalni lockdown. Kaj pridobimo?

V teoriji polovimo in izoliramo 100% virusnih okužb. V praksi bi bilo 50% celote optimistično, ampak recimo da smo polovili vse. Avijoni poletijo, narod presrečen.

Realnost bi usekala cca 14 dni po koncu lockdowna, ko bi ugotovili, da Slovenija ni otok sredi morja, kjer bi vsakega prišleka spravili v izolacijo. Smo tranzitna država, kjer je doberšen del delovno aktivne populacije, dnevnih migrantov v sosednje države.

Zgodi se ti še en "Mariborski dohtar", pa kljub nevem kakšnem lockdownu, virus še vedno hara prosto po populaciji.

V prvi vrsti se je za vprašati, zakaj smo šli v lockdown v začetni fazi? Da sprostimo pritisk na bolnišnice. Trenutno je z blažjimi ukrepi, pritisk na bolnišnice 1/3 tistega izpred 2 mesecev. Zakaj potem dodatni lockdowni?

Edine res uspešne države, kjer je lockdown uspel, so države brez tranzita, brez delovnih migrantov, z strogimi ukrepi ob prihodu. Bi si mi lahko privoščili tak modus operandi?
V bistvu imaš prav. Ne nujno zato ker imaš prav, ampak zato ker nimamo nadzora in tudi tak ukrep (1x na koliko? 2 meseca?) ne bi prinesel želenega učinka.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Njihovi ukrepi na meji verjetno tudi od jutri ostajajo enaki (ko se začne sproščanje)?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sem tukaj govoril s sosedo, ki je druzinska zdravnica. Oni imajo problem s hitrimi testi, da imajo prevec lazno negativnih, ne lazno pozitivnih, kot mi. Verjetno imajo hitre teste drugega proizvajalca.
Zato oni ne dovolijo prehoda meje s hitrim testom.

Pri nas ne vedo koliko imajo lažno negativnih ker itak ne preverjajo tega.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.146
5.568
113
Novozelandski model, ki preverjeno deluje.
Sixty-Percent-of-the-Time.jpg



Samo otok mora Slo postati.

And they are back in lockdown
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Sixty-Percent-of-the-Time.jpg



Samo otok mora Slo postati.

And they are back in lockdown

Lockdowni delujejo......... Bedaki orgazmirajo, ko jih nekje uvedejo. Novozelandci pa v najugodnejšem delu leta zapirajo in odpirajo, in kljub fantastičnim ukrepom ne uspejo zajeziti prihoda virusa na otok. Nekateri bi pa tranzitno državo v centru evrope izolirali. Stockholmski sindrom združen z idiotizmom.

Eni pa navijajo za še hujše in še restriktivnejše ukrepe. Virus se bo pa z ukrepi ali brez sončil po populaciji, dokler pač ne postane sezonski prehlad.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lockdowni delujejo......... Bedaki orgazmirajo, ko jih nekje uvedejo. Novozelandci pa v najugodnejšem delu leta zapirajo in odpirajo, in kljub fantastičnim ukrepom ne uspejo zajeziti prihoda virusa na otok. Nekateri bi pa tranzitno državo v centru evrope izolirali. Stockholmski sindrom združen z idiotizmom.

Eni pa navijajo za še hujše in še restriktivnejše ukrepe. Virus se bo pa z ukrepi ali brez sončil po populaciji, dokler pač ne postane sezonski prehlad.
Idioti smo nebalkanci, ki gledamo balkance ki se že mesece za(je)bavajo na naš račun.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Idioti smo nebalkanci, ki gledamo balkance ki se že mesece za(je)bavajo na naš račun.

Vse so drugi krivi kajne? Ker narava virusa je resnično takšna, da ga z trenutnimi ukrepi lahko zajezimo in večina ukrepov ni samih sebi namen.

Kje eni spite da vas ne ukradejo.......

Za paranoike pa vsekakor obstaja hitra, enostavna in učinkovita metoda za zaščito pred kovidom. V klet, zaklenit 3x da bo za sigurno, pa internet odklopit. Bo večini ljudi lažje takoj.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kdo pravi da so drugi krivi? Sam sem kriv ali smo krivi tisti, ki se držim(o) ukrepov in ne iščem(o) za vsako neumnost zakonskih lukenj.
Očitno si samo domišljam, da folk zlorablja potne naloge za prehajanje regijskih in državnih mej, se na črno zbira v lokalih za zaklenjenimi vrati, po kevdrih in zidanicah. Pred meseci sem se smejal Kacinu, zdaj vse kaže na to, da je bilo res, kar je govoril. V tej luči je 70% ukrepov brezpredmetnih, res je, veliko je pa takih, ki so pretirani tudi na račun pezdetov, ki jih omenjam zgoraj.
Tvoj zadnji odstavek je pa tolk izviren da ti moram čestitat. Prvi si, ki je to napisal.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Kdo pravi da so drugi krivi? Sam sem kriv ali smo krivi tisti, ki se držim(o) ukrepov in ne iščem(o) za vsako neumnost zakonskih lukenj.
Očitno si samo domišljam, da folk zlorablja potne naloge za prehajanje regijskih in državnih mej, se na črno zbira v lokalih za zaklenjenimi vrati, po kevdrih in zidanicah. Pred meseci sem se smejal Kacinu, zdaj vse kaže na to, da je bilo res, kar je govoril. V tej luči je 70% ukrepov brezpredmetnih, res je, veliko je pa takih, ki so pretirani tudi na račun pezdetov, ki jih omenjam zgoraj.
Tvoj zadnji odstavek je pa tolk izviren da ti moram čestitat. Prvi si, ki je to napisal.
Bodimo realni. Se držim vseh ukrepov, več kot večina kar gledam naokoli. Žena me že pošteno postrani gleda, ker tudi letošnjega dopusta ne načrtujem...ker pač Covid. Že drugo leto. Realno je ta virus veliko preslaboten, premalo smrten ali grozljiv, da bi neka vlada lahko upravičila take ukrepe, kot jih sprejemajo. Ljudje želijo živet, ne vegetirat. Vsi sedaj poznajo že mnogo ljudi, ki so virus imeli, večina je šla čez b.p., nekaj jih čuti posledice ali ni bilo ravno b.p., ampak ko je mimo, je vse pozabljeno. Žal nekateri poznajo tudi take, kjer je šlo do smrti. Ampak skupno gledano je tega veliko premalo, da bi se družba kot celota bila pripravljena podrejati ukrepom mesece ali celo leta.

Tako to je. Potem gledaš še druge države in kontinente in ti itak ni nič jasno, ker nekje žurajo na polno kljub okužbam, drugje so bolj zaprti kot lokalni zapor...skupno pa je vsem to, da hudih razlik med državami ni.

Ljudje hočejo živet.