Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Znanka zavrnjena na meji s starejšim od 3 mesecev.

Če pogledaš uradno stran v hrvaščini, je malce pred tvojim odstavkom zapisano tole (moj bold):


Ja PCR testa, ampak v tem tvojem tekstu sploh ni govora o prebolevnem potrdilu.

Ker, v tem tekstu:


Pa piše:
In order to prove their recovery, passengers need to have a positive PCR test result or antigen test result, or a positive neutralisation test (NT) result obtained within the last three months and older than 14 days, or a certificate of recovery issued by a doctor.

In za ta certifikat ne piše, da bi bil kakšen datum veljavnosti. Le za PCR test, ki je starejši od 14 dni in mlajši od 3 mesecev.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Ja PCR testa, ampak v tem tvojem tekstu sploh ni govora o prebolevnem potrdilu.

Nehaj brat v angleščini in vzemi originalni tekst v hrvaščini. Ni govora o potrdilih, ampak o trenutku prebolevanja okužbe. Torej če si prebolel covid v zadnjih 3 mesecih, ne rabiš delat testov ali it v karanteno.

Osobe koje su preboljele COVID-19 unazad tri mjeseca izuzete su od obveze pribavljanja negativnog PCR testa i samoizolacije.

Za dokaz da su preboljeli COVID-19 putnici trebaju imati pozitivan nalaz PCR ili antigenskog testa ili pozitivan rezultat u testu neutralizacije (NT) koji je napravljen unazad tri mjeseca, a stariji od 14 dana ili potvrdu da su preboljeli COVID-19 izdanu od liječnika.

Torej ti s testom ali potrdilom dokazuješ, da si prebolel v zadnjih 3 mesecih. Ni važno, koliko je zdravniško potrdilo o prebolevnosti staro, ker mora dokazovat, da si "preboljeo COVID-19 unazad 3 mjeseca".

To, da tvoje znance noben ne šmirgla na meji nima veze s tem, kaj je dejansko predpisano.

PS. Saj ti tud v angleščini piše isto:
Persons who have recovered from COVID-19 within the past three months are exempt from the obligation to provide a negative PCR test result and to self-isolate (for 10 days).

In order to prove their recovery, passengers need to have a positive PCR test result or antigen test result, or a positive neutralisation test (NT) result obtained within the last three months and older than 14 days, or a certificate of recovery issued by a doctor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Se strinjam.

Me pa zanima, kako bodo to zdaj zapeljali glede na to, da se bliža Velika noč in s tem povezan začetek turistične sezone. Bodo tole vlekli do junija ali kako? Ne vem, zakaj tolk komplicirajo, sej je itak omejitev, da si lastnik nepremičnine na Hrvaškem. Če še na to vežejo recimo hitri test, pa je dejansko uvoz Covida na minimumu.
Sej ne da bi mi hodili dol med splošno populacijo. Gremo na vikend, smo tam na svojem in potem nazaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se strinjam.

Me pa zanima, kako bodo to zdaj zapeljali glede na to, da se bliža Velika noč in s tem povezan začetek turistične sezone. Bodo tole vlekli do junija ali kako? Ne vem, zakaj tolk komplicirajo, sej je itak omejitev, da si lastnik nepremičnine na Hrvaškem. Če še na to vežejo recimo hitri test, pa je dejansko uvoz Covida na minimumu.
Sej ne da bi mi hodili dol med splošno populacijo. Gremo na vikend, smo tam na svojem in potem nazaj.
JAZ, JAZ, JAZ,.....!

Daj nehaj že enkrat, pa se muvaj dol kot hočeš. Pravila so kot so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888, Pepe in p4pe

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
V bistvu me kar malo preseneča, da še vedno imajo relativno rigorozen režim za vstop v državo - celo brez "popustov" za hrvaške državljane. Mogoče jih skrbi, da jim Hrvati iz BiH kaj prinesejo? Tudi mene zanima, kaj bo za Veliko noč.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
JAZ, JAZ, JAZ,.....!

Daj nehaj že enkrat, pa se muvaj dol kot hočeš. Pravila so kot so.
Sej se. Zame ni problema. Do zdaj sem še vsakič prišel čez in to 4x letos do zdaj.

Ne vem zakaj tak halo s tvoje strani. Malo se postavi še v kožo 110.000 lastnikov nepremičnin, ki niso bili tam že od lanskega oktobra. In ja, do nekaterih se ne da priti in biti nazaj na meji v 12 urah.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
JAZ, JAZ, JAZ,.....!
Daj nehaj že enkrat, pa se muvaj dol kot hočeš. Pravila so kot so.

Preprečevanje obiska SVOJE nepremičnine je verjetno že na kakšnem sodišču, upam, da PROBLEM pride tudi na evropsko sodišče za človekove pravice.

Ne smeš uporabljati svoje nepremičnine. :bonk:

Manjka samo še, da ne smeš od doma. Manjka samo še, das se ne smeš vozit s svojo premičnino (avtom), katerega si pošteno plačal. Tako, kot vikend.
Ker, če se pelješ z avtom nekam na obisk, ali v trgovino, se tam (dejansko so možnosti), okužiš.

Preprečimo okužbe, preprečimo hojo lastnikov v vikende (ne glede, ali so naj tej strani meje, ali na oni), preprečimo pa tudi vožnje na obiske.

Sicer pa je hrvaška Istra, tako pišejo Hrvati, od 1. marca v zelenem:

Prema najnovijim pokazateljima Europske unije, Istra je danas epidemiološki zakoračila u "zelenu zonu" jer u posljednjih 14 dana ima incidenciju od 24 novozaražena na sto tisuća stanovnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
V bistvu me kar malo preseneča, da še vedno imajo relativno rigorozen režim za vstop v državo - celo brez "popustov" za hrvaške državljane. Mogoče jih skrbi, da jim Hrvati iz BiH kaj prinesejo? Tudi mene zanima, kaj bo za Veliko noč.
Se strinjam.

Recimo, Hrvaska nima niti izjeme, da če si precepljen, da si izjema.

Mi imamo izjemo in za precepljenost, hitri test in prebolevnost. Pa za prebolevnost pri nas velja 6 mesecev.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sej se. Zame ni problema. Do zdaj sem še vsakič prišel čez in to 4x letos do zdaj.

Ne vem zakaj tak halo s tvoje strani. Malo se postavi še v kožo 110.000 lastnikov nepremičnin, ki niso bili tam že od lanskega oktobra. In ja, do nekaterih se ne da priti in biti nazaj na meji v 12 urah.
Recimo sosedom hodijo po parceli ovce, pa tudi druge stvari so, razne poskodbe zaradi neurij konec lanskega leta in potem gledam še na parcele sosedov. Pa nekateri naši penziči, ki so dol čez celo leto, potrebujejo zdravila, ki jim jih peljem dol.

 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sej se. Zame ni problema. Do zdaj sem še vsakič prišel čez in to 4x letos do zdaj.

Ne vem zakaj tak halo s tvoje strani. Malo se postavi še v kožo 110.000 lastnikov nepremičnin, ki niso bili tam že od lanskega oktobra. In ja, do nekaterih se ne da priti in biti nazaj na meji v 12 urah.
Zakaj? Zato ker te že eno leto beremo kak ste bogi, pa zadnje tri mesece še stopnjuješ svoje drama queen obnašanje. So še druge stvari na svetu kot par ciglov v Dalmaciji.

In odkrito povedano me boli k. za vseh 110.000 lastnikov nepremičnin doli. Velika večina je kot Kaco - septembra zavije v folijo in maja odvija.

Jaz sem se tudi po 4 mesecih prejšnji vikend prvič zapeljal na obalo z avtodomom, pa kaj? Vrednost pa je podobna kot 80+% slovenskih nepremičnin na hrvaškem.

Aja, da ne pozabim - kolega (no firma) je razprodal celo floto jadrnic za rentanje - ker stojijo bolj ali manj neuporabne od avgusta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ali si že slišal, da imajo nekateri tudi zdravila na recept? :zmaga:
A ne velja več, da se moraš vsakih 90 dni doma prikazat, če ne ti penzijo ukinejo? Pa 90 dni je po EU splošna omejitev za bit v komadu tam brez stalnega prebivališča se mi zdi.

kalbo ne - sem se vsak teden 50m po parkingu zapeljal, je pa nekam fejst pil. :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
A ne velja več, da se moraš vsakih 90 dni doma prikazat, če ne ti penzijo ukinejo? Pa 90 dni je po EU splošna omejitev za bit v komadu tam brez stalnega prebivališča se mi zdi.

kalbo ne - sem se vsak teden 50m po parkingu zapeljal, je pa nekam fejst pil. :fredi:
Komu se boš kazal, če dobivaš penzijo na TRR? Dolžina bivanja na začasnem naslovu, pa tudi ni omejena.