Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Meni to ne gre v glavo: vse to ti je bullshit, hkrati pa pišeš, da se držiš vseh ukrepov. Zakaj? Če so vsi ukrepi en navaden bullshit. Zakaj potem obremenjuješ sebe in tratiš čas s temi ukrepi, če nič ne pomagajo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Janez40 Se strinjam s tabo.
Samo za vse krivit butasto vlado ni pošteno.
Odredijo zapiranje (skoraj) vsega, ukrepi "ne primejo", pa nobenemu nič jasno. Še bolj zaostrijo ukrepe, isti krščen duš.
Potem le nekako skontaš, da se veliko ljudi obnaša isto, pa če je kak ukrep ali pa ga ni. Saj je danes (ali včeraj) en pisal, kako je v Posavju.
In pol je Janša kriv .. :nigladek:
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Meni to ne gre v glavo: vse to ti je bullshit, hkrati pa pišeš, da se držiš vseh ukrepov. Zakaj? Če so vsi ukrepi en navaden bullshit. Zakaj potem obremenjuješ sebe in tratiš čas s temi ukrepi, če nič ne pomagajo.
Kako mislite, da se ljudje niso držali ukrepov? A so otroci na skrivaj hodili v zaprte šole, mi pa v zaprte trgovine in restavracije?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.546
113
Meni to ne gre v glavo: vse to ti je bullshit, hkrati pa pišeš, da se držiš vseh ukrepov. Zakaj? Če so vsi ukrepi en navaden bullshit. Zakaj potem obremenjuješ sebe in tratiš čas s temi ukrepi, če nič ne pomagajo.
Odgovoren državljan. A hkrati vidim ves ta bullshit in opozarjam nanj. Hudo bo, ko bo tudi odgovornim državljanom prekipelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.546
113
Janez40 Se strinjam s tabo.
Samo za vse krivit butasto vlado ni pošteno.
Odredijo zapiranje (skoraj) vsega, ukrepi "ne primejo", pa nobenemu nič jasno. Še bolj zaostrijo ukrepe, isti krščen duš.
Potem le nekako skontaš, da se veliko ljudi obnaša isto, pa če je kak ukrep ali pa ga ni. Saj je danes (ali včeraj) en pisal, kako je v Posavju.
In pol je Janša kriv .. :nigladek:
Je Janša kriv in njegovi glavni za epidemijo. Močno verjamem, če bi z nami kot državljani komuniciral zaupanja vreden, artikuliran človek tipa Fafangel in bi znal svoje ukrepe preprosto, logično zagovarjat (kar bi tudi pomenilo, da niso bili za lase privlečeni z neko drugo agendo v ozadju), bi bili ukrepi učinkoviti. Tako pa si je vlada z JJ na čelu s svojimi podrepniki popolnoma zapravila ugled in zaupanje ljudi. In ljudje se ne držijo ničesar že zaradi principa (in ker tudi v reali vidijo, kako mimosunjeni ukrepi to so za nekaj, kar ni tako nevarno).
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Je Janša kriv in njegovi glavni za epidemijo. Močno verjamem, če bi z nami kot državljani komuniciral zaupanja vreden, artikuliran človek tipa Fafangel in bi znal svoje ukrepe preprosto, logično zagovarjat (kar bi tudi pomenilo, da niso bili za lase privlečeni z neko drugo agendo v ozadju), bi bili ukrepi učinkoviti. Tako pa si je vlada z JJ na čelu s svojimi podrepniki popolnoma zapravila ugled in zaupanje ljudi. In ljudje se ne držijo ničesar že zaradi principa (in ker tudi v reali vidijo, kako mimosunjeni ukrepi to so za nekaj, kar ni tako nevarno).

:zmaga:
 
2. okt 2007
3.594
2.034
113
Janša nima nobenega plana za epidemijo, njemu je samo cilj čim dlje časa ostati na oblasti, whatever it takes.

ter poskrbeti za "napetos" med državljani, da se ne sprostijo. Dokaz današnja izjava, ki pušča ogromno negotovosti, mogoče gremo po planu, mogoče spet zapiramo, čeprav so številke in predvsem hospitalizacija zelo vzpodbudne. Enako je bilo pred tedni, ko je v nedeljo popoldan na hitro sklical tiskovko glede angleškega seva. Samo, da je neka napetos, zgodi pa se itak povsem drugače...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Kako mislite, da se ljudje niso držali ukrepov? A so otroci na skrivaj hodili v zaprte šole,

Pa če verjameš al ne je to res :) Še nikoli se niso popoldan in ob večerih tolko družli v okolici in pred šolo kot v času zaptrih šol :D
Pa to predvsem taki, ko jih drugače ne vleče kaj preveč v šolo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Samo prosim potrdite, če je vedno tako ali je kaj drugače...

Čez mejo na HR lahko greš z negativnim testom, ki ni starejši od 48 ur...ali pozitivnim testom, ki je starejši od 21 dni a manj kot pol leta (prebolevnik)?
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Samo prosim potrdite, če je vedno tako ali je kaj drugače...

Čez mejo na HR lahko greš z negativnim testom, ki ni starejši od 48 ur...ali pozitivnim testom, ki je starejši od 21 dni a manj kot pol leta (prebolevnik)?

Moraš ločit pravila, ki jih določa Hrvaška za vstop, od pravil, ki jih ima Slovenija za povratek oz. vstop v državo. Hrvaška ima samo negativen PCR test max. star 48 ur ali pa potrdilo o pozitivnem testu, ki je lahko star od 14 do 90 dni. Npr. cepljene osebe niso izjema, prav tako ne otroci.

Slovenija pa ima ta vstop pogoj negativen hitri (24 ur) ali PCR test (48 ur) ali pa potrdilo o pozitivnem testu, ki mora biti star od 21 dni do 6 mesecev, ali pa moraš biti cepljen.

Več > https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-prehod-meje
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Moraš ločit pravila, ki jih določa Hrvaška za vstop, od pravil, ki jih ima Slovenija za povratek oz. vstop v državo. Hrvaška ima samo negativen PCR test max. star 48 ur ali pa potrdilo o pozitivnem testu, ki je lahko star od 14 do 90 dni. Npr. cepljene osebe niso izjema, prav tako ne otroci.

Slovenija pa ima ta vstop pogoj negativen hitri (24 ur) ali PCR test (48 ur) ali pa potrdilo o pozitivnem testu, ki mora biti star od 21 dni do 6 mesecev, ali pa moraš biti cepljen.

Več > https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-prehod-meje
Hrvati tudi dovolijo potrdilo o prebolevnosti od zdravnika. Nima pa roka veljavnosti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ima. Enako do 3 mesece, kolega zavrnili, ker je prebolel pred 4 meseci!
In order to prove their recovery, passengers need to have a positive PCR test result or antigen test result, or a positive neutralisation test (NT) result obtained within the last three months and older than 14 days, or a certificate of recovery issued by a doctor.

Odvisno, kako tole beres. Znanci hodijo cez brez problema a starejsim od 3 mesece.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Odvisno, kako tole beres. Znanci hodijo cez brez problema a starejsim od 3 mesece.

Znanka zavrnjena na meji s starejšim od 3 mesecev.

Če pogledaš uradno stran v hrvaščini, je malce pred tvojim odstavkom zapisano tole (moj bold):
Osobe koje su preboljele COVID-19 unazad tri mjeseca izuzete su od obveze pribavljanja negativnog PCR testa i samoizolacije.

 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver