Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

19. jul 2007
2.756
1.479
113
Sem že parkrat napisal. Ni možno imeti globalne pandemije, brez tega da imaš asimptomatske prenašalce virusa.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Odvisno od tvoje občutljivosti in količine virusa, ki jo prejmeš(koliko je kužen okuževalec)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tako je. To so za mene pravljice za lahko noč. V firmah se nalezejo od šefov na sestanku, ki so recimo enkega spola (se pravi kurvarija izključena). Doma pa spiš zraven žene, pa se ne nalezeš. Ma ja... potem pa svizec zavije čokolado...
To je dejstvo, ne pa pravljica za lahko noč.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tako je. To so za mene pravljice za lahko noč. V firmah se nalezejo od šefov na sestanku, ki so recimo enkega spola (se pravi kurvarija izključena). Doma pa spiš zraven žene, pa se ne nalezeš. Ma ja... potem pa svizec zavije čokolado...
Ker obstajajo superprenašalci, ki lahko okužijo celo ohcet. Tega do danes še noben ni dognal, zakaj je tako. Da super prenašalec na nekem sestanku okuži 30 zaposlenih na firmi, za tem pa ti naprej le 20% okužijo svoje partnerje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Tako je. To so za mene pravljice za lahko noč. V firmah se nalezejo od šefov na sestanku, ki so recimo enkega spola (se pravi kurvarija izključena). Doma pa spiš zraven žene, pa se ne nalezeš. Ma ja... potem pa svizec zavije čokolado...
Za tebe pravljice, za mene pa realnost, ki sem jo videl na lastne oči, hitro okužbo pa tudi skusil na svoji koži.
V naravi je pač tako, da vsi primerki vrste še zdaleč niso enaki. Ne dvomim, da je zaenkrat človeška populacija še dovolj raznolika, da preživi katerikoli virus ali bakterijo. Koliko pa jih preživi, pa je drugo vprašanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
...Pičiš mal do morja?

IMG_20210215_150720 B.jpg
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Jaz bil s sodelavcem 10 ur v pisarni, nič zracili, domnevam, da je že bil kuzen + moja nalezla v sluzbi, pa nisem fasal.

Kolega pa včeraj povedal zgodbo pokojnega znanca. Zet z martinovanje prinesel in okužil....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Osebno poznam dva primera, ki se nista uspela nalesti v več dni trajajočem skupnem stiku (tudi skupna postelja). V prvem primeru je oseba, ki najprej ni bila pozitivna na PCR testu, šla čez čas skupaj s partnerjem na test protiteles. Partner jih ima, ona ne.
V drugem primeru ima neokužena oseba samo negativen PCR test, ker je partner komaj šel skozi covid. V obeh primerih sta partnerja imela zelo blage simptome in pozitiven pcr test. V drugem primeru, ki je bil pred kratkim, je imel oboleli en dan pred pozitivnim pcr testom in simptomi negativen hitri test.
Vem za en primer, ko je ženska izgubila okus, ostali družinski člani (otroci, mož, tast/tašča - vsi v isti hiši) okoli nje se niso nalezli, le njena sodelavka v službi je bila pozitivna.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Sinoci prisel na otok Krk brez problemov. Pokazal zenin in moj pozitiven pcr izvid ki si jih je Hrvat ogledoval par minut in brez besed odpeljal naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly