Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
3 dni sem bil v skoraj stalnem kontaktu z dvema potrjeno pozitivnima. 4 dni po prvem dnevu kontakta sem dobil polno glavo, ki se je pojavljala vsak vecer, 3-4 vecere.
Ce to ni bilo to, ne vem kako naj se nalezem tega hudica.
Tudi, če si seksal z njima, to še ne pomeni, da si staknil zadevo. Saj veš mož/žena relacija.
Pi..., še YT doktorski študij ni več to, kar je včasih bil. Kam to svet gre.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113



Torej, lahko si prebolel Covid, pa nimas protiteles.
Huh, sedaj sem se oddahnil. Sicer nisem niti šel brat teh linkov, ampak ok, je spet vse na svojem mestu. Sem se res ustrašil, da dr. YT medicine ne bo našel na YT potrditev tistega, za kar se je odločil, da je resnica.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Osebno poznam dva primera, ki se nista uspela nalesti v več dni trajajočem skupnem stiku (tudi skupna postelja). V prvem primeru je oseba, ki najprej ni bila pozitivna na PCR testu, šla čez čas skupaj s partnerjem na test protiteles. Partner jih ima, ona ne.
V drugem primeru ima neokužena oseba samo negativen PCR test, ker je partner komaj šel skozi covid. V obeh primerih sta partnerja imela zelo blage simptome in pozitiven pcr test. V drugem primeru, ki je bil pred kratkim, je imel oboleli en dan pred pozitivnim pcr testom in simptomi negativen hitri test.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Osebno poznam dva primera, ki se nista uspela nalesti v več dni trajajočem skupnem stiku (tudi skupna postelja). V prvem primeru je oseba, ki najprej ni bila pozitivna na PCR testu, šla čez čas skupaj s partnerjem na test protiteles. Partner jih ima, ona ne.
V drugem primeru ima neokužena oseba samo negativen PCR test, ker je partner komaj šel skozi covid. V obeh primerih sta partnerja imela zelo blage simptome in pozitiven pcr test. V drugem primeru, ki je bil pred kratkim, je imel oboleli en dan pred pozitivnim pcr testom in simptomi negativen hitri test.
Meni se zdi to precej divje. V firmi se okuži cela pisarna ob razkuževanju, zračenju in maskah. Doma se partner ne okuži (oz. mogoče se, pa nima simptomov) po vsakodnevnih tesnih stikih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Meni se zdi to precej divje. V firmi se okuži cela pisarna ob razkuževanju, zračenju in maskah. Doma se partner ne okuži (oz. mogoče se, pa nima simptomov) po vsakodnevnih tesnih stikih.
Jaz imam tudi osebno izkušnjo, da se okužba prenese bliskovito.
Imam pa tudi to, da se očitno vsi ne okužijo. Zadnji opisan primer sem tako rekoč spremljal na lastne oči, ker sta živela skupaj pri nas v eni sobi, zato ker smo ostali stanovalci že dali skozi in bi morali biti imuni.
Naravna imunost v populaciji očitno že obstaja, narava je mislila na vse.
 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Meni se zdi to precej divje. V firmi se okuži cela pisarna ob razkuževanju, zračenju in maskah. Doma se partner ne okuži (oz. mogoče se, pa nima simptomov) po vsakodnevnih tesnih stikih.
Saj je logično, ne moreš imeti globalne pandemije z nekim predvidljivim virusom.Leta 2020/2021 smo sposobni ukrotit nek predividljiv virus. Dejansko moraš imeti neki virus, ki je tako nepredvidljiv, da si tudi najbolj bistre glavce ne morejo razložiti neke stvari.
SARS 2003 se je precej hitro spravil pod kontrolo. SARS-COV-2 žal ne.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Meni se zdi to precej divje. V firmi se okuži cela pisarna ob razkuževanju, zračenju in maskah. Doma se partner ne okuži (oz. mogoče se, pa nima simptomov) po vsakodnevnih tesnih stikih.
Tako je. To so za mene pravljice za lahko noč. V firmah se nalezejo od šefov na sestanku, ki so recimo enkega spola (se pravi kurvarija izključena). Doma pa spiš zraven žene, pa se ne nalezeš. Ma ja... potem pa svizec zavije čokolado...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen