Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
drugo leto naj v primeru corone, prepovejo izhod iz slo na hrvaško, in je stvar rešena. da ne bo več toliko pameti izlite na vse ljudi. Jaz letos z družino nisem šel v Italijo , čeprav na naši obali ni to kar imamo radi. Iz previdnosti. Pa me ni konec. Če bi vsi tako ravnali, ne bi bila taka panika okoli karanten.
Jaz sem za to, da se takoj zapre meje in prepove kakršno koli prehajanje med državami - brez izjem. Tudi turizem prepovedati na vseh nivojih, ker se v glavni meri zaradi turizma ta virus prenaša. Dokler države ne uvedejo takšnih strogih ukrepov, ne bo konca s tem sranjem. Naše budale pa še vavčarje dajo, namesto da bi strogo prepovedali počitnikovanja ...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Tudi poslovna potovanja je treba čisto prepovedati. Nima nič tovornjak iz Hoferja hodit iz Avstrije sem, če pa že pa karantena 14 dni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Polovico teh uvoženih okužb itak najbrž cariniki sproducirajo, ker šlatajo dokumente in si vmes niti enkrat ne razkužijo rok. V bistvu pa bi si morali razkužiti rokavice pred vsako stranko.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
drugo leto naj v primeru corone, prepovejo izhod iz slo na hrvaško, in je stvar rešena. da ne bo več toliko pameti izlite na vse ljudi. Jaz letos z družino nisem šel v Italijo , čeprav na naši obali ni to kar imamo radi. Iz previdnosti. Pa me ni konec. Če bi vsi tako ravnali, ne bi bila taka panika okoli karanten.
sicer zveni čist simpl ampak slovenci mamo dol 100k+ nepremičnin v lasti pa ogromno pavšalistov. kje so potem še taki ki drugega ne poznajo kot pa dopust == hrvaška. čeprav zveni hinavsko glede na to da sem bil za zaprtje mej z italijo že pri manjših okužbah pa tukaj mislim da so prav naredili da jih (še) niso. cifre, do konca prejšnjega tedna, tudi potrjujejo da večje nevarnosti ni bilo. takrat smo tudi šele vstopali v "korona čase" zimskih dopustov je bilo konec, stvar je bila precejšnja neznanka in tudi naveličani nismo bili že vsega skupaj. no sedaj kot kaže bo treba nekaj naredit, upam da bo bolje skomunicirano kot do sedaj.

disclaimer: nimam nič na hrvaškem in za dopust mi ni potrebe da je morje blizu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
cappy Pa stari, nehi no. Najlažje je vpit zaprite mejeeee, tistim k so doma, za ostale jih boli. S Hrvaško, ker Hrvatov ne maram zino.
Omejit sam mladini pod 35 let, ker starejši smo pa zaslužli, da smo jesen na Lošinju johannes.
V resnic pa pomoje ne vejo kaj nardit, neki primeri so, ponucana mamo pa cela 2 ventilatorja zarad covida 19....Pol imamo cel kup presranih nidani.

Ampak mene še zmer skrbi, da se ima 35 letnika za mulca..... Kam je šel ta svet. In to zagovarjajo pametni ljudje.

PS: Pa se zavedam, da bodo mogl neki narest, sam kar je zunaj zdaj je vse razen karantene za vse neumnost.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Nič. Komentiram na splošno tole temo, sem pozabil napisat, da se strinjam s tabo.
PS: Ne bi bil zdele v koži nekoga, ki odloča.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kdo je reku da se bodo v torek zmenil?
Pisalo je v clanku, da se bodo v torek zmenili, kako naprej, ko bodo dobili rezultate testiranj cez vikend.
Vprasal sem pa zato, ker je Velika Britanija dala Francijo na rdec zeznam cez noc in je folk hitel nazaj iz Francije se isti dan, ker naj bi karantena stopila v veljavo naslednji dan ob 4 zjutraj.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ljudje množično umirajo zaradi virusa, ne zaradi pomanjkanja solate. :bonk: Bomo pač potrpeli pol leta in jedli domače, če bo treba le zelje in krompir.
Množično res.
Ljudje množično umirajo zaradi virusa, ne zaradi pomanjkanja solate. :bonk: Bomo pač potrpeli pol leta in jedli domače, če bo treba le zelje in krompir.
Samooskrbni nismo niti v sanjah, če misliš, da imamo domačih zalog za pol leta.

Množično umiranje
Pisalo je v clanku, da se bodo v torek zmenili, kako naprej, ko bodo dobili rezultate testiranj cez vikend.
Vprasal sem pa zato, ker je Velika Britanija dala Francijo na rdec zeznam cez noc in je folk hitel nazaj iz Francije se isti dan, ker naj bi karantena stopila v veljavo naslednji dan ob 4 zjutraj.
So že rekli, da bodo dali dan, dva časa za vrnitev.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.662
113
Pisalo je v clanku, da se bodo v torek zmenili, kako naprej, ko bodo dobili rezultate testiranj cez vikend.
Vprasal sem pa zato, ker je Velika Britanija dala Francijo na rdec zeznam cez noc in je folk hitel nazaj iz Francije se isti dan, ker naj bi karantena stopila v veljavo naslednji dan ob 4 zjutraj.
Ja zgleda bo odločitev res v torek + dva dni za začetek izvajanja.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
jaz pa da nimajo jajc pred 15 oz 16.8 zapret (in bi tudi bila neumnost če bi). za naprej pa upam da se zrihta hitre teste in da se na tak način to ureja, s testiranji namesto karanteno. res pa da vseh na ta način ne boš vseh ulovil ampak to jih ne boš tudi s karanteno ker je folk pač... folk.
10-20€ za test pa basta, kdor ma dnar za dopust bo pa še to vkalkuliral.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
sej tole je bolj napet k sportne stave! tok moznih kombinacij...

tole bi komot stave pobiral!

kr ena paranoja se je spet ustvarila v tem tednu... in spet vsi cakamo le neke cifre neke statistike... in pa podlagi teh cifer odrejajo neke ukrepe. k da bi bili na nivoju osnovnosolcev.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Je test alternativa karanteni? Vsekakor je dejansko stanje bolj relevantno kot dvotedensko ugibanje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Je test alternativa karanteni? Vsekakor je dejansko stanje bolj relevantno kot dvotedensko ugibanje.
4 teste ti morajo narediti, da je rezultat vsaj 90% točen. To pa toliko dolgo traja kot karantena ...
Vse ostalo je ugibanje - tako rezultat na podlagi 1 testa, kot karantena.