Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Ja s prevozi kako pa misliš. Cel avto ti zabaše, da pol še en mesec po čebuli smrdi pa celo pot ti utruja da kako se je pa ko je bil on mlad babe fotkal, pa kako z danšnjo mladino nič ni.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
kakorkoli obrneš številke, največ okužb je med mladino. kaj bi bilo po tvoje prav. dat karanteno johanu pri 89?
če bi bil bil dovoljen izhod iz slo v hr samo za nad 40, bi bilo sedaj okužb okoli 10, 15 dnevno, zdaj je pa 35. tak pravijo številke.

Daj še enkrat preberi “konkretni primer” in mi povej ali bi bilo normalno pol družine dati v karanteno (z nameno ne širiti), drugo polovico pa ne.

Oziroma kako boš speljal določitev kdo od 15-35 je “žurer” in kdo. Jaz na Aliexpresu nisem našel primernega merilca ...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Kako pa vso to fasungo spraviš dol? S prevozi.org al kako?
Resno vprašam

Resno odgovarjam: S Prevozi.

Pa kakšen frend gre na Lošinj, pa mi pelje dol pralni stroj. Drugi recimo kitaro. Tretji kuhinjsko napo. Stvar organizacije.

Nimajo vsi 8,2 otroka, kot jih imajo v povprečju muslimani. :evil:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Daj še enkrat preberi “konkretni primer” in mi povej ali bi bilo normalno pol družine dati v karanteno (z nameno ne širiti), drugo polovico pa ne.

Oziroma kako boš speljal določitev kdo od 15-35 je “žurer” in kdo. Jaz na Aliexpresu nisem našel primernega merilca ...

ta tvoj konkretni primer je pač najebal. če dajo obvezno za vse, bodo pa najebali tudi tisti okrog 50 leta, ki so bili skoraj sami nekje. še vedno je veliko okužb med mladimi.
je pa aliexpress super zate in tvojo razmišljanje.
naj dajo karanteno za vse, brez plačane karantene.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Še enkrat, pol pa neham. Po kerem ključu spada človek v srednjih tridesetih pod mladino? zino tebe sprašujem, da ne boš užaljen.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Resno odgovarjam: S Prevozi.

Pa kakšen frend gre na Lošinj, pa mi pelje dol pralni stroj. Drugi recimo kitaro. Tretji kuhinjsko napo. Stvar organizacije.

Nimajo vsi 8,2 otroka, kot jih imajo v povprečju muslimani. :evil:
In pol ti jamraš, kok si povprečen turist vleče dol pašteto, ti pa še lokalni baki ne prvoščiš par kun za čebulo in česen. Lohk jo še nategneš, veš kok bo srečna....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Daj še enkrat preberi “konkretni primer” in mi povej ali bi bilo normalno pol družine dati v karanteno (z nameno ne širiti), drugo polovico pa ne.

Oziroma kako boš speljal določitev kdo od 15-35 je “žurer” in kdo. Jaz na Aliexpresu nisem našel primernega merilca ...
Ne rabiš. Če statistika pokaže, da je določena starostna skupina bolj izpostavljena, jo pač omejiš. Tudi mladi vozniki imajo višjo zavarovalno premijo, recimo.
V tvojem primeru pa: pač cela družina.
Da ne bo pomote: imam doma 1 primerek 15-35. 15 se mi sicer zdi malo nizka spodnja meja, ampak očitno že pri tej starosti žurajo ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
No - in ko se no to izvedelo (“pač cela družina” v karanteno) se bo pa ločeno hodilo čez mejo - torej spet ukrep za brez veze.

Da ne bo kakšne pomote - ne zagovarjam karantene in računam na ZKP ljudi (utopija). Nikakor pa ne morem zagovarjati nesmiselnih ukrepov (beri: zadev, ki se jih da z lahkoto obiti ali ki niso izvedljive).
Statistka pa se da obračati tako ali tako - še najlažje, če se operira z absolutnimi številkami pobranih od nekje.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
drugo leto naj v primeru corone, prepovejo izhod iz slo na hrvaško, in je stvar rešena. da ne bo več toliko pameti izlite na vse ljudi. Jaz letos z družino nisem šel v Italijo , čeprav na naši obali ni to kar imamo radi. Iz previdnosti. Pa me ni konec. Če bi vsi tako ravnali, ne bi bila taka panika okoli karanten.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Nehite se kregat. Najverjetneje bo šlo za splošno karanteno, veljavno od petka ali sobote.