Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.628
8.954
113
jaz pa da nimajo jajc pred 15 oz 16.8 zapret (in bi tudi bila neumnost če bi). za naprej pa upam da se zrihta hitre teste in da se na tak način to ureja, s testiranji namesto karanteno. res pa da vseh na ta način ne boš vseh ulovil ampak to jih ne boš tudi s karanteno ker je folk pač... folk.
10-20€ za test pa basta, kdor ma dnar za dopust bo pa še to vkalkuliral.
E, vidiš to. 20 Eur za test, do rezultatov pač doma. Nemci so šli še dlje, kolikor vem, brezplačen test na prostovoljni bazi. Na konc bo pomoje itak edina izvedljiva stvar, al karantena za vse, al pa obvezno testiranje za vse. Vse ostalo je bulšit.

Pa vlečt neke brezvezne neučinkovite ukrepe, ko se pa zdaj pa res že jasno ve, da se tole ne prenese nič drugače kot navaden komon coronavirus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.441
2.300
113
Ukrepi na tako situacija no morejo delovati prej kot v 4 dneh. Ali več! HVALA!
Je pa videti, da so eni proti maskam, eni za zaprtje Slovenije. SIC!
Blokada? Kaj pa je drugega nošenje mask. Stvar je v razmahu že skoraj 1 leto. cepiva pa ni.
Vsi predlogi ukrepanja so podobni blokadi: maska, karantena, ni prehodov (turistov niti solatkarjev)
In pa aroganca. Virus ni nič, je izmišljena stvar.
Ne vem kaj potem medicina registrira? paničarje ali obolele za korona virusom?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Ukrepi na tako situacija no morejo delovati prej kot v 4 dneh. Ali več! HVALA!
Je pa videti, da so eni proti maskam, eni za zaprtje Slovenije. SIC!
Blokada? Kaj pa je drugega nošenje mask. Stvar je v razmahu že skoraj 1 leto. cepiva pa ni.
Vsi predlogi ukrepanja so podobni blokadi: maska, karantena, ni prehodov (turistov niti solatkarjev)
In pa aroganca. Virus ni nič, je izmišljena stvar.
Ne vem kaj potem medicina registrira? paničarje ali obolele za korona virusom?

A ni tko da v ambulantah testirajo samo še za nov virus in če ga nimaš potem te pošljejo domov ker nisi v smtrni nevarnosti (tudi če si)?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.509
1.004
113
Za začetek si vesel, če ambulanto sploh dobiš. Ne smeš namreč kar k zdravniku - konkretno pri moji dr. te varnostnik pošlje domov, če nisi naročen. Po telefonu pa... hja... trenutno že 3 ure kličem vsakih cca 10 minut in se ne javljajo. Bomo videli, če bo mail bolj uspešen.

Komaj čakam, da se zdravniška zbornica začne oglašat o težkih pogojih dela in preobremenjenosti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.548
9.230
113
Polovico teh uvoženih okužb itak najbrž cariniki sproducirajo, ker šlatajo dokumente in si vmes niti enkrat ne razkužijo rok. V bistvu pa bi si morali razkužiti rokavice pred vsako stranko.
Ne vem kje si ti hodl čez mejo, pri meni si je vsakič, ko je vrnil dokumente razkužil roke. Jaz pa tudi, z dokumenti vred.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.592
498
83
Hodim vsak teden čez mejo pa si že dolgo noben več ne razkuzuje rok. Hodim pa na 3 različne prehode, odvisno od gužve.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ma ta z 15-35 je v uiber debilizem.
Se vrača družina - fotr 38, mat 34, sine 16, hčer 14 - in zdaj dva “nevarno možno okužena” in v karanteno, fotr pa hčer pa delat ozr. v šolo.
Pa kdo ma koga tu za norca!?!?

Bo morda Kaco to malo bolj smisleno razložil ...
Vsi mlajši od 35 let bodo smeli v trgovino samo zadnjo delovno uro. :cool:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zakaj moram biti, kot upokojenec, ki hodi in bi spet šel na Hrvaško, pa ob povratku ne želi v karanteno, kaznovan zaradi neodgovornega ravnanja mladih ljudi?

Zakaj sploh dovolimo, da mladi, neodgovorni ljudje, ki imajo toliko denarja in časa, da lahko hodijo v drugo državo, in to žurat, se objemat, stiskat (namesto, da bi bili v Sloveniji in delali), s svoje neprevidnostjo in omejenostjo, vplivajo na odgovorne, starejše državljane?

Kdaj in ali sploh bomo kdaj neprevidne mlade ljudi spravili k odgovornemu delu, odgovornemu obanšanju? In kako? S človekovo pravico, da si neodgovoren bedak?


Če sem voznik, ali naj se zaradi treh ali tristo mulcev, ki so vozili po cesti s hitrostjo 160 km na uro in seveda speštali tudi nasproti vozečega, prepove vožnja z avtom za VSE voznike?
Ali mogoče vsi še enkrat delat izpit zaradi nekaj bedakov?
Takih primerjav lahko z lahkoto napišem še deset, pa se mi ne da.

Beovićka in Gantar, odgovorita na zastavljena vprašanja!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zakaj moram biti, kot upokojenec, ki hodi in bi spet šel na Hrvaško, pa ob povratku ne želi v karanteno, kaznovan zaradi neodgovornega ravnanja mladih ljudi?

Zakaj sploh dovolimo, da mladi, neodgovorni ljudje, ki imajo toliko denarja in časa, da lahko hodijo v drugo državo, in to žurat, se objemat, stiskat (namesto, da bi bili v Sloveniji in delali), s svoje neprevidnostjo in omejenostjo, vplivajo na odgovorne, starejše državljane?

Kdaj in ali sploh bomo kdaj neprevidne mlade ljudi spravili k odgovornemu delu, odgovornemu obanšanju? In kako? S človekovo pravico, da si neodgovoren bedak?


Če sem voznik, ali naj se zaradi treh ali tristo mulcev, ki so vozili po cesti s hitrostjo 160 km na uro in seveda speštali tudi nasproti vozečega, prepove vožnja z avtom za VSE voznike?
Ali mogoče vsi še enkrat delat izpit zaradi nekaj bedakov?
Takih primerjav lahko z lahkoto napišem še deset, pa se mi ne da.

Beovićka in Gantar, odgovorita na zastavljena vprašanja!

Dober odgovor Kacinu in Gantarju z MON-a, uporabnik RabimFrizerja:

Vikend mam na Hrvaškem in niti slučajno ne nameravam upoštevati priporočila nekega hinavskega politika kot je Gantar ali Kacin. Dopustoval bom kjer bom jaz hotel. Vsak vikend. 52 x letno. Banda pokvarjena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.441
2.300
113
Dober odgovor Kacinu in Gantarju z MON-a, uporabnik RabimFrizerja:
Vikend mam na Hrvaškem in niti slučajno ne nameravam upoštevati priporočila nekega hinavskega politika kot je Gantar ali Kacin. Dopustoval bom kjer bom jaz hotel. Vsak vikend. 52 x letno. Banda pokvarjena.
... pri vstopu in izstopu pa izvajal zakonske zahteve, ki jih postavi vlada.
Pa če je to rektalni pregled za xx letnike ali dokazilo o plačani parkirnini :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.441
2.300
113
Sem lastnik jahte, žena pa ne.
In ona ima karanteno, kljub temi, da je bila z mano dol.
Moj oče je lastnik nepremičnine na hrvaškem. Dol sem ga peljal jaz, saj sam ne upa.
On brez pregleda ali karantene, jaz pa to pokasiram :)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
No - in ko se no to izvedelo (“pač cela družina” v karanteno) se bo pa ločeno hodilo čez mejo - torej spet ukrep za brez veze.

Karanteno izrečeš ne le za tistega, ki je v rizični in vse, ki so na poti z njim, ampak tudi za oszale na naslovu stalnega prebivališča. Recimo. Saj se da, vprašanje je le, kako narediti najmanj nadležno, pa de je še učinkovito.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Še en dober komentar z MMC:

To mi delajte! Bravo! Saj sem vedel, da boste posrbeli za nas, kot ste takrat maja, ko smo prvi lahko šli na Hrvaško brez omejitev! Ravno včeraj sem se vrnil iz svoje hiške v bližini Novalje (plaža Zrče). Tam je pa zakon letos. Ni toliko ljudi kot prej, bejb je večji procent kot po navadi in je zakooon.
Fešta se itak skoz, kot ne bi bilo ničesar, samo bolje je, ker ni toliko ljudi.
In komaj čakam, da grem spet naslednji vikend, saj bo zdaj kmalu konec vsega, saj avgusta vse zamre v Zrčah!

Prav je, da naša vlada revežem ne dovoli na Hrvaško, saj prinesejo s sabo paštete za ves teden in nima nihče koristi od njih. Samo tisti, ki imajo doli nepremičnino, to je najboljša odločitev.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.688
836
113
Zadnja vest: izgleda, da bodo lastniki vikendov pri zadnjem ukrepu SPET izjema. :cheer:

Požritre se, hejterji starih ljudi in čimprej tecite na Ustavno sodišče, ker ste očitno manjvredni državljani.... :evil:

Johan ....ne seri.....

Non stop nekaj jamraš , če slučajno kaj ni po tvoje, ...seveda so za to drugi krivi , ne dolgo nazaj so te motili nahrbtnikarji, sedaj te mladi,...jutri te bodo....boš že našel koga.
Trenutek nazaj te je zmotila novica o karanteni,......kmalu si obrnil plato....ko bodo menda "vikendaši " izvzeti.
Seveda pa to privoščiš drugim.
Če je kdo žleht in privoščljiv si to ti.

Zapri se na Lošinju do konca Korone potem pa prilezi ven na obisk v SLO pogledat , če je še kdo živ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in jest5

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.281
1.937
113
Zakaj moram biti, kot upokojenec, ki hodi in bi spet šel na Hrvaško, pa ob povratku ne želi v karanteno, kaznovan zaradi neodgovornega ravnanja mladih ljudi?

Zakaj sploh dovolimo, da mladi, neodgovorni ljudje, ki imajo toliko denarja in časa, da lahko hodijo v drugo državo, in to žurat, se objemat, stiskat (namesto, da bi bili v Sloveniji in delali), s svoje neprevidnostjo in omejenostjo, vplivajo na odgovorne, starejše državljane?

Kdaj in ali sploh bomo kdaj neprevidne mlade ljudi spravili k odgovornemu delu, odgovornemu obanšanju? In kako? S človekovo pravico, da si neodgovoren bedak?


Če sem voznik, ali naj se zaradi treh ali tristo mulcev, ki so vozili po cesti s hitrostjo 160 km na uro in seveda speštali tudi nasproti vozečega, prepove vožnja z avtom za VSE voznike?
Ali mogoče vsi še enkrat delat izpit zaradi nekaj bedakov?
Takih primerjav lahko z lahkoto napišem še deset, pa se mi ne da.

Beovićka in Gantar, odgovorita na zastavljena vprašanja!
Sej nočem biti žleht.

Ampak a ti imaš svoje otroke?
A ti imaš svoj vozniški izpiut?
A ti imaš svoj avto?

Zelo lepo vprašam