Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Drugač je pa tud za moj zdravje, pa za zdravje mojga mulca morje bistvenega pomena, tko da penziči niste izjema. Si pa en redkih penzičev, ki se tega zaveda, ostali itak raj slinjo doma.
Tko da upam, da vidim letos Lošinj za krompirjeve in novo leto. Mogoče te pa še na bevando povabim v Čikat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
+1
Pa sem vceraj prisel nazaj na Pag in niti priblizno ni toliko zadetkov, kot prejsnja leta. Niti v Novalji niti na skuterjih oz stirikolesnikih niti po nasi plazi.
Se strinjam. Sem pred kakšnim dnem zjutraj bicikliral mimo Zrć in nisem uspel videti niti enega "engleza" in podobnih "metkov" kot prejšnja leta...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Pa sej si v penziji, boš že prekuril karanteno.

V karanteno oz. osamitev NE GREM, ker nimam za kaj iti, niti v Kempinskega ne, če mi ponudijo.

Skoraj vsi Slovenci na otoku gremo domov danes, ali jutri. Da operermo gate, predvsem pa da v sredo, četrtek vidimo, kako se bo odločila vlada glede karantene.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, v torek se bodo zmenili, kako pa kaj. Kaj to pomeni? A lahko dajo karanteno ze v sredo ali cetrtek al se to izvaja komaj s ponedeljkom?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ok, v torek se bodo zmenili, kako pa kaj. Kaj to pomeni? A lahko dajo karanteno ze v sredo ali cetrtek al se to izvaja komaj s ponedeljkom?


Nočem pametovat, ampak ponavadi pustijo ljudem dan ali dva, da se lahko odločijo. Da tisti, ki so v tujini, razmislijo, ali bodo še malo ostali, ali pa se bodo takoj vrnili domov, da se jim ne bo treba biti v karanteni.

In da se mogoče odločijo, da naslednjič raje ne gredo na Hrvaško, da se jim ne bi bilo treba it karantene.

Nimajo namreč vsi možnosti, da delajo remote s Hrvaške, nekateri se v primeru, da fašejo karanteno, bojijo za službo.

Moj dober znanec je letoš PRVIČ v 15-ih letih letos ostal brez morja-dopusta: grožnja z odpustom, če dobi karanteno.
Se je "lepo" zavalil" šefu in ga bo jebal z vsaj nekaj destdnevnimi bolniškimi do novega leta (meniskus, pa še kaj drugega).
Pa da se vidi, kdo bo koga (jebal)....

Korona jebe ljudi, šefi jebejo uslužbence, nekateri uslužbenci (ki to lahko) pa šefe... Pa se dajmo jebat.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ma ta z 15-35 je v uiber debilizem.
Se vrača družina - fotr 38, mat 34, sine 16, hčer 14 - in zdaj dva “nevarno možno okužena” in v karanteno, fotr pa hčer pa delat ozr. v šolo.
Pa kdo ma koga tu za norca!?!?

Bo morda Kaco to malo bolj smisleno razložil ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Ne vem, vpraš fanta mal višje, ki je užaljen. Njemu se zdi ta ideja dobra. Pa še enmu, k mu je lajk stisnu.

Po mojem, se že cel teden trese gora, rodila se bo pa miš.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ma ta z 15-35 je v uiber debilizem.
Se vrača družina - fotr 38, mat 34, sine 16, hčer 14 - in zdaj dva “nevarno možno okužena” in v karanteno, fotr pa hčer pa delat ozr. v šolo.
Pa kdo ma koga tu za norca!?!?

Bo morda Kaco to malo bolj smisleno razložil ...

Glej, to je podobno kot regres za penziče.

Do 600€ je recimo 130€ regresa.
Za 601€ pokojnine, torej le za 1 usran evro več, pa je regres samo 80 evrov... Kar 50 evrov manj. Ampak tako pač je...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
V karanteno oz. osamitev NE GREM, ker nimam za kaj iti, niti v Kempinskega ne, če mi ponudijo.

Skoraj vsi Slovenci na otoku gremo domov danes, ali jutri. Da operermo gate, predvsem pa da v sredo, četrtek vidimo, kako se bo odločila vlada glede karantene.
A dol pa gat ne morš oprat. Počak dol, se ne bodo nič konkretnega zmenil, če se pa bodo, boš pa sebtembra dol.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Je eden na Prevozih, ki pelje naslednji teden iz Ljubljane na Lošinj v sredo, v četrtek in v petek.

Močno dvomim, da ima redno avtobusno linijo, saj ponuja prevoz z osebnim avtom.

Ga imam na sumu, da čaka vladno odredbo. In ta čas lepo nabira stranke... :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Glej, to je podobno kot regres za penziče.

Do 600€ je recimo 130€ regresa.
Za 601€ pokojnine, torej le za 1 usran evro več, pa je regres samo 80 evrov... Kar 50 evrov manj. Ampak tako pač je...
Zato pa v tem primeru cifra ne more bit pravilo, ker ima s tveganjem tok k jabolko z levom.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
A dol pa gat ne morš oprat. Počak dol, se ne bodo nič konkretnega zmenil, če se pa bodo, boš pa sebtembra dol.

Crknil pralni stoj.... :evil:

Pa po slovensko čebulo, tu imajo le egiptovsko (!), pa po slovenski česen (tu imajo le kitajskega), pa po fenomenalno Union nefiltrirano svetlo pivo tudi moram it...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Navodila morajo biti jasna. In morajo veljati vsaj tri tedne, da bomo vedeli, kaj in kako.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Ma ta z 15-35 je v uiber debilizem.
Se vrača družina - fotr 38, mat 34, sine 16, hčer 14 - in zdaj dva “nevarno možno okužena” in v karanteno, fotr pa hčer pa delat ozr. v šolo.
Pa kdo ma koga tu za norca!?!?

Bo morda Kaco to malo bolj smisleno razložil ...
kakorkoli obrneš številke, največ okužb je med mladino. kaj bi bilo po tvoje prav. dat karanteno johanu pri 89?
če bi bil bil dovoljen izhod iz slo v hr samo za nad 40, bi bilo sedaj okužb okoli 10, 15 dnevno, zdaj je pa 35. tak pravijo številke.