Citroen AMI

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Če se vozite kaj po mestu potem vam mora biti jasno, da eden od desetih mogoče še zmore nekih 50 km/h, ostalo pa se drajsa 35 km/h, pa naj bo staro, mlado ali vse kar je vmes. Ne glede na to v čem se vozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Ti imaš najbrž v mislih velemesta, kjer rabiš kakšno uro, da sploh prideš do njihove obvoznice. V Ljubljani pa greš redno tedensko vsaj 4x na obvoznico in po Celovški zagotovo večji del dneva voziš vsaj 50 km/h, če sedaj odmislimo jutranje in popoldanske konice. Po centru pa greš itak peš. S temi majhnimi jajci z max hitrostjo 45 km/h si jaz v Sloveniji ne morem kaj dosti pomagati.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Po mb se opel rocks vozi, izgleda zelo podobno kot Ami.
1685621872959.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Ti imaš najbrž v mislih velemesta, kjer rabiš kakšno uro, da sploh prideš do njihove obvoznice. V Ljubljani pa greš redno tedensko vsaj 4x na obvoznico in po Celovški zagotovo večji del dneva voziš vsaj 50 km/h, če sedaj odmislimo jutranje in popoldanske konice. Po centru pa greš itak peš. S temi majhnimi jajci z max hitrostjo 45 km/h si jaz v Sloveniji ne morem kaj dosti pomagati.
Četrto največje slovensko mesto, center + 10 km okolica. Več kot 45 km/h rabiš, ampak ne zato, da nisi ovira, ampak da lažje prehitiš počasnejše.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Kot si ne morem s temi 45 km/h jajci si po drugi strani tudi ne morem pomagati s kakšno Dacio Spring. Ker za po mestu je že fora, da je avto manjši in Dacia je preprosto prevelika za ta namen, ampak za na AC pa tudi ni, ker je prepočasna, tako da je preprosto odveč.

Kar ljudje rabimo so sicer majhna in okretna EV (ki so še vedno avto in ne motor), ampak dovolj hitra, da ne delaš gužve v prometu in ja Dacinih 125 km/h pa bi bilo potem več kot optimalnih, ampak tudi 80 km/h bi bilo še ok za mestno in občasno primestno vožnjo, morda bi prenesel še 60 km/h, samo ne vem, če je to ok za na obvoznico.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Četrto največje slovensko mesto, center + 10 km okolica. Več kot 45 km/h rabiš, ampak ne zato, da nisi ovira, ampak da lažje prehitiš počasnejše.
Ne zatiskajmo si oči, s 45 km/h si v radiu 10 km pri slovenskih mestih ovira na cesti. Medtem ko na Dunaju, v Rimu itd. pa nisi (ker mesta nikoli ne boš zapustil s tem avtomobilčkom, kaj šele zapeljal na kakšno obvoznico ipd.).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Ne zatiskajmo si oči, s 45 km/h si v radiu 10 km pri slovenskih mestih ovira na cesti. Medtem ko na Dunaju, v Rimu itd. pa nisi (ker mesta nikoli ne boš zapustil s tem avtomobilčkom, kaj šele zapeljal na kakšno obvoznico ipd.).

Za dunaj pa rim ne rabiš avta, imaš javni prevoz ki je hitrejši. Oz. rabi se avto za razne dostave, pošto, ipd. kamor najbrž tile ciljajo. Dejstvo je da so vse glavne ulice v vseh večjih mestih hitrejše od 50km/h, tako da si ovira kakorkoli vzameš.

A tale jajc ima gretje al je kot renaultov twizi? Ker brez gretja je to sezonsko vozilo in neuporabno kot "avto". Potem je vseeno če rikšo s kitajcem kupiš da te razvaža, je najbrž tudi cenejše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Jp to maš prav. Tam je boljša opcija javni prevoz.

Smarti so oziroma so bili ravno pravšnji, majhni in imeli končno hitrost do 130 km/h. To je to. No to so sedaj ukinil za večje SUVje. :bonk:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Načeloma bi bil ok, sploh ker je manjši od Dacie, a ima solidno moč/hitrost, ampak je pa drastično predrag.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Ne zatiskajmo si oči, s 45 km/h si v radiu 10 km pri slovenskih mestih ovira na cesti. Medtem ko na Dunaju, v Rimu itd. pa nisi (ker mesta nikoli ne boš zapustil s tem avtomobilčkom, kaj šele zapeljal na kakšno obvoznico ipd.).
WTF? Napišem kako je vsak dan (5x na teden) v praksi, ti pa nabijaš naj si ne zatiskam oči. Lahko si jih zatisnem ja, in si predstavljal da nimam polža s 35-45 km/h pred sabo. Zraven pa še malo sanjam kako je na dunaju in v rimu.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.158
293
83
Vse te znamke spadajo pod Atlantis.
Cakam da Kolpa odpre koncesijo za popravila oz zamenjavo karoserijskih delov. :p
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.158
293
83
Za dunaj pa rim ne rabiš avta, imaš javni prevoz ki je hitrejši. Oz. rabi se avto za razne dostave, pošto, ipd. kamor najbrž tile ciljajo. Dejstvo je da so vse glavne ulice v vseh večjih mestih hitrejše od 50km/h, tako da si ovira kakorkoli vzameš.

A tale jajc ima gretje al je kot renaultov twizi? Ker brez gretja je to sezonsko vozilo in neuporabno kot "avto". Potem je vseeno če rikšo s kitajcem kupiš da te razvaža, je najbrž tudi cenejše.
Avto za meditetansko podnebje in mesta.
Tvizijev nikjer vec videl kot v Rimu. V Atenah pa Smartov.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
WTF? Napišem kako je vsak dan (5x na teden) v praksi, ti pa nabijaš naj si ne zatiskam oči. Lahko si jih zatisnem ja, in si predstavljal da nimam polža s 35-45 km/h pred sabo. Zraven pa še malo sanjam kako je na dunaju in v rimu.
Ja ne vem zate, jaz vozim 70 km/h po Celovški in vsaj 100 km/h po obvoznici tuki. Seveda ko ni gužve. Ko pa je gužva, bi pa itak raj bil na kolesu :D