Citroen AMI

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
cca 3 leta nazaj sem se za twizija zanimal. Cene so bile nekje od 4 jurje naprej brez baterije in okol 7 z baterijo. 80 km/h z kupljeno baterijo in vrati, ter radiem je bil 9. Je pa res ta citroenova gajbica po eni strani zanimiva. Namesto tiste poslikave za jurja, bi si recimo lahko omislil močnejši motor, recimo cca 12 KM in hitrostjo 80 km/h, pa za dodatnega jurja recimo gretje. Pa bi bla to top zadeva. Morda kdaj bo. Mam občutek da citroen še tipa teren za te nakupovalne vozičke in da se da z časom še kej spremenit. Kar mene moti recimo na twiziju in te gajbi je vzmetenje. V naši ljubi sloveniji je dober asfalt sam na parkplacih shoping centrov, vse ostalo je polomija, tak da neko solidno vzmetenje je must have. Morda bi enostavno zadevo rešili z kakim sedežom po vzoru kamionov. Tudi to bi bla ena kratkoprogaška rešitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
2CV je imel ta pravo vzmetenje, ja. :)

Problem teh malih jajčkov je, da niso ne tič, ne miš. Je nekaj vmes med mopedom in avtom. V današnjih časih skrajno nišna zadeva.
50-60 let nazaj bi pa z nizko ceno palila. Danes je pa to niša za kake ozke mestne ulice ali pa kot obvod, da ne rabiš polnega izpita za avto.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
xpivgqoxfefa1.jpg
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.910
274
83
tam ko se terc po tori rola
Meni je novi Ami ....kar nekaj. Naj bi bil cenejši za menjavo delov -blatniki in luči zamenljivi spredaj in zadaj... Žalitev za starega Amija... Kot prijatelj (ami) ja, kot ime znanega modela pa... nima nič skupnega. Ampak, dobro...trg bo pokazal ali je to uspešna ideja ali pa bolj strel v koleno.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Prepočasen in morda rahlo premalo dometa, drugače bi si ga pa morda celo umislil za malo po mestu in naokoli ter ob ceni do 7000 evrov; čeprav za na obvoznico bi moral iti vsaj 100 km/h, na AC pa itak ne bi šel.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Jaz bi tudi raje, da bi potegnil 70km/h. Vprašanje sicer, če bi se hotel toliko peljat v tej plastični piksni, pa tudi koliko ovinkov bi pri tem zdelal brez, da grem na bok.
Ta avto je namenjen velemestom in prometu tam, kjer je povprečna hitrost okrog 10km/h. In za to je dizajniran in tudi odlično obvlada zadevo. Pa seveda tukaj verjetno igrajo vlogo tudi omejitve hitrosti, ko 14 letnik lahko vozi to čudo v državah, kjer je to dovoljeno.
No, razen če se tako visoko cenite, da menite, da je Citroen sprojektiral to piksno prav za Ljubljano in Slovence in pri tem v celoti failal.
Sedaj pa še malo jamrajte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Pepe

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
najboljše je to da se oglašate/mo sami taksni ki pred par leti nismo imel nobenih težav se peljat 50 in več z sfukano štirko, sedaj vas pa moti varnost v tej škatli.

men je ultra simpatičen in tudi max 50 in dometa je za moje dnevne poti dovolj. Za vse tiste ki pa vas 50 tako prekleto moti ... kaj za vraga naredite ko se peljete za mestno trolo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Vržemo šoferja vun in prevzamemo kontrolo nad busom:p

Al pa na nastavimo bombo, da ne sme peljat pod 70 km/h

d01g1lline22-19p6-x-17lines.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
bi pa bil izredno velik plus, če bi recimo vse te zadeve, lahko legalno uporabljal z dvema ''ključema'' ker imam izpit gre z mojim tudi več kot 50, mulo naj se v šolo drgne pa tistih 50.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Tega Amija je ravno za en prdec več od Twizija. Za po Rimu in Firencah npr. super stvar. Za kaj več pa bolj težko. Sploh če si ovira na cesti, ko bi ljudje radi kam prišli.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Švedi al kdo že ima za mularijo omejitev, kolk? 25 km/h? Pa se pri 14 al 16 že lahko vozi po 4 kolesih in streho.
Vozilo pa mora bit žal blokirano, da gre legalno čez... Za to bi blo uporabno, drgač pa... :bruh:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
najboljše je to da se oglašate/mo sami taksni ki pred par leti nismo imel nobenih težav se peljat 50 in več z sfukano štirko, sedaj vas pa moti varnost v tej škatli.

men je ultra simpatičen in tudi max 50 in dometa je za moje dnevne poti dovolj. Za vse tiste ki pa vas 50 tako prekleto moti ... kaj za vraga naredite ko se peljete za mestno trolo?
Moja 4ka je prehitela ATXa......stem da sva 2 sedela gor :D