Citroen AMI

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.139
291
83
Trabi je premija oblikovanja sploh karavan verzija proto temu.
Kolpa za oba kleparijo stima. :p
 
  • Haha
Reactions: Robert

koliko

Guru
21. avg 2007
4.223
2.049
113
SV SLO
Ta "avto" je dejansko pred časom in ga večina žal žal še ne dojame. Kot pravite je to za velika mesta, kjer se centri zapirajo za normalna vozila. In kjer zna biti premer centra mesta več kot 10-20 km. V Sloveniji takih mest ni. Ni to vozilo za dnevno vožnjo KR-LJ ali MS - Lendava. To je enostavno vozilo za mesta in vožnjo po mestu. Kot tak mi je všeč in je prav, da se tu ne nabija nekih brezveznih dajatev in obveznosti, ki bi prišle če bi ta avto bil bolj avto. Ta bolj avto je še vedno lahko na bencin ali dizel. Če ga dojemaš tako je super vozilce. Če s tem želiš iti na letni dopust z družino pa si brcnil totalno mimo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.482
9.186
113
To vozilo je že za danes, ne pred časom. Sedaj je sicer korona in je morda bolje, ampak v velemestih je verjetno povprečna hitrost v mestu (ne na vpadnicah in obvoznicah) verjetno nekje med 10 in 20 km/h in za tam je to več kot dovolj. In s takim jajčkom ne rešiš samo izpuste, temveč jih spraviš tudi več na isti prostor, kot pa recimo nekega Golfa ali pa modno kravo X7. Torej se ali zmanjša gneča ali pa več avtov spraviš na isti prostor.
Za nas pa res žal ni :(.
Ko dodaš pa še mentaliteto nemški dizel pri bajti, potem pa itak vse pade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
Hitrost bi moral imeti 80. 60 je premalo, včasih tud že mal nevarno. Zato sem se nehal vozit s 50 skuterjem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.482
9.186
113
Tole pa ni ravno idealno. Pri 20km/h je malo manjkalo, da se ni prevrnil. Me zanima, kako so lahko to pri Citroenu spregledali.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
858
113
Pač Citroen :evil:

AVvXsEhF9ecw46n36TDwYPNcyNp0QwDi4RS0-0HRTZ1eUg2jqikE6aRu0rYGXOcuD8ArxWUQXUn9aH38TNV7zrZ0AjyFEu9wxwTVOeSwYqC47VT4IJRtrivcytbzqhzB9gkTNojnbwBViS8JAeMKASGRKpAPr8SlhJ8ba_sad1XjSFSSENB3Ka2JETvaMrBc=s800
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Jaz mislim da angleži potrjejo status undisputed prvakov v neuporabnih testih in bebavih primerjalnih testih.
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

sad

Guru
24. avg 2007
20.482
9.186
113
Loool. Glej, zadeva se je pri 20km/h skoraj prevrnila. Sem precej prepričan, da je nekaj k temu, da se ni prevrnila, pomagala tudi reakcija voznice, ki je dirkačica. Sedaj si pa predstavljaj svojega froca, ki se pelje tistih 40km/h proti šoli in mu skoči na cesto recimo mačka, karkoli. Seveda odvije in se prevne in lepo nekontrolirano drsi do... To je enostavno nedopustno.
Pa sploh mi ni jasno, kako se lahko prevrne, glede na to, da je vse plastika in so baterije spodaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in novaa

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
Sin ki se pelje v šolo ne bo iz polnega desnega namotal v polni levi pri polnem gasu.
Kolko je šanse, da je taka situacija v prometu?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.482
9.186
113
Sin ki se pelje v šolo ne bo iz polnega desnega namotal v polni levi pri polnem gasu.
Kolko je šanse, da je taka situacija v prometu?
Zanimiva dvojna merila. Recimo, da bom na blef rekel, da približno enaka, kot da se nekomu z nikakršnimi gumami pojavi nepredvidena situacija. Saj se spomniš par dni nazaj, kako je bil to največji kriminal ;).
Pa še tole, če smo že dlakocepski: če se je zadeva pri 20km/h skoraj prevrnila, potem verjetno pri 40km/h ne bo treba iz polnega desnega v polni levi namotat, da se bodo vozniku v najboljšem primeru le spodnje hlače porjavile. Ali se motim?
In če gremo še malo naprej glede pubertetnikov. Jaz ne bi bil čisto prepričan, da ne bodo šli tega (tudi namerno) delat. Ali se spet motim?

Pa to zgoraj sploh nima veze. Ne more se taka gajbica prevrnit, pa če ga vozi pubertetnik ali oča 90 let star. Nepredvidene situacije žal pridejo ravno takrat, ko jih je najmanj treba.

Sicer se pa tukaj lepo vidi razliko pri obnašanju korporacij. Mercedes je pri Aju vse nazaj pobral in vgradil ESP, Stellantis pa izda javno obvestilo, da ti avti pač niso namenjeni taki vožnji. Zadeva zaključena. :valjamse:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in NekdoK

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.899
1.081
113
www.adriamedia.si
Načeloma se da pa itak karkoli normalnega (torej odštejem kake superšportnike in osatle športno nizke avte) prevrnit, če se malo potrudiš (smisel za ritem pomaga :evil: ), elektronska pomagala gor ali dol. Sem imel že marsikaj na dveh (in enem) kolesu, nikoli pri več kot kakih 60.
 
  • Haha
Reactions: sajkek