Covid-19 Cepiva

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.462
9.938
113
kod Džej-Zija
Ko se že ravno spet smešiš, kar je pri tebi že standard, tistih 50 % bi morda zadoščalo pri vuhancu. Ampak da bi vam anticepilcem to prebilo, je preveč za pričakovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.464
1.844
113
na temni strani lune
Ko se že ravno spet smešiš, kar je pri tebi že standard, tistih 50 % bi morda zadoščalo pri vuhancu. Ampak da bi vam anticepilcem to prebilo, je preveč za pričakovati.

Itak. Okriviš to, kar nihče ne more dokazati, obenem pa trdiš, da si imel prav.

Jaz in še marsikdo tu na forumu, smo letos od januarja dalje menili, da bo pravi preizkus cepiv šele jesen in zima 2021/22.
Za sedaj kaže situacija da sicer nekaj pripomorejo, ampak daleč od želenih rezultatov.

In najhujše glede respiratornih okužb šele prihaja.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.262
3.418
113
Precepljenost, kakršno imamo, se ne pozna skoraj nič. No malo se, ampak je to še vedno premalo, še posebej v glavah anticepilcev, ko pričakujejo zmago z eno puščico.
:valjamse: no, še malo, pa bomo na realnih tleh.
Kako se pozna precepljenost recimo Danske? Nekaj tiho je zadnje čase o tej državi, pa tako so/ste povdarjali po kom se naj zgledujemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ted

Guru
8. sep 2007
1.689
577
113
:valjamse: no, še malo, pa bomo na realnih tleh.
Kako se pozna precepljenost recimo Danske? Nekaj tiho je zadnje čase o tej državi, pa tako so/ste povdarjali po kom se naj zgledujemo.
Če že sprašuješ, 248 hospitaliziranih, 29 na intenzivni negi pri skoraj 6mio prebivalcev:


Slabo? Cepiva ne delujejo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.890
3.406
113
40
Lj
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Smo že pisali tu gor, da je Singapur dober primer, če na zaupanje cepiv sprostiš ukrepe, hkrati pa populacija nima prekuženih, oziroma virus ni šel preko ranljivih/starejših. To je problem, covid+pridružene bolezni in tu tudi cepiva ne zmorejo čudeža, žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
Smo že pisali tu gor, da je Singapur dober primer, če na zaupanje cepiv sprostiš ukrepe, hkrati pa populacija nima prekuženih, oziroma virus ni šel preko ranljivih/starejših. To je problem, covid+pridružene bolezni in tu tudi cepiva ne zmorejo čudeža, žal.
E bingo. Sam prekuževanje je vseen boljš po precepljeni populaciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Ted

Guru
8. sep 2007
1.689
577
113
Se vidi da nategujejo ljudi že dve leti. In nekateri ljudje še kar verjamejo v to.

Islandija, 13 hospitaliziranih, 2 na intenzivi. Cepiva ne delujejo ali kako? Kdo s temi "novicami in povezavami" futra svojo agendo brez kančka kritičnosti oz. nateguje?

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Ko se že ravno spet smešiš, kar je pri tebi že standard, tistih 50 % bi morda zadoščalo pri vuhancu. Ampak da bi vam anticepilcem to prebilo, je preveč za pričakovati.
Hmm, a ni tista študija na izraelskem primeru potrdila, da so cepiva zelo učinkovita tudi proti delti. No, to je ta študija, na sledilniku dodana pod statistični paradoks, ki jo večina nalima, ko je govora o učinkovitosti cepiv. Najbrž je niso niti prebrali.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.890
3.406
113
40
Lj
Islandija, 13 hospitaliziranih, 2 na intenzivi. Cepiva ne delujejo ali kako? Kdo s temi "novicami in povezavami" futra svojo agendo brez kančka kritičnosti oz. nateguje?

Se pravi leni brez cepiv so pa vsi Islandci umrli?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.608
113
Brazil has paused the use of AstraZeneca’s Covid-19 vaccine on pregnant women following guidance from its federal health regulator. The “immediate suspension” order for the vaccine issued on May 11th stemmed from the death of a pregnant woman post-injection. Two Brazilian states earlier halted the vaccine’s use for pregnant females.