Covid-19 Cepiva

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Ampak moje mnenje je, da začnimo pri anti-cepilcih. Nisi cepljen, naj zdravstvena zavarovalnica napravi 50% regresijo stroškov zdravljenja zoper COVID. Pa bodo začeli noter prihajat milijončki. Vsaka hospitalizacija anticeplica takoj prinese par jurčkov ekstra denarja v blagajno.
Enkrat bo treba začeti delat red. Ker sedaj je nered.
Seveda. Dajmo enako narest za cepljenčke kateri zbolijo za covid. A zdravljenje teh je pa zastojn, al kako? Od teh bi tudi miljončki začeli noter prihajat. Dejmo že enkrat naredit red - by Ogo
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
zakaj oboji? vlada je nabavila cepivo, za zmernejši potek ob primeru okužbe. jaz sem cepivo prejel, torej iz moje strani naredil vse, kar so mi nudili in če zbolim, nimam kaj plačat.
ti nisi prejel cepiva, torej nisi naredil nič za zmernejši potek ob primeru okužbe, torej plačaš.
je torej razlika v posamezniku?, ali se ti zdi, da sta v tem primeru oba storila enako za zmernejši potek bolezni, če pride do okužbe?
enako bi lahko bilo pri avtomobilskem trku, če nisi pripasan, in drugi kateri se je pripasal. nista oba voznika naredila enako za svojo varnost.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
kaj si pa naredil, da pri tebi ne bo stroškov zdravljenja? si se cepil?
očitno ne razumeš, o čem je govora, dvomim, da nočeš razumet.
A tisti, kateri jemlje recimo tablete za visok krvni pritisk in ga kljub temu rukne kap, ima zastojn zdravljenje, tisti, kateri pa ni jedel tablet in ga vseeno rukne mora pa plačat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
Gledano na populacijo 10× manj. Kar je opazna in znatna razlika.

(tudi pri vsej konzervativnah ocenah, še vedno velja da v 90 % cepivo ščiti pred hospitalizacijami)
hm a alter ni še našel dejanskih podatkov...?
cifre niso prav nič prida, zato tudi taki tedenski skoki okužb odkar C z žegnom Eu in SLo vlade "prosto šetajo okoli" in trosijo virus
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
Kaj nabijaš. Kdo je skeptičen? Aja tole je alter. Daj vklop še kakšno sivo celico, če jo imaš in realno sprocesiraj cifre.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Gledano na populacijo 10× manj. Kar je opazna in znatna razlika.

(tudi pri vsej konzervativnah ocenah, še vedno velja da v 90 % cepivo ščiti pred hospitalizacijami)
Kaj pa prebolevniki? Bi rekel, da so oni v večji meri "krivi" za manj hospitalizacij. Recimo, v vecini drzav kjer so imeli ze spomladi 2020, torej v prvem valu, veliko hospitaliziranih in umrlih (virus naredil svoje v DSOjih) so bile te številke v drugem in tretjem valu precej nižje pa ni bil cepljen nihče, oziroma zelo malo v tretjem valu.

Graf učinek cepljenja na sledilniku pokaže, da je na intenzivi prebolevnikov zelo malo. V zadnjih dveh tednih (41 in 42 teden) celo nobenega na intenzivi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.520
3.014
113
Posnetek zaslona 2021-10-31 161447.png
 
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Kaj pa prebolevniki? Bi rekel, da so oni v večji meri "krivi" za manj hospitalizacij.
Niti ne, večino hospitalizacij so zakrivili prebolevniki (se pravi necepljeni in so zboleli), manjšina zasedejo cepljeni (se pravi cepljeni in so zboleli).
Se strinjam, če gledaš samo tiste, ki so brez problema preboleli, jim gre potem v drugo dejansko zelo dobro.
Ampak ni utemeljenega razloga, da bi gledal samo populacijo tistih, ki so brez problema preboleli, moraš gledat celotno populacijo prebolelih, kar pa vključuje +4,5k umrlih in + 20k hospitaliziranih.
Potem pa slika o prebolelosti ne izgleda več tako sijoče.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Slika izgleda točno tako, kot hočeš, da izgleda. V galeriji imaš slike, na katere se mnogim qurac dviguje, mnogi pa pravijo, kaj vidijo ljudje v tem skrapucalu. Isto je pri statistiki. Toliko časa balinaš s številkami, da ti rezultat ustreza.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Ah ne vem. Prebolevniki so pomemben faktor, in ja, prebolevniki so žal tudi hospitalizacije, smrti,...
V Sloveniji je prvi val prinesel malo hospitalizacij in smrti, vsaj v primerjavi z drugimi državami, kot npr. IT ali BE. V drugem valu pa smo postavljali rekorde v številu umrlih na milijon prebivalcev. V IT ali BE te številke niso bile tako visoke ker je virus šel skozi DSOje v prvem valu.

V študijah o učinkovitosti cepiv je število prebolevnikov premalo upoštevano, vsa zasluga se pripiše cepivom.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
Našemu prvemu valu se sploh ne more reči val, glede na to kaj je prišlo v drugem.

Primerjajte pa število hospitaliziranih med drugim in sedanjim valom. Pa se bo videl učinek cepljenja. Ravno tako sedaj ni take bojazni pred padlimi zdravstvenimi delavci, kot je bilo takrat, ker so sedaj številčneje cepljeni.
 
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Našemu prvemu valu se sploh ne more reči val, glede na to kaj je prišlo v drugem.

Primerjajte pa število hospitaliziranih med drugim in sedanjim valom. Pa se bo videl učinek cepljenja. Ravno tako sedaj ni take bojazni pred padlimi zdravstvenimi delavci, kot je bilo takrat, ker so sedaj številčneje cepljeni.

Kar je pravzaprav dokaz, da lock-down (ki si zasluži to ime) deluje :fredi: :fredi: :fredi: :fredi: