Covid-19 Cepiva

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113

Cepiva učinkovita tudi pri različici delta​

Po evropskih državah, med drugim tudi sosednji Italiji, opažajo porast različice delta novega koronavirusa. Kot pojasnjuje Roman Jerala s Kemijskega inštituta, je učinkovitost cepiva pri različici delta v primerjavi z različico alfa sicer nekoliko nižja, pri Pfizerju za slaba dva odstotka.

 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kdo pa bo po voje krivec pa predvsem zakaj?

Torej kdo bo kriv?
Cepiva proti koronavirusom so že v preteklosti izdelovali in niso bila učinkovita. Ne vidim razloga, zakaj bi bilo tokrat drugače. Cepivo sigurno ne bo rešilo "epidemije". Rešil jo bo pristop iz pred mnogo let, da bolni sodijo v bolnico, kdor pa ni bolan pa tja ne sodi in se ga tudi z baterijsko svetilko sredi belega dneva ne išče. Torej, zagotoviti je treba oskrbo, ostali živijo dalje. "Sploščiti krivuljo" sploh ni več aktualno.
Zdaj se je pa pojavilo prepričanje, da bomo živeli v neskončnost in je treba še vsako tako majhno možnost "hude" bolezni zatreti v kali.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Cepiva proti koronavirusom so že v preteklosti izdelovali in niso bila učinkovita. Ne vidim razloga, zakaj bi bilo tokrat drugače. Cepivo sigurno ne bo rešilo "epidemije". Rešil jo bo pristop iz pred mnogo let, da bolni sodijo v bolnico, kdor pa ni bolan pa tja ne sodi in se ga tudi z baterijsko svetilko sredi belega dneva ne išče. Torej, zagotoviti je treba oskrbo, ostali živijo dalje. "Sploščiti krivuljo" sploh ni več aktualno.
Zdaj se je pa pojavilo prepričanje, da bomo živeli v neskončnost in je treba še vsako tako majhno možnost "hude" bolezni zatreti v kali.
Jest pa mislim da je prava pot glih nekje vmes.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pred dnevi je nekdo spraševal kaj bodo pogruntal da se bodo ljudje cepli, tudi ti ki so se zaradi morja samo z eno dozo.
Eko nova verzija s katero bomo konc avgusta začetek septembra spet po starem .
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Za na morje bi morali vpeljati Light dozo.
Bila bi samo ena četrtina od redne doze, vendar še zadosti za potrdilo o cepljenju :evil:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kdo pa bo po voje krivec pa predvsem zakaj?

Zdravstvo bo krivo da bodo morali ljudje v bolnice, ali bo vlada tista? Ker vlada ti lahko reče da bodi doma zaprt pa ne bo problema samopotem vidimo rezultate....in jokanje zadnjih 6 mesecev.
V anglij se trenutno vidi kaj je največji problem. Porast okužb zaradi mladine ki i cepljena. Sploh ne da zagovarnjam njihovo cepljenje še posebej mlajših, ampak vzorec ki je vsem poznan (anticepilci izključeni) pa je očiten. Največ okužb gre med tiste ki niso cepljeni. Torej kdo bo kriv?
Kako pa to, da je v UK 1/3 mrtvih od Delta seva 2x cepljena?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.149
113
Drugače pa nova agenda očitno in medijsko posiljevanje s cepljenjem. Včeraj se je spet začelo, vsaj tako sem zaznal...začele letet novice o resnosti položaja (izjave strokonjakov iz vsega sveta, kakšne so izkušnje), konc sveta delta, vse hin, vsi bomo pomrli...jeseni tak al tak. edina rešitev vsaj minimalna je, da se vsi 5x cepimo. Prosto po VAL202, verjetno RTV in zadaj STA.

Nor svet.

Potem pa pika na i. Še šter al kaj je že, kako pomirjujoče dodaja, da boste seveda lahko šli tisti drugačni drugorazreni necepljeni v tujino ampka dosti težje (evil krohot ni bil posnet)...he he he. Fakerji vsi skupaj.

Res me zanima, kdaj se bodo začeli uradni javni linči ne PCT scene. Po mojem smo blizu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Drugače pa nova agenda očitno in medijsko posiljevanje s cepljenjem. Včeraj se je spet začelo, vsaj tako sem zaznal...začele letet novice o resnosti položaja (izjave strokonjakov iz vsega sveta, kakšne so izkušnje), konc sveta delta, vse hin, vsi bomo pomrli...jeseni tak al tak. edina rešitev vsaj minimalna je, da se vsi 5x cepimo. Prosto po VAL202, verjetno RTV in zadaj STA.

Nor svet.

Potem pa pika na i. Še šter al kaj je že, kako pomirjujoče dodaja, da boste seveda lahko šli tisti drugačni drugorazreni necepljeni v tujino ampka dosti težje (evil krohot ni bil posnet)...he he he. Fakerji vsi skupaj.

Res me zanima, kdaj se bodo začeli uradni javni linči ne PCT scene. Po mojem smo blizu.
Jeseni pričakuj da bodo tiste ki ne bodo PCT še bolj zategovali, še v živilsko trgovino ne boš smel it.

Potem pa vidim da od danes v Europarku možno brezplačno testiranje, z sloganom "brez skrbi na kavico". A ste resni, lahko grem v šoping po celem Europarku, lahko si vzamem kavo za sabo, pa si vsedem na najbližji klopci (znotraj Europarka), 2 metra naprej pa mize od gostilne, a tja pa ne smem ker sem nevaren. Al je virus meni nevaren, saj nevem kje smo trenutno. Bolano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Ytbnd

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Drugače pa nova agenda očitno in medijsko posiljevanje s cepljenjem. Včeraj se je spet začelo, vsaj tako sem zaznal...začele letet novice o resnosti položaja (izjave strokonjakov iz vsega sveta, kakšne so izkušnje), konc sveta delta, vse hin, vsi bomo pomrli...jeseni tak al tak. edina rešitev vsaj minimalna je, da se vsi 5x cepimo. Prosto po VAL202, verjetno RTV in zadaj STA.

Nor svet.

Potem pa pika na i. Še šter al kaj je že, kako pomirjujoče dodaja, da boste seveda lahko šli tisti drugačni drugorazreni necepljeni v tujino ampka dosti težje (evil krohot ni bil posnet)...he he he. Fakerji vsi skupaj.

Res me zanima, kdaj se bodo začeli uradni javni linči ne PCT scene. Po mojem smo blizu.

Pri medijski propagandi ne pozabi na novice o lockdownih v avstraliji in čilu! ;) Sedaj ko bo čas kislih kumaric in počasi bo število okužb 0 sploh ne vem kaj bodo mediji poročali na naslovnicah? Sedaj dopoldne je klasika da je na prvem mestu "rezultat" včerajšnjega dne. Folk očitno to spremlja kot športno napoved. A so mogoče kakšne stave na črno kje v ozadju? Kakšna koronska stavnica? Ker drugače ne vem zakaj mora 43 pozitivnih včeraj bit na prvem mestu pri novicah.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Pri medijski propagandi ne pozabi na novice o lockdownih v avstraliji in čilu! ;) Sedaj ko bo čas kislih kumaric in počasi bo število okužb 0 sploh ne vem kaj bodo mediji poročali na naslovnicah? Sedaj dopoldne je klasika da je na prvem mestu "rezultat" včerajšnjega dne. Folk očitno to spremlja kot športno napoved. A so mogoče kakšne stave na črno kje v ozadju? Kakšna koronska stavnica? Ker drugače ne vem zakaj mora 43 pozitivnih včeraj bit na prvem mestu pri novicah.

Tak se mi zdi da na svetu obstaja samo nekaj držav. Servirajo nam novice samo iz Francije, Anglije, Avstralije, Brazilije, zadnje čase je Indija popularna, od Kitajske ni duha ne sluha, a tam je 1,5 milijarde prebivalcev pa nič okužb? Potem pa vidiš katastrofo - v Indiji 24 okužb z različico delta (plus?), ja to pa je res dosti, pri tem da jih je prav tako 1,5 milijarde... verjetno glede na to v kakšnih nehigienskih razmerah živijo bi našel še vsaj 10 novih virusov če bi se potrudil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pa včeraj glavna novica ki napoveduje tudi našo prihodnost. V izraelu (državi z največjo precepljenostjo) zaradi par okuženih (delta sev) že napovedali ponovne omejitvene ukrepe.

Skratka če ne prej, tam septembra bomo fasali delta sev in sredi septembra bomo najprej zaprli šole in potem počasi vse ostalo. Napovedujem tudi da cepljenje z novimi cepivi za nove seve, ki bi takrat moralo it skozi 1,2,3 ne bo delovalo ker ne bo cepiva (nekaj ne bomo vzeli kar nam pripada, nekaj bomo vračali hunom, nekaj bo padlo s kamiona v postojni, ....) organizacija cepljenja pa itak vidimo kakšna je sedaj ko se sploh ne mudi (v pol leta od resnega začetka cepljenja nimamo O od organizacije).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd