Centralna - Peč na drva

krdenca

Zelenc'
5. apr 2021
4
0
1
Pozdravljeni.
Rabil bi en nasvet oziroma rešitev.

Ker je za nas ogrevanje na cetralni sistem neka novost, prej smo se greli s klimo.
Opažam, da se mi tlak pri mrzlem sistemu iz 1 bara dvigne za 0.8 bara na 24 ur. V treh dneh se mi je tlak dvignil tudi na 3 bare, dokler ni izpustil varnostni ventil.
Preveril sem ventil za dovajanje vode v sistem, mislil sem da pušča, vendar je z njim vse ok.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi se lahko dogajalo?

Hvala
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pozdravljeni.
Rabil bi en nasvet oziroma rešitev.

Ker je za nas ogrevanje na cetralni sistem neka novost, prej smo se greli s klimo.
Opažam, da se mi tlak pri mrzlem sistemu iz 1 bara dvigne za 0.8 bara na 24 ur. V treh dneh se mi je tlak dvignil tudi na 3 bare, dokler ni izpustil varnostni ventil.
Preveril sem ventil za dovajanje vode v sistem, mislil sem da pušča, vendar je z njim vse ok.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi se lahko dogajalo?

Hvala
Nekje ti sanitarna (pitna) voda teče v kotlovsko.
Če to ni ventil za dovajanje vode v peč, je lahko kak izmenjevalec v boljerju ali kaj podobnega..
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Imaš Bojler za sanitarno vodo ???

Lahko da ti je kača šla in sanitarna voda prehaja v centralno
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Ok. In je to popravljivo ali...
teoretično je se da popravit, v praksi ti tega nihče ne bo delal (prezamudno in ni nujno, da bo OK) je bila predkratkim podobna tema.

slikaj peč

najbolj verjetna rešitev bo:
obstoječi bojler na peči zablindiraš in zraven postaviš novega
+ predelava ogrevalnega sistema = dodatna veja s črpalko za ogrevanje bojlerja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Pozdravljeni.
Rabil bi en nasvet oziroma rešitev.

Ker je za nas ogrevanje na cetralni sistem neka novost, prej smo se greli s klimo.
Opažam, da se mi tlak pri mrzlem sistemu iz 1 bara dvigne za 0.8 bara na 24 ur. V treh dneh se mi je tlak dvignil tudi na 3 bare, dokler ni izpustil varnostni ventil.
Preveril sem ventil za dovajanje vode v sistem, mislil sem da pušča, vendar je z njim vse ok.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi se lahko dogajalo?

Hvala


vdor sanitarne vode v sistem ogrevanja ,starost peči ?? je v peči vgrajen bojljer ali stoji zraven ?? slikaj ta tvoj sistem ,pol pa naprej