Voda "izginja" iz ogrevalnega sistema

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Pozdravljeni,

imam Junkers peč na plin, priključeno na zemeljski plin, s katero ogrevam stanovanje in sanitarno vodo. Lansko leto proti koncu kurilne sezone sem začel opažati postopno padanje tlaka v sistemu, sistem sem večkrat napolnil, na koncu pa ugotovil, da mi je "vrglo" vodo skozi varnostni ventil, zato sem posumil na raztezno posodo (je vgrajena v peči). Ker je raztezna na peči slabo dostopna sem montiral kar novo raztezno posodo na cevovod.

Po tem je situacija nekoliko boljša kot prej, tlak vode pade počasneje oziroma na daljše obdobje, kljub temu pa se še vedno dogaja.
Že pred montažo nove raztezne sem preveril odzračevalne lončke in tam kjer je puščalo zamenjal, prav tako sem odzračil sistem.

Iztekanja vode ne opažam nikjer na sistemu, ne pri odzračevalnih lončkih, ne pod pečjo, v glavnem nikjer.
Po moji logiki imam nekje v sistemu puščanje, ampak kje ga iskati? Možnost je talno gretje, bojler ali peč sama...
Pod prostorom kjer je talno gretje nič ne priteče skozi.

Ideje oziroma izkušnje?

Hvala in lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če gre res za problem z raztezno posodo v plin. peči pokliči serviserja peči in naj zrihta... Slabih sto komadov lahko kar prištimaš...

V mojem bloku je bil tako vpoklic, kjer so v DeDitrichove plin. etažne peči naknadno vgrajevali ekspanzijske posode ob rednem letnem servisu. Šlo je za čisto rutinsko zadevo (čeprav notranjost take peči izgleda laiku precej zabasana), in serviser mora to narediti b.p. ... :zmaga: