Cene servisov, olja in inflacija

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Pa "dober" serviser bo še kako cevko odklopil ali kaj podobnega, da bo imel delo za naslednjič.
 
  • Haha
Reactions: sandra

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
glede olja, že 1000x napisano. Sam ga kupujemo tule enkrat na leto, grup buy https://www.motoroel100.de/en_GB s tem da še tale turk zasluži.
Nesem na servis, sprejemnik viha z ušesi ampak me BK. V končni fazi lahko peljem tudi drugam. Ali pa menjam sam. Eno je dodatna marža eno pa je ura...in urna postavka je na uradnem servisu MB okol 100€, olje 2x so 3 drazje, deli pa 2x. Tak je ta žalostna zgodba.

Torej svoje olje, vse tekočine sam dolijem, zamenjam brisalce, dolijem ad blue (tale postavka je sploh smeh , lani je bil 17€ vs 65€ na servisu), oni naj pač menjajo filtre in dajo štempl. To plačam.

Za iphone za 1800€ se pa userem nanjga.
Ti si car. Mercedes je seveda zakon.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
A kdo ve, koliko stane barva za barvanje las? Sprašujem za sosedo. Razmišlja, da ko kupi v trgovini in prinese k frizerju. Saj frizer dovolj zasluži z delom, ne rabi še na barvi.


Verjameš ali ne..je to pogosta praksa... ker če ti ni všeč barva, ki jo uporablja frizer lahko prineseš svojo :evil:

Kakorkoli..oderuhi so. Če bi imeli normalne cene servisov bi marsikdo tudi po izteku garancije peljal k njim, tako pa čakaš izključno na to da ti poteče garancija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja ker plača nekoga da te sprejme in racun izda. Ninđa pa brez računa dela sam ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
problem v SLO je, da delo in predvsem znanje v mehankariji NI cenjeno - zato večinoma mehaniki zaslužijo na rabatih, ne na dejanskem znanju, ki bi ga morali unovčiti/prodati
pametni vlagajo v znanje, saj dandanes že vsak drugi prinese material s sabo na servis
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
problem v SLO je, da delo in predvsem znanje v mehankariji NI cenjeno - zato večinoma mehaniki zaslužijo na rabatih, ne na dejanskem znanju, ki bi ga morali unovčiti/prodati
pametni vlagajo v znanje, saj dandanes že vsak drugi prinese material s sabo na servis
Ni problem samo v butlih/strankah, ki ne bo imel mehanik več kot zdravnik na uro, ampak tudi v mehanikih, ki ne znajo zaračunati strankam ustrezno delo in seveda tudi razložiti zakaj je cena dela taka. Sem gor opisal par primerov mojih kolegov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
problem v SLO je, da delo in predvsem znanje v mehankariji NI cenjeno - zato večinoma mehaniki zaslužijo na rabatih, ne na dejanskem znanju, ki bi ga morali unovčiti/prodati
pametni vlagajo v znanje, saj dandanes že vsak drugi prinese material s sabo na servis
Problem v Sloveniji je to, da prave probleme, ki jih na pooblaščencu ne znajo rešiti, rešuje peščica junakov. Glede na ostale poklice in njihove plače pa mislim, da je urna postavka mehanika povsem realna, govoriva o delu kjer je potrebno urediti recimo mali in veliki servis
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa in zakon
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Torej svoje olje, vse tekočine sam dolijem, zamenjam brisalce, dolijem ad blue (tale postavka je sploh smeh , lani je bil 17€ vs 65€ na servisu), oni naj pač menjajo filtre in dajo štempl. To plačam.

Za iphone za 1800€ se pa userem nanjga.
Mimogrede: grem včeraj na Emill Frey po brisalce za Bja - veste imamo akcijo 75€ oba prednja - danke šen, grem za vogal v avtotrgovino "svaštarnico" - 35€ Bosch namenski za mercedes, razen da nimajo znaka mercedes, ki zbledi in s tem na zunaj kaže to kar že od znotraj sam vidim - da so brisalci za zamenjat - so identični.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
jaz sem eden tistih ki sem svoje olje pripelal na servis.
Opel Corsa na plin. Iz mimovrst original oplovo olje 5L kantica za 24€ (neko dexos 2).
Na servisu pa so kasirali 25€na liter.
Oni tipson za šalterom je bil vedno najpametnejši in mi je tupil, da na internetu dobim ponaredek v original škatli.... sem rekel me ne zanima.
Ko sem mu rekel da vem, da oni še ceneje dobijo kot jaz mi je enkrat priznal da je to zato, da tudi oni nekaj zaslužijo - pa mu verjamem. samo ne na meni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
hej, sem dobil kuponček za kafe,..... rajši nebi o njih .... drugič peljem na ptuj - so dali predračun za 80€
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Pr električnem avti si lahk po moje pol stvari zmislijo. Preverjanje elektronike, update softwera, preverjanje napetosti baterij, itd.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
Ja... Njihova ček lista za servis na 30k km je bla na štirih listih :valjamse:
Od konektorjev na polnilnem kablu, pregled polnilnega kabla, do iztrošenosti brisalcev,.....
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Mimogrede: grem včeraj na Emill Frey po brisalce za Bja - veste imamo akcijo 75€ oba prednja - danke šen, grem za vogal v avtotrgovino "svaštarnico" - 35€ Bosch namenski za mercedes, razen da nimajo znaka mercedes, ki zbledi in s tem na zunaj kaže to kar že od znotraj sam vidim - da so brisalci za zamenjat - so identični.
Zakaj si pa sel na Emil Frey, če vse sam doma narediš? Brisalci pa nisa identični, ampak verjeto se tebi to ne da dopovedati.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: zagi in sajkek

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
stari pa to voziš raketo al normalnega štromarja?
Seveda da raketo, saj sem alterjevc:
08_CITIGOe_iV-1440x1018.jpg
 
  • Ljubezen
Reactions: visek_izobrazbe