Cene servisov, olja in inflacija

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ajde naj naročajo, ampak ce čakam 3 tedne na termin, zakaj bi potem se tam avto puščal, pa nazaj na siht pa taksi do servisa v rush hour… raje grem na Vodnikovo pa tam v avtu cakam pol ure na vrsto in grem domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zagi, krko in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Ko ze o servisih. A je kdo doživel dal bi prisel menjati gume in da bi te naročili tri tedne vnaprej ob tocno določeni uri, pa ti ze na telefonu napovedali da bos tam moral pustiti avto in ga potem priti pobrati konec dneva oz. Ko bodo javili, da so končali. Porsche verovskova.

Odkar vozim avto, sem vedno pripeljal, spil kofe in odpeljal avto. Ne glede na to kam sem sel menjat gume.
Pelji se tja,.pa vos videl kaksno guzvo.bodo imeli. Glede na zapise v preteklosti okoli verovskove, znajo pri Skrjancu imeti vecjo guzvo :devil
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
To je fake gužva, naročajo čez dneve in tedne, zato da zgledajo da so busy in uspešni. Poznana taktika pooblaščencev,
Se pravi ni guzve, mehaniki in vulkanizerji gledajo v zrak (ker ne narocajo na dovolj pogosto, da izgleda, da imajo guzvo), sef je s tem zadovoljen, lastnik pa tudi.

Naredijo torej manj, stroski pa enaki.

Zanimiv poslovni model, se nisem slisal za kaj takega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Ko ze o servisih. A je kdo doživel dal bi prisel menjati gume in da bi te naročili tri tedne vnaprej ob tocno določeni uri, pa ti ze na telefonu napovedali da bos tam moral pustiti avto in ga potem priti pobrati konec dneva oz. Ko bodo javili, da so končali. Porsche verovskova.

Odkar vozim avto, sem vedno pripeljal, spil kofe in odpeljal avto. Ne glede na to kam sem sel menjat gume.
Se mi je zdel da voziš tja.... a se res ne maraš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Čaka da mu kdo pove da lahko gume menja tudi drugje. Je pa res da je sedaj zadnji teden in bo polno povsod.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ynos

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
Ko ze o servisih. A je kdo doživel dal bi prisel menjati gume in da bi te naročili tri tedne vnaprej ob tocno določeni uri, pa ti ze na telefonu napovedali da bos tam moral pustiti avto in ga potem priti pobrati konec dneva oz. Ko bodo javili, da so končali. Porsche verovskova.

Odkar vozim avto, sem vedno pripeljal, spil kofe in odpeljal avto. Ne glede na to kam sem sel menjat gume.
Na MB servisih je že skozi tako... s tem da pač poveš ali bi rad nadomestnik za par €, dobiš taxi in podobne bonbončke ki jih itak plačaš v 3x preplačanem servisu a ne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
to da se moraš nekam peljat na servis in potem še enkrat da avto prevzameš je zate komoditeta in šparanje časa? ???? čisti fail in izguba časa... najceneje in najhitreje je redni servis delat doma v soboto med 9 in 11 am. Ampak si roke umažeš.

po avto bi ti morali priti in ti priplejat nadomestnega... domov...
ali pa "kickstarter" da se redne servise dela ponoči
 
  • Haha
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
to da se moraš nekam peljat na servis in potem še enkrat da avto prevzameš je zate komoditeta in šparanje časa? ???? čisti fail in izguba časa... najceneje in najhitreje je redni servis delat doma v soboto med 9 in 11 am. Ampak si roke umažeš.

po avto bi ti morali priti in ti priplejat nadomestnega... domov...
ali pa "kickstarter" da se redne servise dela ponoči
Ob sobotah ne morem, ker se s frendi dobim dopoldne na kavi, popoldne greva pa z ženo ponavadi na kakšen izlet, kosilo... No, se pa tudi zgodi, da moram kaj za službo kdaj narediti, ampak to si ponavadi prišparam za nedeljo zvečer.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Wtf kaj hudica imajo za pregledovati in testirati baterijo. Se takrat ko jim reces da je nekaj narobe z njo, recejo da je vse ok. Primer 12V akuja v korejcih ko marsikateri ne docaka 2 let starosti.

Kaj ti pa pi avtu s klasičnim motorjem naredijo da stane 300+ EUR? Odtoči olje, zamenja dva do tri filtre in novo olje noter natoči. 15 minut dela + material.

Najmanj kar je..pri električarjih ne smejo biti ob posel. TOrej je cca 250 EUR nekje tam tam...15 minut dela a je to visoko kvalificirano (= priklop na računalnik...ne zna to vsak -> torej poje strošek materiala).
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kaj ti pa pi avtu s klasičnim motorjem naredijo da stane 300+ EUR? Odtoči olje, zamenja dva do tri filtre in novo olje noter natoči. 15 minut dela + material.

Najmanj kar je..pri električarjih ne smejo biti ob posel. TOrej je cca 250 EUR nekje tam tam...15 minut dela a je to visoko kvalificirano (= priklop na računalnik...ne zna to vsak -> torej poje strošek materiala).
Plačaš ddv sprejnika tajnico šolanje mehanika dvigalo ....če je ok storitev je toto.
Recimo če se malenkost več voziš je strošek servisa zanemarjliv.proti drugim stroškom. Če je dober servis.in ti odpravijo še kakšno serijsko napako ali priporočajo zamenjavo.kakšnega dela ki gre bolj pogosto in ti.prišparajo kaksno asistenco je pa brezptedmetno.

Ampak tle je alter in ene peta tema o tej škodi.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in ynos