Cene servisov, olja in inflacija

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ja, ampak bedaki si ja znajo izračunat, da potegne 150 EUR na uro, če gleda samo cenik. Pa potem norijo kak te ima nek usran, umazan vulkanizer skoraj 10x več kot zdravnik na uro. Jel?
Vsaj tako pišejo nekateri zgoraj, da je to največji problem in da je zato normalno, da serviserji nabijajo 500% marže na kose, ajd vsaj na olje. Na kosih je dovolj 50%. Da lahko preživijo.
Čisto tako: ne poznam vulkanizerja, ki bi imel zaposlenih celo leto toliko ljudi, kot jih rabi v sezoni. Večinoma se takrat okrepi s sezonci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Bom samo še tole napisal, kar sem že nekajkrat, pa neham.

Nekdo se je obregnil vame, da imam polno rit vsega, al kako že. Seveda to ni res, je pa res, da mi tudi ni nič hudega. Razumem, da sami menjate olje, da si vsak tega ne more privoščiti, da ima novejši avto, da hodi na pooblaščen servis, ali pa uradni servis. Razumem, olje, gume ipd. prinesete sami in tako nekaj privarčujete. Nikogar ne obsojam.

Edino ne razumem, zakaj vsi, ki trdite, da so mahanikih zlatarji in ne vem kaj še vse, ne odprete servisa? Pri teh maržah, ki jih po vaše imajo mehaniki na olje, delu, gumah, ipd. (o stroških seveda nihče ne govori), boste vsi dobro živeli in vam ne bo treba več gledati na vsak EUR. A ni torej to tako dober posel? Rabim eno dvigalko, šrafuneciger, kladivo in dvigalo iz Kitajske. Potem pa strišeš nas ovce, ki ne menjamo olja sami.

Meni je čisto O.K., da mehanik pošteno zasluži. Pa malar, pa knaufar, pa mizar… vem, da je to težko prigaran denar. In sem vesel, da lahko zalužijo tudi ti profili in ne samo zavoženi FDV-jevci, Nika Kovač, Jaša Jenull in ostali delomrzneži.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Nika Kovač, Jaša Jenull in ostali delomrzneži.
Mal off: A to obstaja prav navodilo, kaj in kako se napiše ta besedna zveza? ker vas kar nekaj "poznam", ki uporabljate točno tak zapis ;)

Drugače pa ja. Jaz tudi mislim, da je prav, da mehanik pošteno zasluži. Prav tako kot malar, pa keramičar, zdravnik in konec koncev vsakemu privoščim dobro plačo ne glede na izobrazbo.

Imam 2 kolega ki sta mehanika. En že več kot 10 let, drugi pa je sicer izučen, pa je zadnjih 10 let delal popolnoma drugo branžo, sedaj pa je postavil doma delavnico. Prvi konstantno zadovoljen in že pred leti je znal povedati, da mu gre lepo (pa čeprav umazane roke). Ta drugi se pa še kr čudi, kako velike rabate dobiva na material, pa dostava isti dan na dom in podobno. Je sicer težko delo (sploh če delaš še kaj druga kot olje in filtre menjuješ) ampak pod črto ko sešteje urne postavke je zelo zadovoljen. Ko doda pa še rabat od materiala pa je ultra zadovoljen. In cene nima niti približno takšne kot pooblaščenec, ki je bil omenjen za menjavo olja v začetku teme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Pepe

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Mal off: A to obstaja prav navodilo, kaj in kako se napiše ta besedna zveza? ker vas kar nekaj "poznam", ki uporabljate točno tak zapis ;)

Drugače pa ja. Jaz tudi mislim, da je prav, da mehanik pošteno zasluži. Prav tako kot malar, pa keramičar, zdravnik in konec koncev vsakemu privoščim dobro plačo ne glede na izobrazbo.

Imam 2 kolega ki sta mehanika. En že več kot 10 let, drugi pa je sicer izučen, pa je zadnjih 10 let delal popolnoma drugo branžo, sedaj pa je postavil doma delavnico. Prvi konstantno zadovoljen in že pred leti je znal povedati, da mu gre lepo (pa čeprav umazane roke). Ta drugi se pa še kr čudi, kako velike rabate dobiva na material, pa dostava isti dan na dom in podobno. Je sicer težko delo (sploh če delaš še kaj druga kot olje in filtre menjuješ) ampak pod črto ko sešteje urne postavke je zelo zadovoljen. Ko doda pa še rabat od materiala pa je ultra zadovoljen. In cene nima niti približno takšne kot pooblaščenec, ki je bil omenjen za menjavo olja v začetku teme.

No evo. Super. sem vesel za take ljudi, ki znajo z rokami zaslužit. Resno. Ti si naštel torej dva primera, kjer sta dokazala, da se da. Upam, da je to spodbuda za ostale Alteraše, da odprejo ta posel, ker že itak znajo vse sami narediti. Več ljudi, ki bo v tej državi dobro zaslužilo, bolje nam bom.

Glede na tvoj prvi stavek... :) Ne vem, ali obstajajo navodila, jaz jih nimam. Samo na k mi gredo delomrzneži. :) Delam po 10 do 12 ur dneavno in ne morem domov, ker delomrzneži zasedejo avtocesto in protesitrajo priti ne vem čemu. Na koncu njim odpišejo kazen nam, ki pa to plačujemo, pa ne moremo domov. Ne vem, kdo je tu nor.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem si kupil frizersko mašinco za strižt za 150 eur in se sam doma zabrijem vsaka dva tedna, pa še brado si sam rihtam. Sem prihranil kakšnih 20 eur na mesec.

Če gremo pa nazaj na servise. Sem povprašal še pri drugem pooblaščencu. Ponudba je 200 eur nižja za enak nabor storitev in materiala pri 30k kilometrov, cena olja pa je "padla" na 100 EUR.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Ni nujno da je cenejši tud slabši za garancijske zadeve, ker tvegaš to, da ti bo dražji pol rekel, tole so pa uni zafural....Že videno.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Jaz naredim primerjavo z ostalimi SP-ji. Sem imel prenovo kopalnice in mi je vodovodar rekel: Lahko kupiš enako pipo v trgovini za 100€, lahko ti jo jaz prodam za 80€, ker imam tuk popusta pri prodajalcu. Pa vem da jo on dobi za 60€, pa mi ni problema, saj sem na koncu prišel ceneje skozi.

Zgodba z oljem pa je ravno kontra: Cena zame v trgovini je 10€ na liter, mehanik ga kupi za 7€ na liter (kolicinski popust) in na koncu ga meni zaračuna po 25€ na liter...

Mi ne gre skupaj.....

EDIT: številke niso točne.....
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Ne nebom. Zaradi tega, ker je on dober vodovodar mu nebom dal več za pipo, katero sem popolnoma sposoben sam kupit v štacuni ceneje!
Lahko mu pa dobro plačam opravljeno vodovodarsko delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ynos

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
V štacuni jo boš kupil z višjim davkom, kot ti jo bo on prodal. Zdej je pa na njemu, da presodi, kje se teb splača samemu v trgovino po pipe in kje ti on dobav in seveda nekaj zasluži.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Ne nebom. Zaradi tega, ker je on dober vodovodar mu nebom dal več za pipo, katero sem popolnoma sposoben sam kupit v štacuni ceneje!
Lahko mu pa dobro plačam opravljeno vodovodarsko delo.
Problem nastane, ko ti potem te, ki si jo sam kupil noce zmontirati (ker “premalo” zasluzi samo z delom).

pri klimah in TC je tudi letos tako, kolikor slisim. Ali vzames vse pri meni, ali naj pride delati kdo drug.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Ne nebom. Zaradi tega, ker je on dober vodovodar mu nebom dal več za pipo, katero sem popolnoma sposoben sam kupit v štacuni ceneje!
Lahko mu pa dobro plačam opravljeno vodovodarsko delo.
Če sem zadovoljen z delom primaknem dodatek k plačilu dela in ne materiala, tako mehaniku vedno pustim 20 eur tringelda pri malem servisu
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
glede olja, že 1000x napisano. Sam ga kupujemo tule enkrat na leto, grup buy https://www.motoroel100.de/en_GB s tem da še tale turk zasluži.
Nesem na servis, sprejemnik viha z ušesi ampak me BK. V končni fazi lahko peljem tudi drugam. Ali pa menjam sam. Eno je dodatna marža eno pa je ura...in urna postavka je na uradnem servisu MB okol 100€, olje 2x so 3 drazje, deli pa 2x. Tak je ta žalostna zgodba.

Torej svoje olje, vse tekočine sam dolijem, zamenjam brisalce, dolijem ad blue (tale postavka je sploh smeh , lani je bil 17€ vs 65€ na servisu), oni naj pač menjajo filtre in dajo štempl. To plačam.

Za iphone za 1800€ se pa userem nanjga.
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
V štacuni jo boš kupil z višjim davkom, kot ti jo bo on prodal. Zdej je pa na njemu, da presodi, kje se teb splača samemu v trgovino po pipe in kje ti on dobav in seveda nekaj zasluži.
Če bo on nekaj zaslužil, jaz nekaj prišparal- super win win.
Če bo on zaslužil, jaz pa sem še vedno na istem.. ok tudi vzamem pri njemu ni težav.
Da bo pa on veliko zaslužil, jaz pa dobro preplačal?? Nabije naj si tisto pipo nekam :D