Cene Portugalska

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Midva sma skombinirala Portugalsko z Londonom. Letela sma tja Trst - London - Porto, bila nekaj dni v Portu pri kolegici, šla potem z njo naprej k njej domov v eno manjše mesto, potem pa s hitrim vlakom do Lizbone za nekaj dni. Vlak je super, vozi tam okoli 150-200 km/h.

Nazaj letela Lizbona - London in v londonu ostala 5 dni, nato London - Trst nazaj. Za nazaj ni bilo boljše varjante takrat, in sma iz Lizbone letela na eno letališče, iz Londona pa iz drugega.
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Povezava Zagreb - Lizbona je ukinjena, tako da edina direktna povezava v neposredni bližini Slovenije je samo še Benetke - Lizbona s TAP-om, ki ima približno enako ceno, kot je tgrzan napisal. Sam sem se za potovanja na Portugalsko največkrat posluževal te povezave, pa tudi Easyjetove povezave Benetke - Lizbona, dokler je še obstajala. V redu alternativa s prestopom je tudi z Easyjetom Benetke - Pariz-Orly in nato s Transavio Orly - Lizbona, ker ne rabiš prespat v Parizu, lahko še isti dan nadaljuješ naprej. Nazadnje kar sem gledal možnosti preko Londona, ni bilo možno potovati brez prenočitve. Je pa res, da se urniki kar pogosto spreminjajo, tako da je možno, da je sedaj kaka druga povezava bolj ugodna.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Ko, ce, verjemi da bom vsak razpolozljiv kg(l) zase porabil.
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
KSZ

Obujam temo, oziroma zbiram ideje kam še it v 14 dneh Portugalske, štartam čez 14 dni, zaenkrat imam rezervirane prve 4 dni Lizbone in rentacar, naslednjih 5 dni nameravam porabit za Porto + okolico in potem še 5 dni na plažah na jugu (Lagos???). Potujem s tremi malimi otroci, tako da bo vse skupaj bolj na izi, torej, ne zanima me nočno življenje, ampak narava, izleti, mogoče kakšen bazen, bicikel, živalski vrt,...
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Ocenarij Lizbona (naj bi bil 2.največji na svetu), bil tam s 1,5 leta starim otrokom in je bilo zelo dobro
Živalski vrt Lizbona tudi dober
Sintra
Seveda Porto
še seveneje Braga in Guimaraes
Glede morja - premisli a bi šel, je le Atlantik, šele od Gibraltarja je Mediteran. Večinoma vsi hodijo surfat (v neoprenu), jaz sem se vrgel v atlantik blizu Aveira sredi avgusta in so me zaradi hladne vode zagrabili taki krči, da sem samo z rokami odplaval do obale.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
Atlantik sem že izkusil, zato pa gledam malo če so kje bazeni da se da za kakšen dan mal namočit, tako nekako kot pri nas za prvi maj, vsakih 5 let če je sreča je dovolj toplo da lahko v morje skočiš in takoj ven.