Celoletne gume...

luka51

Guru
16. avg 2007
13.917
5.192
113
Tudi pri nas je podobno. Vsak sneg nardi kaos okoli vrtca. Cesta in parking ob njej na hribu. Vsi dovozibod bajt na hribu. Gor komaj spelješ z svežimi gumami.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Moja je imela nove zimske gume, pa je kkjub temu pesacila 4km po ravnem do sluzbe. (Kamion v klancu pocez).
Glede na to kako slabo se obnasajo zimske gume poleti, bi raje se vozil z letnimi pozimi. Zimske razmere (sneg) imas par ur pozimi, vrocino poleti pa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in darjan

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Sedaj so gor neke Kormoranke zimske in so samo za odpis - v dezju tolk drsijo da so ze prav nevarne, snega pa ne vem ce so ga kaj vidle v zadnjih dveh letih, mogoce zjutraj kaksno plundro. Kot sem rekel, za na siht in nazaj, ostalo avto vecinoma stoji.

Verjetno bi potem res vrgel gor ene celoletne, ne bi pa glih kupoval conti & co. Bojo potem gume drazje kot avto . Mogoce Hankook - z letnimi sem bil zelo zadovoljen, sem jih imel na prvem avtu.
Ti si glih tak k jest. Mam eno staro corso zase in tam okol 5000 km na leto. Zadnje 4 leta vozim zimske Hankook winter icept RS al nekaj takega. Za to kar rabim odlične in poleti in pozimi. Vsake tolko jih naprej-nazaj zamenjam in mir. Letos, vozijo se 4. poletje so začele v ovinkih malo cviliti. V glavnem jeseni gredo dol in druge identične gor. Mi več pomeni da je OK ko je kak dan sneg, kot pa neke uber zmogljivosti poleti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Moja je imela nove zimske gume, pa je kkjub temu pesacila 4km po ravnem do sluzbe. (Kamion v klancu pocez).
Glede na to kako slabo se obnasajo zimske gume poleti, bi raje se vozil z letnimi pozimi. Zimske razmere (sneg) imas par ur pozimi, vrocino poleti pa...
Ne ser ga. Za 5k km na leto 99,9 posto vožnje nekaj 100 metrov med semaforji je vseeno kaj imaš. Poleti tudi zimskih ne boš niti približno izkoristil kar zmorejo. No takega šoferja kle gor ni, da bi tudi zimsko poleti izkoristil do kraja. je pa mal drugačen filing na volanu, ker so mehkejše, ampak to še ne pomeni da ne drži in boš v grabi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Nekaj let stare mischelinke se peljes podobno kot bi se peljal po fletnah.
Na znani cesti ti upam v vsak ovinek.prizgat lucko za esp.
V dezju pa lahko gas.pritiskas samo do cetrtine. Potem pa asr dela..
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in sad

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Za tako vožnjo kot imam jest in ta ki gori sprašuje lahko komot celo leto zimske voziš, zamenjaš recimo na 3 leta in je mir
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.388
3.486
113
Ja ko pa sneg pade, pa se z takimi plastičnimi zimskimi gumami vozite 30 kmh, ko je cesta že kopna. :zardelalter:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ni res! To je mit, ki ga je pred leti ovrgel en majster iz michelina. Samo radiras jo malce vec kot pozimi pri nizjih temperaturah na samo zmes pa visoka temperatura asfalta NE vpliva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Hmm...
Po treh zimah (nov-mar) letos vozim zimske tudi preko poletja (sicer so bile poleti v suhi, temni kleti), da jih zvozim do "konca".

Profila cca 3mm, se pa trgajo in tudi na suhi cesti prej zacvilijo in primejo bistveno slabše kot so spomladi. Krivim pregrobo vožnjo ene parkrat poleti (pa še to na krajših odsekih). Najbrž bo kar držala teorija Shifta glede prekurjenja.
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Skratka, ce vzamem zimske ali celoletne, vidim, da v nobenem primeru ne bom zgresil


Kaj pa poraba goriva, na to pa sploh pomislil nisem?