Čas za nakup stanovanja?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Po svoje je najboljši čas za nakup stanovanja takrat ko ga potrebuješ, seveda da siga sposoben tudi plačat (vsaj delno z gotovino). Ker nekje čakaj v nekem najemu na boljše cene ni najboljša rešitev....če pa je opcija 'mama hotel' potem se pa splača malo pokalkulirat.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
680
113
cene stanovanj bodo padle 100%. če so stanovanja prodana sedaj po 15%-20% nižji ceni kot pa oglaševani, bodo cene še padle. rezevrve so ogromne. 3000€ na kvadrat za sekret kot so celovški dvori v LJ. da ne govorim o razporeditvi prostorov, ki je katastrofalna. aja, pa kje je logika, da živita v istem bloku nekdo, ki ima neprofitno stanovanje in brez službe, pet študkob nad njim pa modelček v 300m3 velik fletu za 700k€ .realna cena gradnje z kreditiranjem podjetja manj kot jurja po kvadratu. končna cena za kupca pa tri jurje. folk nima več denarja, da bi kupoval, pa tud nepremičnin je več kod dovolj na razpolago.

lp
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
592
113
Jz sem trenutno postavil ceno 1058€ na kvadrat za novostanovanje v savinjski regiji. zdej je pa na prodajalcu ali ga bo prodal ali ne. o bankah sem že skakal, dobim kredit b.p. vendar je problem ker banke nočejo za take vlke zneske (120m2) dat 1:1 hipotekarni kredit ampak devajo samo v kombinaciji z stanovanjskimi krediti. zdej pa gremo v pogajanja z bankami, ker ena moja banka bi načeloma bi mi glede na mojo plačo celo lahko ponudila 1:1 hipotekarni kredit, zdej sem pa že kontaktiru drugo banko kaj mi lahko oniponudijo in čakam drug teden ko se čujemo. privarčevanega za to stanovanje nimam nič (mam na strani dear za hude čase). glede na velikost stanovanja se stanovanje prodaja že leto pa pol, lastnik ga je pa dobil kot kompenzacijo od investitorja in nima namena živeti noter.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Niti ne. Po zakonu imajo na DURS 30 dni časa da naredijo odmero 2% Davka na promet nepremičnin. Banka pa ti pred tem in overitvijo podpisa prodajalca na pogodbi in deponacijo lete pri notarju ne bo izplačala kredita. Tako, da če imaš veze na DURS jih uporabi, če ne pa osebno tja, jih zaarmiraj, kakšno darilce zraven vzami in boš imel v kakem dnevu ali dveh narejeno.

Evo, res je tako. Dobil sem pildek s podatki referenta, ki bo reševal zadevo. Kljub temu, da gre za dodatek k pogodbi, sklenjeni leta 2007, ki je potreben samo zato, ker je jebena zemljiška knjiga preštevilčila podvložke in se trenutna cifra v ZK ne ujema s tisto s pogodbe, moram počakati da mi odmerijo davek 2% od NIČ. V ***** materino naj gre ta država. Zemljiška knjiga malo preštevilči, nič ne obvesti, potem pa moraš ti plačat par overitev podpisov (vsak podpis 17€), čakat na DU za odmero davka na nič, da lahko sploh greš prodat stanovanje! Vsi tisti, ki ste čakali z vpisom lastninske pravice v ZK in je ta vmes preštevilčila podvložke v blokih, ste ga najebali.
10.gif