varčevanje za nakupu nepremičnine/stanovanja

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
par dejstev

1. finance so navaden rumen časnik s slabo jasnovidnostjo
2. zlom se napoveduje že od začetka, torej nekaj let..in ga ni bilo
3. dokler država ščiti banke, se ne bo prodjaalo pod ceno. ne prodajajo lizing vozil, hiš, jaht, ne pa da bo NLB, NKBM, GB prodajal stanovanja
4. za stanovanja kupovat rabiš kredit, torej banka iz neodplačanega Vegrad kredita pride z izgubo na kredit fizične osebe. tega se branijo
5. obstajajo tisti, ki imajo keš in ki lahko kupijo po taki ceni.
6. kaj pomaga spust 20% cene v celovških dvorih, ko jih bo en s polnim žepom kupil vse, ali velik delež. mali pa itak krede ne dobijo. ni problem, d aje drago, problem je, da ni financiranja


in tvoja napoved. jeseni bodo v ljubljani 30 % cenejša stanovanja?

Ne morem da se ne bi strinjal in to po vseh točkah (predvsem pa s točko 6.).

Kar ne morem verjet ...
priden.gif


(samo v po jasnilo; nepremičninarsko delo mi je blizu, pa vendar sam nisem nepremičninar ...)
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
najdi si zensko,da bo prispevala pol pa bo,ne pa da bo ena srečnica spet obrnila ključ,cez 2 leti se ločita in boš ob polovičko,to debato smo zadnjič imeli v sluzbi,joj kako so zenske cudno gledale ko smo rekli,da naj še one polovico prispevajo,ne pa da se kolega sam muči,saj če je kakšna resna,pa enakopravna in kaj vem še kaj kot to tako rade ponavljajo nevem v cem bi bil problem

lp
Brez skrbi, tudi ženska bo prispevala, tisti znesek, ki sem ga prej omenil je skupen, a sem pisal v ednini. Je pa tako, da je ona svoj delež dobila po žlahti, letos pa prične z delom, tako kot vsi ostali in glede na to kje bo imela službo bo verjetno celo več kot jaz domov nosila…
Sicer pa mislim, da morajo cene nepremičninam predvsem v Ljubljani še malenkost pasti (govorim o 10 -15 %, ne polovicah tako kot bi marsikdo želel), a tudi to je kar precej.
Še kak pameten predlog glede varne kratkoročne naložbe?

LP
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
ima softi prav... [cenzura] ga tudi če se cene "spustijo" jih bodo kupili "posveteni"

kje so famozni vozni parki SCT CPM... ?

par strojev je šlo ven... dobro so si že zdavnej rastalal... ostalo je precenjeno
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.649
2.480
113
Vprašanje je kdo bo kupil?
hysterical-1.gif


Naj opankar še ostalo kupi, če je že zjebal vse....

Pa še kakšno komuno za zdravljenje odvisnikov lahko notri preselijo....
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Danes sem bil v Factor banki, da so mi razložili depozit FX 4x3=1
http://www.factorb.si/FACTOR_BANKA_SI,,aktualna_ponudba/depozit_fx_4x3=1.htm

Tole mi je precej všeč zaradi visoke obrestne mere in prekinitve brez penalov na vsake 3 mesece, s tem da lahko tekom vezave enkrat opravim konverzijo v tujo valuto.
Ni mi pa ravno všeč način poslovanja factor banke pri depozitih. Gre za to, da depozit skleneš tako, da nakažeš sredstva na njihov poravnalni račun, ko oni enkrat to dobijo, sestavijo pogodbo in ti jo pošljejo domov po pošti v podpis. Skratka denar je že na njihovem poravnalnem računu, ko ti šele sestavijo pogodbo in pošljejo domov po pošti?!?
Ko hočeš skleniti depozit te samo vprašajo za koliko, in kakšen depozit in kdaj boš nakazal, si to napišejo na nek pildek in ti dajo plačilni nalog v katerega potem vpišeš ta znesek in vplačaš na banki ali preko ebanke.

Je že kdo posloval z njimi? Kolikor sem videl po internetu je tudi kar nekaj fizičnih oseb, ki posluje z njimi, največkrat z depoziti.

LP
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Pri njih sem dvakrat zapored vezal višek sredstev in je bilo vse korektno. Enake izkušnje imajo znanci. IMO preveč kompliciraš.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
fantom, kaj te moti, da je denar pri njih in ne pri tebi al datum ko začne vezava teči?
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Oboje pravzaprav, dokler ne podpišem pogodbe. Torej denar jim nakazujem, preden sploh vem kako zgleda pogodba kajne. In verjetno s podpisom pogodbe začne teči doba depozita.
No ja, saj res ni nič takega za kar bi človek moral blazno komplicirati, ampak vseeno bi bilo pri fizičnih osebah bolje poslovati na njim bolj prijazen način (zglasiš se lahko pri njih osebno le med 8 - 16h, takrat torej, ko ima načeloma večina ljudi službo in podobno.

LP
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Neizpolnjeno pogodbo lahko zahtevaš na vpogled. Nakazilo in podpis pogodbe sem jaz vedno uredil v istem dnevu.

Glede prijaznosti poslovanja s FO je pa tako, da je to bolj obroben del dejavnosti te banke. Če ne bi zbirali denarja preko teh depozitov verjetno ti zanje ne bi nikoli niti slišal.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
tudi mene bi motilo če ne dobim pogodbe predno nakažem denar in mislim da to ni nobeno kompliciranje. Visoke obresti lahko koga zavedejo in zanemarja podrobnosti... in če banka dobro posluje taka situacija ni problematična, kaj pa če banki rata vroče...si pa sam proti vojski banke. Lahko kdo od finančnikov oziroma pravnikov objasni kako banko zavezuje položnični odrezek od nakazila ali še to ne ( npr če nakažeš preko Klika) da ti denar vrnejo. Takšna praksa je zame nenavadna, lahko da nisem dovolj podučen?

Kaj meni o takšni praksi ZPS?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.016
3.773
113
Ljubljana
hmpg.net
Kaj pa če zadevo obrneva:)

Dobiš podpisano pogodbo v roke, denarja pa nakažeš manj in nekaj dni kasneje? Kaj bi rekli v tem primeru pravniki, kaj velja, pogodba ali " položnični odrezek od nakazila ali še to ne".

Klub temu, da so bankirji sodobni gusarji, kljub temu tudi v Sloveniji obstaja več ljudi, ki bi/so prevarali banke in zaradi teh imajo verjetno tak butast način.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Morda res ... odrezek ali izpis iz klika bi moral veljati kot dokaz v obeh primerih

A ni tako da če se stranki ne držita podpisane pogodbe se pogodba lahko prekine. Torej kar podpišeš tega se držiš. Tukaj sam ne vidim možnosti goljufije.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
ksz

Ena teorija glede cen stanovanj;

Cene stanovanj ne smejo preveč pasti zaradi obstoječih kreditov. Če cene padejo, obstoječi kreditojemalci nehajo odplačevati kredite in kupijo novo, cenejše stanovanje. Bankam ostanejo rabljena stanovanja s precej nižjo vrednostjo. Tako se je zgodilo v ZDA in par bank je propadlo. Skratka, banke se bodo potrudile, da cene stanovanj ne padejo. In v tem trenutku so banke že lastnice precejšnega dela stanovanj tako, da lahko regulirajo cene.

lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Nesmisel, če ti vzameš pri banki kredit (puf) si odgovoren za odplačilo kredita, a si mislil da če vzameš stanovanje za 100.000k in ga nehaš plačevat da bodo banke zadovoljne z stanovanjem ki ti ga bodo zasegle? Mhm, za razliko te bodo terjali. Torej kako boš ti potem kupil novo stanovanje če boš blokiran? Skratka neumna teotija vsaj za naš trg...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Nesmisel, če ti vzameš pri banki kredit (puf) si odgovoren za odplačilo kredita, a si mislil da če vzameš stanovanje za 100.000k in ga nehaš plačevat da bodo banke zadovoljne z stanovanjem ki ti ga bodo zasegle? Mhm, za razliko te bodo terjali. Torej kako boš ti potem kupil novo stanovanje če boš blokiran? Skratka neumna teotija vsaj za naš trg...
Ne vem točno kako je v Ameriki, ampak gor so kreditojemalci dali ključ od stanovanja v poštno ovojnico in ga poslali banki. Lahko verjameš, da le te niso bile zelo srečne s tem, še posebej, ker so vmes cene stanovanj tako padle, da ni šans, da dobijo nazaj glavnico. Ali lastnik odgovarja pa ne vem. Pri nas te verjetno blokirajo za celo življenje, razen če ne greš na osebni bankrot. To zna biti tudi v Ameriki tako.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Glede factorja; cca deset depozitov, zaenkrat vse bp. Depozit ti zacne teci z dnem prejema nakazila in ne z dnem ko oni dobijo podpisano pogodbo. Tudi prekinitev po 3 mesecih in naslednji dan vezava po visji obrestni meri ni bila problem...."jeba" je to da mi moja banaka vzame vec kot 7 evrov provizije pri nakazilu.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
7 eur ...kaj za nakazilo na factor ali priliv iz factorja? Katera banka pa še računa za priliv?
Za nakazilo pa je najbolje da najprej nakažeš znesek na svoj račun in šele nato prenakažeš na factor, položnica je za velike zneske lahko draga.
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Mi lahko kdo razloži zakaj mi za depozit, ki ni daljši od enega leta (se pravi traja točno eno leto), ne morejo narediti razmejitve obresti?

LP