Card splitter Conax ali po domače množilnik Conax

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Ocitno lg v ci modulu ne prebere smartwi kartice, koliko je pa star lg tv, probaj se ce se nisi da prvo vstavis v prizgan tv v rezo modul in nato v modul smartwi kartico...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Zadnji kupljen, sedaj bo kaki dve leti ali nekaj čez. Tudi to sem že poskušal, en čas piše kodirano, potem pa spet Incorrect card. Kot da ima neko zaščito pred tem.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Glede na povedano bi rekel, da je težava v LG-ju, bo verjetno držalo da ima neko zaščito v prostoru za CI modul......
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Čakaj, ga ne boš dočakal, sam sem jih klical, pa še potem......

Kater sistem imaš katere module, kaka je točno oznaka na kartici.

Opcij je več, gre za malo igranja, tudi modul je programibilen, pri meni veliko bolje dela, ko dam gor SW samo za conax kodiranje in tudi odkodirni moduli naj bodo samo za ta sistem ne za več sistemov. Se da pa tudi kartice posodabljati..., sam sem se z tem igral nekaj let nazaj, sedaj mi dela, razen enkrat na ene 3 mesece, moram posodobiti osnovno karto, modul in ci kartice.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Mogoče pa bo, enkrat sem ga že dobil. Saj midva sva enkrat o teh verzijah že imela debato, sem ti poslal ZS.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Jaz kadar sem jim pisal so mi odgovorili zelo hitro, sem jim pisal to soboto odgovor sem prejel v roku pol ure, pa tudi brezplačno so mi enkrat poslali eno kartico....tako da vse pohvale njihovemu supportu (neki Arne). Glede odgovora v zvezi z opcijami (SW za Conax, imam SmartWi 3) Matofila kako se to dela pa zadeve zanimajo tudi mene.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Odgovor sem dobil, sicer nič posebnega, naj še večkrat poskusim upariti kartice in poskusiti drugačne kombinacije, sem pa vmes čisto naključno ugotovil, da se slika na LGju pojavi, če nagnem TV za 45 stopinj. Očitno prevelik padec signala čez 1 nadstropje, ker ne dela niti direktno pod sprejemnikom.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Odgovor sem dobil, sicer nič posebnega, naj še večkrat poskusim upariti kartice in poskusiti drugačne kombinacije, sem pa vmes čisto naključno ugotovil, da se slika na LGju pojavi, če nagnem TV za 45 stopinj. Očitno prevelik padec signala čez 1 nadstropje, ker ne dela niti direktno pod sprejemnikom.
Slika se pojavi, če nagneš televizor za 45°??? Za kaj takega pa še v življenju nisem slišal (pri mojih 66 letih)! Si prepričan, da nimaš kje slabega stika?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Ja, kot kaže SmartWi signal ne prodira kaj dosti skozi ploščo med etažami. Sicer sem zrihtal malo bolj po kmečko zaenkrat, čakam še na nadaljne napotke kako bi lahko še bolje (bolj funkcionalno) dodal anteno. Dodatna kartica je resda 3 EUR ampak imaš lahko samo 3 naprave na naročnino (Telemach pač). Če želiš več zahtevajo, da plačaš še dodatno naročnino na kabelsko TV, ki je več kot 20 EUR in dodatne kartice mesečno. V hiši pa imam 6 sprejemnikov. Modem pa je optični, tako, da na padec signala v omrežju ne vpliva kot pri Coaxu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Fixed :)
2019-01-22 14.30.46.jpg
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Če prav vidim in razumem si nalepil navadno žico na Smart WI kartico, daj prikaži s slikco še drugo stran, ali je pač to to.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Saj ni nič posebnega, da bi bila skrivnost. Sem jim tudi na SmartWi predlagal, da naredijo verzijo z anteno ampak pravijo, da so stroški izdelave preveliki in morajo precej gledati na stroške. (Alter mi dela malo težav z omejitvijo velikosti datoteke in moram vse pretvarjati. Uporabljena je žička UTP kabla Cat6).
20190122_121139_resize.jpg
 
Nazadnje urejeno: