55"-60" TV, ki prebavi čim več video formatov

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Tko, zdaj pa resno. Po mukah z birokracijo sem se uspel preseliti in rabim novo televizijo. Vzel bom največjo še spodobno, torej okoli 55"-60". Do vrha glave imam vseh možnih kištic okoli TVja, cato imam Conax kartico (nema STBja, gotovo), sedaj pa bi rad še Popcorna ukinil. Torej, kateri TV te velikosti prebavi čimveč video formatov - Dvix, Xvid, MKV... Da jih imam lahko na strežniku in gledam na TVju brez česarkoli drugega, kot mrežnega kabla od strežnika do TVja in z ENIM daljincem!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni na Samsungu C530 prebavi vse živo. Če se slučajno pri kakem mkv zatakne, samo filmu spremenim zvok iz 5.1 na 4.1 (ali nižje) in že predvaja.

Ne predvaja pa če se ne motim quicktime filmov (mov), ampak to je tako ali tako redek format (razen kakih ripanih videospotov).
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Slabost samsunga (vsaj mojega 650 serija) da ne predvaja integriranih podnapisov ki so v .mkv, tudi .sub ne gre, samo .srt

p.s. grunding tv je npr. prebavu vse
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
To da Sub formata ne prebavi, me niti najmanj ne moti, to pretvorim takoj. Sedaj imam eno staro kištico, ki ne pozna krilatih znakov in moram podnapise peči v video, sila nepraktično.
Kako je z MKV, kje so lahko težave?


A tole bi blo OK?
SAMSUNG plazma TV PS63C7700
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na C530 predvaja vgrajene podnapise in tudi sub. Tudi med audio streami se da preklapljat brez problema, izbirat med več podnapisi (recimo poimenuješ film.en.srt, film.si.srt...).

Pri mkv kot pravim so lahko težave samo pri (kakih 10%) mkv datotek, pri kateri napiše, da video codec ni podprt, pa potem z enim programom samo spremeniš zvočne nastavitve mkv containerja iz 5.1 na 4.1 ali manj. Drugače pa predvaja tudi vse DTS filme brez problema.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Tega, ki sem ga zgoraj napisal C7700 itak nimajo pri nas, vsaj jaz ga nisem našel. Ima ga znanec v Leibnizu in ga grem čez vikend use and abuse. S seboj bom vzel en disk poln različnih formatov filmov in ga bom sprobal. ISO tudi požre?
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
iso nisem sprobal. Sicer pa imajo v navodilih na internetu zelo podroben seznam formatov in končnic, ki jih podpira TV, še celo verzije kodekov.

V glavnem sem nameraval kupit nek media player, pa sem potem raje prodal star LG (ki niti full hd ni bil) in ga tako nisem rabil kupit, pa še digitalnega kabelskega sprejemnika ne rabim več.

Imam pa gor zunanji 500GB 2,5'' disk.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Jaoooo budale, gledal sem samo v specifikacije, na navodile sem pa pozabil. Jap, požre skoraj vse, kar mu serviraš. South, hvala za pomoč.

BTW, je že naročen, v soboto me bo čakal v Austriji, da ga spakiram v avto (še dobro, da mam na pol kamijon).

Nisem toliko gledal, snemanje in time shift dela samo, če imaš disk na USB aneda, na server verjetno ne.
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Mad - če se le da počakaj 2 meseca, ker tedaj se začne prodaja modelov 2011
Hmmm za razmislit. Načeloma se da, ker eno kišto mam, ki lahko zdrži dva tri meseca. Hvala za info.