Card splitter Conax ali po domače množilnik Conax

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Odlično dela. Dovolj je bila antena na kartici, če je res hudo, se jo lahko doda tudi v osnovno enoto. Hvala tudi matofill-u za nasvet.
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
A ima kdo rešitev kako je možno klonirati nove kartice?
IMG_20190122_191950.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Nikakor. Nesi nazaj in naj ti dajo samo kartico in ne CA modula (tale je modul in kartica v enem). Reci, da imaš sprejemnik, ki ima samo režo za Conax kartico (kar dejansko marsikdo tudi ima).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Za anteno ni potrebe tako na debelo jo polotati, žica je lahko tudi daljša, sam imam 1 m.

Glede anten za Smart WI pa je še ena resnica, če to izdelovalec, ki je že tako v rahlo sivem območju želi, da tam tudi ostane, mora ostati omejen doseg teh sistemov, zato nimajo anten, je pa res vse lepo pripravljeno za nadgradnje zadev.

Sistem najbolj sesujejo armirano betonske stene, tako meni znotraj bivalne enote na 10 m namišljene zračne linije ne delujejo zadeve, v kolikor niso dodane antene in na serverju ( oddajniku) in na kartici.

So mi pa zanimivi taki sistemi vezani na internet, pa nihče nič pametnega še ne naredi, bi pričakoval od kitajcev kaj razvoja in ponudbe v tej smeri.

Je pa res , da operaterji želijo sedaj, vse dati na svoje sprejemnike, ali pa vsaj na, kot zgoraj svoje module brez CI kartic, samo, ja sam imam TV z dvojnim tunerjem, po neumnosti, hoče imeti 2 modula in 2 kartici, potem imam še zunanji snemalec, želi spet 1 modul in kartico, potem pa ne nazadnje imaš lahko še KATV radio, ki spet rabi en modul in 1 CI kartico, potem pa še dodaten Tv v spalnici, spet 1 kpl , pa smo na 5 kompletih, pa kaj bi sedaj rad Telemach, da bi jim za tak hec plačeval 2 naročnine recimo 2 x 50 eur + 3 dodatne karte 3 x 3 = 9 109 eur mesečno ?????

Tako, da ta sistem se hitro izplača, pa še pri nas ga tudi prodajajo po istih cenah, kot proizvajalec in to vse uradno lepo z računom...., ker je legal.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kolikor sem zasledil pri našem prodajalcu SmartWi, obstajajo tudi LAN in WiFi zadeve - Diablo Cam 2 - vsaj mislim, da gre za enako zadevo...

Pri antenah pa je tako, da daljša žica ne pomeni boljšega signala. Dolžina antene mora biti preračuna glede na frekvenco ki jo lovi. Namesto navadne žice pa je bolje uporabiti koaksilano žico, kjer se oplet veže na GND, žilo pa na signal. Zgoraj se žica razcepi (spet je to odvisno od uporabljene frekvence) - signal kaže navzgor, oplet pa se zaviha za 180° nazaj dol... Glede na navadno žico se kakovost sprejema signala poveča skorajda za 2x.

Note: pri mojem RC avtomobilu je bila original antena sicer pravilne dolžine, vendar single wire žice. telemetrija je imela domet nekej 100m, potem se je že drl "weak signal". Nato sem naredil novo anteno iz koaksa in pravilnimi merami. Zdaj avta praktično ne vidim več, pa je telemetrija še vedno zadovoljna - bi rekle, da se je domet povečal vsaj za 3x...

EDIT: napačno zapisano - dolžina žice ni pomembna, pomembna je razcepitev na koncu koaks kabla (dipole). SmartWi uporablja frekvenco 866 MHz, tako da bi preračunano moral biti celoten dipole del dolg 16.4 cm oz. po razceptivi 8.2cm v vsako smer (8.2cm žile in 8.2cm koaksa obrnjenega v nasprotno stran)
 
Nazadnje uredil moderator:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Kaka slika, bi nam vsem povedala veliko več.

Kakor sam poznam VF so potem lahko tudi več kratniki te dolžine ali ne ??? Drugo pa, za del kjer je kabel cel koaks oplet in jedro in je oboje vezano deluje tisti del, kot podaljšek kabla in ne antena ali ???

Je pa tako Diablo ne deluje sem vsaj od 3 dobil take informacije, Smart WI pa imaš možnost samo anteno jedro podaljšati, ker opleta ne vem, kam bi ga priklopil na kartici, TV ji pa večinoma nimajo priklopa na ozemljitev, na nulo pa ne bi dajal ..... ???
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Za anteno ni potrebe tako na debelo jo polotati, žica je lahko tudi daljša, sam imam 1 m.

Glede anten za Smart WI pa je še ena resnica, če to izdelovalec, ki je že tako v rahlo sivem območju želi, da tam tudi ostane, mora ostati omejen doseg teh sistemov, zato nimajo anten, je pa res vse lepo pripravljeno za nadgradnje zadev.

Sistem najbolj sesujejo armirano betonske stene, tako meni znotraj bivalne enote na 10 m namišljene zračne linije ne delujejo zadeve, v kolikor niso dodane antene in na serverju ( oddajniku) in na kartici.

So mi pa zanimivi taki sistemi vezani na internet, pa nihče nič pametnega še ne naredi, bi pričakoval od kitajcev kaj razvoja in ponudbe v tej smeri.

Je pa res , da operaterji želijo sedaj, vse dati na svoje sprejemnike, ali pa vsaj na, kot zgoraj svoje module brez CI kartic, samo, ja sam imam TV z dvojnim tunerjem, po neumnosti, hoče imeti 2 modula in 2 kartici, potem imam še zunanji snemalec, želi spet 1 modul in kartico, potem pa ne nazadnje imaš lahko še KATV radio, ki spet rabi en modul in 1 CI kartico, potem pa še dodaten Tv v spalnici, spet 1 kpl , pa smo na 5 kompletih, pa kaj bi sedaj rad Telemach, da bi jim za tak hec plačeval 2 naročnine recimo 2 x 50 eur + 3 dodatne karte 3 x 3 = 9 109 eur mesečno ?????

Tako, da ta sistem se hitro izplača, pa še pri nas ga tudi prodajajo po istih cenah, kot proizvajalec in to vse uradno lepo z računom...., ker je legal.

No izračun je treba malenkost popraviti i.s.: Obstoječi paket + dodatna naročnina za kabelsko (odvisno od paketa) 23 EUR do 31 EUR za 1 sprejemnik + še vsaka kartica dodatno 3 EUR do največ 3 kartice. Izdelovalec ni nič kaj dosti v sivem področju, saj je zadeva povsem legalna dokler ti operater da kartico. Še zmeraj si v okviru lastnega doma.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Kje imaš pakete od 23 do 31eur ??? Pokaži na Telemach www strani, čim boš pa kar koli menjal, pa starega ne obdržiš več !
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Poglej direkt v cenik na spletni strani. Sicer na starih paketih ne vem če dobiš, na EON ceniku je.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ne najdem, daj link so samo akcijske cene za nekaj časa, samo za nove naročnike Telemacha, stari pa imajo polno ceno in nagrado za zvestobo polno ceno in zastonj spremembo paketa. Mater kako prijazno od njih ... višjo ceno pa celo zastonj menjava paketa na višjo ceno. Ma kako se bodo oškodovali ti Telesmeh pokvarjenci, ki tako nagrajujejo zvestobo pri njih.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Saj ni nič posebnega, da bi bila skrivnost. Sem jim tudi na SmartWi predlagal, da naredijo verzijo z anteno ampak pravijo, da so stroški izdelave preveliki in morajo precej gledati na stroške. (Alter mi dela malo težav z omejitvijo velikosti datoteke in moram vse pretvarjati. Uporabljena je žička UTP kabla Cat6).
Poglej priponko 25418

Tega se bom moral očitno lotiti tudi jaz, vidim da si kot žičko uporabil iz UTP kabla Cat6, zanima pa me samo to, ali si potem plastiko (pokrov) dal nazaj čez ko si pricinil žičko ali ne in če se potem plastika čisto uleže - pokrije žičko.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Meni je uspelo plastiko spraviti nazaj brez težav kar čez. Bom pa najbrž moral ali podaljšati žičko ali pa dodati še eno na Master, saj mi na enem sprejemniku občasno še zmeraj vrže ven.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Komunikacija je 2 smerna, tako, da podaljšajte obe, seveda pa če je kak sprejemnik blizu ga ne podaljšujte.....

Povejte mi še tole, ko vse sinhronizirate koliko časa dela, ko začne nagajati in rabi sistem novo sinhronizacijo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Koliko predlagate naj bi bila žička potem dolga na obeh enotah - sprejemniku in oddajniku ?

Najbolj, da poskusiš tam med 8,2 do 8,45 cm, če pa ne bo dovolj, pa lahko poskusiš tudi tudi meter dolgo.



Komunikacija je 2 smerna, tako, da podaljšajte obe, seveda pa če je kak sprejemnik blizu ga ne podaljšujte.....

Povejte mi še tole, ko vse sinhronizirate koliko časa dela, ko začne nagajati in rabi sistem novo sinhronizacijo.

Doslej mi ni bilo še nikoli treba zadeve namensko sinhronizirati, razen zadnjič sem šel skozi to, ko sem iskal vzrok nedelovanja pri najbolj oddaljeni televiziji.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja samo tu ni logike, ker osnovna original karta se v serverju ne more nadgraditi z novimi podatki iz Telemacha , zato mora občasno v TV na upgrade.....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
In zakaj se ne bi mogla nadgraditi? Saj Master komunicira s klienti, ki mu lahko pošljejo update od operaterja. Recimo sedaj konec meseca je spet poteklo mesečno obdobje (če greš gledat v podatke kartice je datum od prvega do zadnjega v mesecu) in dela normalno naprej v drugem mescu, samo obdobje je pač od prvega do zadnjega februarja.

Bom pa dodal še tole, doslej je bilo kodiranje pri nas, v bivšem Teleing omrežju bolj tako tako, da je bilo bolj malo kodirano, sedaj od srede januarja pa je kodirano skoraj vse razen nekaj osnovnih programov, tako, da bom lahko čez kakšne 3 mesece vedel zagotovo povedati ali je bilo potrebno osveževanje kartice ali ne.
 
Nazadnje urejeno: