Card splitter Conax ali po domače množilnik Conax

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Evo še moje izkušnje s SmartWi 3, imam ga že od samega začetka odkar je izšel, osrednjo enoto imam postavljeno 1. nadstropju vrstne hiše (na sredini), še do nedavnega mi je zadeva delovala nekaj časa brezhibno pa potem spet s težavami. Ugotovil sem, da so kartice, ki jih dobiš zraven (brezžične) zelo občutljive na naprave, ki lahko motijo signal v bližini (npr. prenosni telefon, zunanji napajalnik za TV.......). Ko sem v enem primeru premaknil zunanji napajalnik za cca 10 cm stran od kartice SmartWi je postal signal brezhiben (tudi v FullHD resoluciji). Sicer pa uporabljam SmartWi na 3 LCD TV-jih (en starejši Panasonic in dva novejša Sony-a). Sedaj sem zelo zadovoljen z delovanjem.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Serija vse delujejo z do 8 karticami, tudi kako več menda potegne.....

kakšnimi kabli ..... odpri "oddajnik" in daj dol črn pokrovček z "sprejemnika" pa boš videl antene na vezju, te se podaljša ...........................
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Si kaj testiral domet, če podaljšaš antene? Od prodajalca sem slišal nekaj o tam nekje 50 metrih. A da bi delalo z 8 karticami? Ker imam trenutno 4 in rečeno je bilo, da naj bi delalo do 6. Če dela do 8 kartic še toliko bolje.

A se morda kdo spozna v ta sistem toliko, da mi razloži, če bi uporabil v Linux sprejemniku FBC tuner, ki lahko naenkrat dekodira 8 kanalov a bi to delovalo tudi z SmartWI? Ker ne vem kateri podatki se vse naenkrat pošiljajo oziroma koliko jih je in me zanima, če bi lahko imel iz tega na koncu sistem, kjer bi lahko imel npr. 6 ali 8 sprejemnikov in obenem še na Linux boxu 8 dekodiranih kanalov z eno kartico?

Drugače pa mi sistem dela dobro edino na novejšem LGju (WebOS 2.0) občasno nekaj zaštrajka in piše, da je nepravilna kartica. Pa še to dela samo v enem CONAX čitalcu od treh različnih, ki jih imam.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Preverjeno, po preizkusih na 3 LCD TV-jih ugotovil, da se mi je pokvarila kartica (modra) SmartWi 3. Že naročil novo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Zanimivo meni je začelo štrikati , pred vsem pri večjih oddaljenostih, težava bila v originalni kartici, ki so ji oksidirali pin kontakti.... sem kar pošmerglal, sedaj pa dela povsod ......
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Meni originalna kartica deluje BP, ker programe lahko gledam brez težav na 2 preostalih TV-jih. Izvedel sem tudi testno menjavo te pokvarjene (modre) kartice na ostalih TV-jih pa tudi tam ni delovalo, medtem ko pa je modul CI (Conax) zaznalo - modul vstavljen.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Meni originalna kartica deluje BP, ker programe lahko gledam brez težav na 2 preostalih TV-jih. Izvedel sem tudi testno menjavo te pokvarjene (modre) kartice na ostalih TV-jih pa tudi tam ni delovalo, medtem ko pa je modul CI (Conax) zaznalo - modul vstavljen.

No sedaj sem prišel do končne rešitve problema - pokvarjen CI modul Technisat in ga bom vrnil v garancijskem roku v Amazon.de, kjer sem ga tudi kupil.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
No zanimivo, meni je ena 6 let stara kartica z oznako 8 danes tudi začela nagajati, malo dela malo nagaja, sem probal na 2 TV jih na obeh enako, sem uparil vse še enkrat povsem enako..... Ker imam v 1 TV ju 2 kartice ima več tunerjev potem ko bi rad snemal ali kaj, ko hoče 2 tuner ta zatrokira ....

Kaj točno ne dela ne vem, sem Conax vmesnike menjal in "pral" kontakte z kontakt sprejem.... vse enako...
Ko sem še drugo kartico zamenjal z novejšo oznaka 8 b zanimivo dela v nulo nulo....

Bom probal malo polotati staro, če je kak slab kontakt ....... dobro , da so te kartice dobavljive, ker jaz sem še 2 nabavil manj kot ene pol leta nazaj.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
No zanimivo, meni je ena 6 let stara kartica z oznako 8 danes tudi začela nagajati, malo dela malo nagaja, sem probal na 2 TV jih na obeh enako, sem uparil vse še enkrat povsem enako..... Ker imam v 1 TV ju 2 kartice ima več tunerjev potem ko bi rad snemal ali kaj, ko hoče 2 tuner ta zatrokira ....

Kaj točno ne dela ne vem, sem Conax vmesnike menjal in "pral" kontakte z kontakt sprejem.... vse enako...
Ko sem še drugo kartico zamenjal z novejšo oznaka 8 b zanimivo dela v nulo nulo....

Bom probal malo polotati staro, če je kak slab kontakt ....... dobro , da so te kartice dobavljive, ker jaz sem še 2 nabavil manj kot ene pol leta nazaj.

Tole me zanima, ko govoriš o karticah ali misliš CI modul ali TV kartico, ki gre v ta modul ?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Kartica je kartica, Conax vmesnik, pa je CI modul v temu primeru tak ki podpira le Conax sistem kodiranja......
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Po kar dolgem času delovanja brez težav so se mi pred dnevi zopet pojavile težave s Smartwi 3 splitterjem. Pri starejšem LCD TV Panasonic TX-L37V10E (star 9 let) se mi po 15-20 minutnem gledanju zaklenejo kodirani programi (HD Kanal A, HD Pop TV...………), ki se odklenejo z ponovnim vnosom CI modula in kartice Smartwi v TV, ampak po določenem času se programi zopet zaklenejo in tako naprej. Je pa ta TV najbolj oddaljen od oddajnika Smartwi. Imam TV paket Telemach - Razširjeni. Ugotovil sem tudi, da eni TV-ji delajo bolje z Neotion CI modulom (Panasonic), drugi (Sony) pa bolje z Technisat. Ostali TV-ji delajo brez težav, so pa novejši. Matofila bi prosil za komentar na navedeno oziroma rešitev problema (predvidevam, da imš isto zadevo kot jaz).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Za začetek ponovno upari sistem, kar pomeni takole :

1.) vzami original telemach kartico iz Smart wi oddajnika in jo daj za ene pol ure v tv da se posodobi v nulo.
2.) odklopi štrom z smart wi dodaj štrom dodaj orig telemach kartico počakaj 15 sek, odstrani, dodaj 1 smart wi kartico za 15 sek, odstrani in tako dalje do zadnje....
3.) vrni v oddajnik telemachovo kartico in po tv jih smart vi kartice .....
4.) če bo še nagajalo boš moral, kot jaz podaljšati domet zadevi z podaljšanjem anten na oddajniku in oddaljenih sprejemnih karticah....
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Zaenkrat hvala za obširen odgovor, izvedel sem kar si navedel pot točko 2.) (še pred tvojim odgovorom) in zaenkrat deluje, bomo videli.....Pod točko 4.) si navedel podaljšanje anten in me zanima kako si to izvedel ter ali imaš kakšne slikce postopka (sledi v nadaljevanju, če bo potrebno).
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Evo se mi je zopet pojavilo včeraj - kodirani programi "zmrznejo" (Kanal A, Pop TV, Planet,.....) in se pojavi napis ZAKLENJEN KANAL temu sledi preveri kartico v CI slotu oziroma kartica ni najdena (imam Telemach Razširjeni paket) .
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Beri moj prejšnji post....., kake stene - ab ali kaj drugega, najslabše propuščajo signale ravno ab, kake razdalje.....
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Za začetek ponovno upari sistem, kar pomeni takole :

1.) vzami original telemach kartico iz Smart wi oddajnika in jo daj za ene pol ure v tv da se posodobi v nulo.
2.) odklopi štrom z smart wi dodaj štrom dodaj orig telemach kartico počakaj 15 sek, odstrani, dodaj 1 smart wi kartico za 15 sek, odstrani in tako dalje do zadnje....
3.) vrni v oddajnik telemachovo kartico in po tv jih smart vi kartice .....
4.) če bo še nagajalo boš moral, kot jaz podaljšati domet zadevi z podaljšanjem anten na oddajniku in oddaljenih sprejemnih karticah....

Evo tole deluje preverjeno, vprašal bi samo še pod točko 1.) ali je potrebno imeti TV prižgan ali je lahko ugasnjen ?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Pod prvo točko jasno, da prižgan vsaj ene 30 minut, da gre nova koda v original kartico .....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Je imel kdo primer, da mu zadeva ne dela na LG televiziji? Imam pri hiši 2 Samsunga, 1 Philips, 1 Vu+ sprejemnik in na vseh dela SmartWi, je pa še ena LG televizija, ki vztrajno kaže Incorrect card. Menjal sem vse kartice, ki delajo v drugih TVjih normalno, menjal vse Conax module med sprejemniki, nesel sem SmartWI glavno enoto in jo priklopil pol metra od televizije,... nič, tema. Incorrect card. Poskusil sem tudi zgornji postopek, kakor je opisan na SmartWI strani:

Transfer ATR
1. Connect power to the Master
2. Wait for 5 seconds
3. Insert the subscription card in the Master
4. Wait for 5 seconds
5. Remove the subscription card
6. Insert all Client cards in a row for 5 seconds each

Vendar mi je potem na vseh TVjih pisalo Incorrect card, zato sem moral še enkrat skozi tole:

Pair Clients to Master
1. Remove subscription card and power from Master
2. Reconnect power to the Master
3. Wait for 5 seconds
4. Insert all Client cards in a row for five seconds each

Sedaj spet delajo vse razen tiste v LGju. Če tisto vstavim v Samsunga, dela BP.

Kakšne ideje?
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Je imel kdo primer, da mu zadeva ne dela na LG televiziji? Imam pri hiši 2 Samsunga, 1 Philips, 1 Vu+ sprejemnik in na vseh dela SmartWi, je pa še ena LG televizija, ki vztrajno kaže Incorrect card. Menjal sem vse kartice, ki delajo v drugih TVjih normalno, menjal vse Conax module med sprejemniki, nesel sem SmartWI glavno enoto in jo priklopil pol metra od televizije,... nič, tema. Incorrect card. Poskusil sem tudi zgornji postopek, kakor je opisan na SmartWI strani:

Transfer ATR
1. Connect power to the Master
2. Wait for 5 seconds
3. Insert the subscription card in the Master
4. Wait for 5 seconds
5. Remove the subscription card
6. Insert all Client cards in a row for 5 seconds each

Vendar mi je potem na vseh TVjih pisalo Incorrect card, zato sem moral še enkrat skozi tole:

Pair Clients to Master
1. Remove subscription card and power from Master
2. Reconnect power to the Master
3. Wait for 5 seconds
4. Insert all Client cards in a row for five seconds each

Sedaj spet delajo vse razen tiste v LGju. Če tisto vstavim v Samsunga, dela BP.

Kakšne ideje?

Moje izkusnje: ne delujejo vsi ci moduli dobro z vsemi tv-ji, jaz imam na Panasonicu Neotion modul, na enem Sonyu Technisat modul, na drugem Sony tv-ju pa Neotion modul.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
To vem, ampak sem probal z Technisatom in Neotionom, pa mislim, da je en celo Smit. Noben ne dela. Dela pa normalno s kartico. Bom poskusil pisati na SmartWI.
 
Nazadnje urejeno: