BTC fitnes

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
In kako se lahko poškoduješ na trenažerju? Ne mislim sedaj na to, da lahko padeš dol s sedeža ali se spotakneš ob okvir.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Nate ja...ženske se navadno izogibajo prostih uteži kot seks Sloveneta.
grin1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Orticija pravi:
slišala sem za Sokol na Viču, da manjkajo naprave za celo mišično skupino - meča.

Sama ne maram delat na trenažerjih (razen za piko na i), saj so boljše kompleksne vaje s prostimi utežmi in zato raje vidim več takih naprav.

Koliko naprav pa potrebuješ za tako obsežno mišično skupino, kot so meča?

Saj veš, da jih lahko treniraš brez kakršnekoli naprave, tako kot je tebi tako ali tako boljše - s prostimi utežmi.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
haha, bejba je instruktor fitnesa v konkurencni firmi in se je spomnila narediti malo negativne reklame. kot receno, malo zensk uporablja proste utezi, vec ali manj kardi, strecing pa se kskna naprava za rit, to je to. instruktorca, dobrodosla, daj sliko, da strokovno ocenimo, ce pravilno ivajas vse vaje za meca in rit,
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
haha, bejba je instruktor fitnesa v konkurencni firmi in se je spomnila narediti malo negativne reklame. kot receno, malo zensk uporablja proste utezi, vec ali manj kardi, strecing pa se kskna naprava za rit, to je to. instruktorca, dobrodosla, daj sliko, da strokovno ocenimo, ce pravilno ivajas vse vaje za meca in rit,

Davidoff, tuki mislim, da si zadel u nulo...izgovori v stilu 'imam prijatelja, ki se spozna na fitnes, pa si zapomnim kaj je rekel', so zelo prozorni.
grin1.gif
 

Orticija

Zelenc'
7. feb 2012
26
0
1
He he, ste že malo smešni. Potem bi verjetno delala reklamo za svoj fitnes, oziroma bi se spravila na vse po vrsti.
Ne, nisem inštruktorica fitnesa, nikoli nisem poučevala kakršnegakoli športa, doštudirala sem na biotehniški fakulteti, ki nima nobene veze s fitnesom.
Verjetno se najde tudi kakšna, ki trenira s prostimi utežmi ali kako? Na kardio trenažerju še v življenju nisem bila, tako da zgleda nisem prava ženska?
Nisem rekla, da se poškoduješ na trenažerju, lahko pa se npr. pri počepu, kajne?
Glede pravilnega izvajanja se pa trudim. Nikoli nisem napisala, da delam vse najbolje in oh in sploh.
Nisem bila pa nikoli debela, da bi potrebovala neke kardio vaje za hujšanje, manjšanje riti... Vedno suha, vendar brez mišic, tako da sem se odločila, da si oblikujem postavo.

Ne razumem, zakaj ste se spravli name, ali je tako čudno, da ženska trenira, al kaj?

P.S.: tudi Dinotti ja napisal tako kot jaz: "No pa da še jaz povem za Moj fit. Moj fit v Btc-ju, je kr velik. Imaš en velik prostor v katerem je vse. Ene 10 tekalnih stez , koles, orbiterekov. Imajo preseljen prvotne naprave(15 let stare) iz Moj fit iz Črnuč. Ostale so nove in so večina na kablih, bolj take soft varijante."

Kako - bolj soft variante, večinoma na kablih. Zgleda, da je tudi on fitnes trener. Feler in marko 1 pa zgleda delata v Oazi, ker hvalita ta fitnes.
Tejc je pa verjetno postavil vprašanje, ker ga zanima naše mnenje.

Sicer pa fantje, vi povejte, kje trenirate in kako?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Manjka še razlaga zakaj je tako pomemben podatek, da manjka naprava za celo (!) mišično skupino - meča.

Jaz sem svoje čase hodil v isti fitnes kot večkratni Najmočnejši Slovenec in - pazi to - tam ni bilo nobene naprave za meča. Kako je tam uspelo trenirati nekaj omar, ki so uspešno hodile po strongman tekmovanjih, bo očitno ostal mali čudež narave...
tongue-1.gif
 

Orticija

Zelenc'
7. feb 2012
26
0
1
Ni pomemben podatek, samo hecno mi je bilo, ker manjkajo naprave za neko mišično skupino.
Sama sploh ne delam vaj za meča, ker je bila to edina mišica, ki sem sploh jo imela, tako da morajo ostale nadoknadit meča, preden začnem utrjevati še to. Tako, da sploh ni pomembno, samo spomnila sem se, ker je bilo cel kup postov, da napadam Moj Fit.
Še enkrat, ni pomembno. Se boš pa verjetno strinjal, da večina ljudi ne improvizira in uporablja naprave, ki so na voljo. Seveda se da drugače, ampak si npr. videl, da kdo pri nas dela kaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=TMn_E7Q_dLQ
Jaz nisem.

Za najmočnejšega Slovenca pa ni pomembno, ali dela vaje za meča ali ne, saj se powerlifting precej razlikuje od bodybuildinga, oziroma nekega povprečnega treninga za amaterje.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Jaz hodim kar v služben fitnes, ni idealen, pa vendar. Podarjenemu konju se ne gleda v zobe...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Glede meč in powerliftinga imaš povsem prav, hkrati pa so take izjave zelo čudne za osebo, ki je kao slučajno zašla v fitnes in se malo poučila od kolega...če pa si taka znalka, pa bi morala vedeti, da se da meča brez večjih težav trenirati brez namenske naprave in da če je edini 'očitek' fitnesu, da nima tega, precej iz tret izvit očitek...v glavnem, naprava za meča je zadnje, kar bi pogrešal v fitnesu, nekje toliko jo potrebujem kot un stepper za rit...
 
Nazadnje urejeno:

Orticija

Zelenc'
7. feb 2012
26
0
1
Mislim, da me narobe razumeš - nisem slučajno zašla v fitnes in na kavi z enim ušesom poslušala znanca, nisem pa tudi trenerka (imam veliko premalo znanja o tem).
Sama treniram zase in sem se zato probala čim več naučit o treningu in prehrani, ker ne maram delati stvari polovično, potem pa jamrat, da ni nobenega učinka. Stvar me je precej pritegnila, zato sem brala tudi več, kot rabim zase (powerliftarka pa res nisem).
Kot sem že nekajkrat napisala - ne trdim, da vse vem in znam, zato so mi očitki,da sem taka znalka kar nekaj. Stvar me zanima in bi mi bilo veliko bolj zanimivo debatirat o tem, kot da me vsi nekaj napadate. Ob debatah se lahko človek marsikaj nauči, kaj ne?
Ne vem, zakaj se tako obešate na ta meča: meni je bilo to hecno, ne trdim, da mora biti tudi vam. Se boš pa verjetno strinjal, da večina ljudi dela tiste vaje, za katere imajo naprave v fitnesu, kajne? Pravzaprav se da precej kvaliteten trening opravit tudi doma z nekaj opreme, pa ljudje še vedno rinejo v fitnes.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Dons smo bili v kofišopu v cityparku v lj pa nam je postregla ena sicer dokaj vitka pa luštna kelnarca z izrazitimi meči...a si bila to ti?
confused-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ste pa mačoti, vsi po vrsti. Se o temi o fitnesu oglasi ženska, pa je to čudo božje in jo morate hitro zatolči, češ kaj se baba oglaša v moški temi. Sram vas naj bo!
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Če se oglasi baba, ki na benču dvigne vsaj kilažo, ki ustreza njeni teži, sem ponižno tiho...
grin1.gif


Bi pa rad videl meæa od Orticije (če ne dela ravno v kofišopu)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Orticija pravi:
Za Moj fit sem slišala, da ima veliko premalo prostih uteži, mislim, da kletke sploh nimajo, leg press-a ni, za decline bench nisem sigurna, skratka, da je bolj sranje. Večinoma so kabli.

Sam sem se ob tvojo izjavo spotaknil izključno samo zato, ker si pisala stvari za katere ne veš (si samo baje slišala) in na koncu napišeš "da je sranje".
Poleg tega je bil to tvoj prvi post
rolleyes-1.gif
 

Orticija

Zelenc'
7. feb 2012
26
0
1
Nisem izginila, je bil včeraj preveč lep dan, da bi za računalnikom sedela.
Ne kelnarim, tako da to nisem bila jaz. Tudi nimam neki izrazitih meč. Hodim na fitnes, da se mi postava izoblikuje, ne pa da bi im ela željo postati Brigita Brezovac, če ste jo že omenjal (vem tudi, da to ni mogoče).
Sploh pa ni bil to moj prvi post.
Drugače pa verjetno ne ve vsak vsega, zato upoštevamo tudi mnenja drugih ljudi, za katere vemo, da so kredibilni o čemer govorijo. Zato sem napisala, kaj sem slišala. Sem še dosti o drugih fitnesih slišala (dobro in slabo), vendar tega ne pišem, ker so mi povedali ljudje, ki ne vedo točno o čem govorijo in je njihov namen samo kritizirat vse po vrsti ali pa hočejo poveličevat svojo izbiro. Zato pišem izključno, (če ni po lastnih izkušnjah) o stvareh, ki jim verjamem.
Še enkrat, ni moj namen pljuvat po fitnesih, vendar če je fant vprašal o mnenjih, povem, saj ponavadi fantje niso navdušeni nad trenažerji, tako kot jaz ne.
Se pa popravljam za kletko, (zopet) sem slišala, da so jo pred kratkim nabavili, tako da kletka je. Da ne boste rekli, da samo kritiziram.

Sploh pa, namesto, da se pizdite, pejte malo potrenirat, gre vsa slaba volja ven.
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
V kateri fitness v LJ bi šel človek, ker bo čim manj papuč in ekstremnih builderjev?
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
npr. Millenium....drugače pa bodybuilderejv tudi drugje ni ne vem kako ekstremno...več ali manj so wanabeje, kar je še slabš
smile-1.gif