Bravo Sašo Hribar

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
točno to je ta tema ja.... NI ŠE KRIZE. Mene vse to jokanje po TV ne gane, ker se mi zdi, da potencirajo na orto. Verjamem da so reveži in da jih je več kot prej, ne verjamem pa da je stanje tako, kot napihujejo mediji.

Reveži pa so vedno bili in vedno bodo.

Bi se strinjal v grobem, si pa nekaj pozabil...... da malo bolj severno od nas tudi čistilka dobi 1000 € in morda še nekaj malega višje. Niso in ne morejo biti vsi direktorji, (uspešni) privatniki, wunderkindi in podobno, tega nikjer ni......
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
To kar ti praviš ni problem, problem je v tem, da za brezposelnega brez nadomestila pride obvezno zavarovanje 14 eur...

to je problem, seveda folk dela in to precej, fušajo pač in plača namesto 385 14 eur..

Zakaj, ker se jim to splača + skasira vse socialne transferje v vrtcih in šolah ter dokladih...

Vi vsi tukaj pojma nimate, zakaj se splača biti na zavodu in ne zaposlen niti uro. (uradno). Ko bodo dvignili samo prispevke na raven minimalke se bo slika obrnila čez noč!
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Ampak jaz ne vidim, da so politiki neposredno odgovorni za to stanje. To kar so oni pokradli se ne bi kaj dosti poznalo, če bi bilo razdeljeno med ljudi.

Kar se pa tiče teh populističnih oddaj kot so tale Hribarjeva, SVET, in podobna sranja....s temi svojimi populističnimi prispevki in oddajami delajo dobro samo za svojo gledanost in poslušljivost...nič drugega. Napihujejo tisto kar je trenutno aktualno narodu všeč za gledat.

Ti gorenc a si se preselu na kak drug planet ali si tudi ti na pomirjevalih? Mislim glede zaplankanosti ne bova nič diskutirala, kar je res je res. Glede odgovornosti politikov, pa ne biti preveč glasen, razen če si ti stric iz ozadja in jim na parlamentarne seje po SMS-ih sporočaš kako naj glasujejo. Ne ne ne in ne, se ne strinjam s tabo! Oddaje kot je Hribar morajo biti in ljudi kot je Hribar rabimo. Tudi mi moramo bit glasni in glasnejši. Zakaj? Ker se naši stolčkodržci sprenevedajo, lažejo, potvarjajo podatke, kradejo, se delajo nevedne, prvocirajo narod, se delajo iz nas norca, proteste izrabljajo za prepucavanje med seboj, zaposlujuejo svoje ljudi v javno upravo samo zaradi podrejanja in posledično zagotavljanja glasov na volitvah in ... da ne naštevam tega "s (r ali t) anja" še naprej. Treba jim je povedat svoje, naglas in to ponavljat toliko časa, da bodo začel verjet, da v Sloveniji obstajajo reveži in da jih je čedalje več in da je 1. PRIORITETA IN NACIONALNI INTERES te države:
1. da nihče ne bo lačen,
2. da je vsem zagotovljena osnovna zdravstvena oskrba,
3. da je vsem zagotovljeno osnovno izobraževanje,
4. da je vsem zagotovljeno osnovno bivanje.

majč
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
1. da nihče ne bo lačen,
2. da je vsem zagotovljena osnovna zdravstvena oskrba,
3. da je vsem zagotovljeno osnovno izobraževanje,
4. da je vsem zagotovljeno osnovno bivanje.

majč

Joj čbelca lej, se mi sploh ne da prepucavat s tabo, ker me je viroza mal preveč zdelala, pa še oči me pečejo, najrajš bi mal odremal.

Kar se tiče pa tegale citata zgoraj....
bonk.gif


hysterical-1.gif


Pa kaj je ljudje z vami a res mislite, da bo država MORALA skrbet za vaše riti? Da vas bo držala za rokico kot mamica? Socialna država se počasi ukinja, prihajamo v druge sfere, ljudje MORAMO poskrbeti sami ZASE.

OK, glede zdravstva in šolstva se strinjam. Osnovno zdravstvo in šolstvo mora biti zagotovljeno. Ampak ne na način da potem nekateri vlečemo študij do kristusovih let, ta cajt pa žuramo in se šlepamo na račun staršev (in države).

Zagotovljeno osnovno bivanje?
hysterical-1.gif
Punca, kakor si boš postlala, tako boš spala. Pa kaj je z vami ljudje, a res ne razumete da se socializem ni obnesel? Takrat so delili stanovanja kar tako v tri dni, vsi so imeli službe in vse je bilo lepo dokler ni ekonomija propadla in ni bilo na denarju že 9 ničel.

Forget it!

Vsak mora poskrbeti sam zase.

Tisti, ki danes ne "šparajo" in sami ne skrbijo za svoj "pokojninski sklad" oziroma si ne nalagajo nekam denar za penzijo bodo čez 40 let tenko piskali kako jih je država vse zajebala....drugi ki pa dajemo posebej na kupček za tiste cajte nam bo pa upam malo lažje, ker znamo razmišljat v naprej.

Isto velja za službo, znanje in poklic....lej, če ne poskrbiš zase da rasteš tudi na tem nivoju ampak enostavno poženeš korenine na nekem delovnem mestu ki ti trenutno nudi varnost, se potem ne razburjaj na državo kako je kriva vsega kakor krivijo danes marsikateri.
Danes je hudo v glavnem takim ljudem, ki so v času Juge imeli neko stalno zagarantirano zaposlitev, recimo v Muri, in se od tistih časov niso premaknili nikamor, zdaj pa na stara leta ne dobijo druge službe. Jah, luštno jim je blo v Jugi ko jih je država držala za rokico in so bili leni na ta račun.

Konec koncev smo pa v EU, prost pretok delovne sile....mal se je treba pomatrat, ni lahko vem, in mogoče se najde tut kaj zunaj naše lepe državice. Ampak seveda je pa veliko lažje, če samo jamraš in jokcaš po TV.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:

1. PRIORITETA IN NACIONALNI INTERES te države:
1. da nihče ne bo lačen,
2. da je vsem zagotovljena osnovna zdravstvena oskrba,
3. da je vsem zagotovljeno osnovno izobraževanje,
4. da je vsem zagotovljeno osnovno bivanje.

majč

Da preverim, če pravilno razumem to, kar si zapisala:
Če se v taki državi odločim, da se mi ne da več delati prodam stanovanje in "zagonim denar". Seveda pustim službo / zaprem podjetje.
Potem mi da država novo bivališče, poskrbi, da lahko koristim zdravstvene storitve in poskrbi, da se vsak dan najem.

Potem tako naprej uživam v svojem življenju. Delam kar me veseli. Občasno nekaj zaslužim, da si lahko še kaj privoščim.
Kupček, katerega sem ustvaril do takrat (in je seveda skrit) pa dam na stran za čase, ko taka družba dokončno propade?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pojdi na Kubo, tam Fidel zagotavlja vse našteto. Samo en se potem bunit ker boš brez avta, brez računalnika, brez telefona itd...

Važno da imaš "osnovno"
evil.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

Pa kaj je ljudje z vami a res mislite, da bo država MORALA skrbet za vaše riti?
OK, glede zdravstva in šolstva se strinjam. Osnovno zdravstvo in šolstvo mora biti zagotovljeno.
Zagotovljeno osnovno bivanje?
hysterical-1.gif
Punca, kakor si boš postlala, tako boš spala.
Tisti, ki danes ne "šparajo" in sami ne skrbijo za svoj "pokojninski sklad" oziroma si ne nalagajo nekam denar za penzijo bodo čez 40 let tenko piskali kako jih je država vse zajebala....drugi ki pa dajemo posebej na kupček za tiste cajte nam bo pa upam malo lažje, ker znamo razmišljat v naprej.

Najprej hočeš imet zdravstvo pa šolstvo zagotovljeno nato pa govoriš da mora vsak zase poskrbet? Kaj je s tabo človek, antibiotiki ne primejo več? Vsak naj zase poskrbi je tvoja logika, ki je mimo in ne bo prinesla javnega šolstva in zdravstva. Če bi imel stolčkodržci manj lepljive prste in če bi jim že pred 20 leti rekli "čuza za 20 let", nas država ne bi nič zajebala. In ne mi s forami o propadu socialne države, to mora bit prioriteta, ne pa da je prioriteta naši - vaši, skregat narod, pa furat polne kufre denarja iz javne blagajne "našim-vašim" dalje. Kaj vi ne bi imeli tega, kar sem zgoraj naštela, raje pustite da ima to in še več, samo 10% slovenskih bogatunov? A ne? Pol pa ne vem kje jaz živim, evo men se je scufal pri belem dnevu in polni zavesti.

majč
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Če že mora država kaj zagotovit, so to pogoji, pod katerimi lahko čisto vsak prosperira. To je vse, kar je država dolžna zagotoviti. Pogoje izkoristiti mora pa vsak sam. Država ne more zagotavljati zaposlitev, razen v javnem sektorju. Država lahko kvečjemu zagotovi pogoje, potrebne, da bojo podjetja motivirana za zaposlovanje. Zagotavljanje dobre zdravstvene oskrbe in kvalitetnega šolstva spada pod pogoje, pod katerimi vsak lahko prosperira.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Če že mora država kaj zagotovit, so to pogoji, pod katerimi lahko čisto vsak prosperira. To je vse, kar je država dolžna zagotoviti. Pogoje izkoristiti mora pa vsak sam. Država ne more zagotavljati zaposlitev, razen v javnem sektorju. Država lahko kvečjemu zagotovi pogoje, potrebne, da bojo podjetja motivirana za zaposlovanje. Zagotavljanje dobre zdravstvene oskrbe in kvalitetnega šolstva spada pod pogoje, pod katerimi vsak lahko prosperira.

467716-post_slo.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ne splača se s tabo kregat.... bo prej konc sveta kot pa da bi človek teb kaj dopovedal.

@mosseero, točno tako.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Če že mora država kaj zagotovit, so to pogoji, pod katerimi lahko čisto vsak prosperira. To je vse, kar je država dolžna zagotoviti. Pogoje izkoristiti mora pa vsak sam. Država ne more zagotavljati zaposlitev, razen v javnem sektorju. Država lahko kvečjemu zagotovi pogoje, potrebne, da bojo podjetja motivirana za zaposlovanje. Zagotavljanje dobre zdravstvene oskrbe in kvalitetnega šolstva spada pod pogoje, pod katerimi vsak lahko prosperira.

Bogati bi lahko sami plačeval šolanje. Zakaj bi se opirali na državo ki jim samo krade.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Ne strinjam se, ker šolanje ni socialni korektiv.

Drugo pa je, da bi morali pri nas imeti šolnine kot način vzbujanja osebne odgovornosti študenta za svoj študij. Ampak te bi morale biti simbolične, nekaj sto evrov na leto, in ne take, da bi diferencirale študente po socialnem statusu.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Če že mora država kaj zagotovit, so to pogoji, pod katerimi lahko čisto vsak prosperira. To je vse, kar je država dolžna zagotoviti. Pogoje izkoristiti mora pa vsak sam. Država ne more zagotavljati zaposlitev, razen v javnem sektorju. Država lahko kvečjemu zagotovi pogoje, potrebne, da bojo podjetja motivirana za zaposlovanje. Zagotavljanje dobre zdravstvene oskrbe in kvalitetnega šolstva spada pod pogoje, pod katerimi vsak lahko prosperira.

Bogati bi lahko sami plačeval šolanje. Zakaj bi se opirali na državo ki jim samo krade.
In bogati so vsi tisti, ki imajo več od tebe?

Študij bi moral obvezno biti plačljiv - nekaj v tem smislu: http://libertarec.blogspot.com/2012/05/ciklicni-voucher-ali-kako-na-univerzo.html
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Tvoja utemeljitev, zakaj?

Mene motijo študenti, ki študirajo neresno in zavlačujejo študij za več let, pri tem pa se s študentskim delom kot paraziti zajedajo v družbeno tkivo. Take primerke je mogoče odstraniti le z uvedbo simboličnih šolnin ali korenito spremembo zakonodaje, za katero pa vemo, da ni niti najmanjših možnosti, glede na moč študentskih organizacij in sindikatov.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
To je drug problem. Sicer pa zakaj nebi študiral 10 let? Sej je on predvsem na slabsem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Sem že napisal, zakaj. Ker zajeda družbeno tkivo. Konkretno, ker dela prek študenta, odžira delo enemu diplomantu, ker se šlepa na vse mogoče študentske pravice, pa še proračun in po vsej verjetnosti še starše.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
To je drug problem. Sicer pa zakaj nebi študiral 10 let? Sej je on predvsem na slabsem.

Odgovor je zelo enostaven: ker se iz mojih davkov za to porabi preveč denarja.

Osnoven problem je, da so fakultete plačane glede na vpis in ne glede na rezultate: zaposljivost.