Umrl je Sašo Hribar

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Žalna seja Sveta RTV Slovenija. Zvezdan Martič bo nadaljeval Hribarjev boj za svobodo sodelavcev in medijske hiše. Sašovi sodelavci so tiho poslušali borbene govore svetnikov.



Kot je na žalni seji, ki so jo pripravili svet RTVS, uprava in svet delavcev, dejal Forbici, je Hribar neumorno raziskoval in premikal meje etra in enako drzno humorja. Bil je pronicljiv, oster in duhovit družbeni komentator in kritik, sovražil je nesmisle, zato ne preseneča, da je bil vztrajen borec za javno RTV in dolgoletni član programskega sveta RTV Slovenija, od letos pa tudi član novoustanovljenega sveta RTVS, je povedal.

"V nekdanjem in tudi novem svetu RTV je imel posebno mesto. Sašo Hribar je znal in zmogel za ceno tega, da je sam izpadel robat in nesramen, na svoja pleča prevzeti preračunljivost, pretirano taktnost, tudi strahopetnost. In povedal stvari, ki jih je bilo treba povedati zato, da jih nam ni bilo treba povedati," je poudaril. Govor je sklenil z besedami, da ga globoko žalosti, da mu ne bo nikoli več mogel vzeti besede.

"Sašo je bil naš soborec. V času, ko se večina bori zgolj za lastne pravice in ugodnosti, se je Sašo boril za svobodo sodelavcev, medijske hiše, ki ji je z vsem srcem pripadal," je povedal predsednik uprave RTVS Zvezdan Martič. Izpostavil je, da je Hribar do zadnjega izražal svoje nezadovoljstvo in se do zadnjega boril. "Bitka za svobodo ni nikoli dokončno dobljena, upam, da Sašo ve, da bomo tudi v njegovem imenu nadaljevali," je zaključil.

Predsednik sveta delavcev RTVS Robert Pajek se je v žalnem govoru spomnil, da je Hribar med sejo sveta vedno risal po papirju. "Velikokrat si mi rekel: ne zdržim več, grem domov. Med sejo si vedno risal po listu papirja kroge, kvadrate, diagonale, poudaril globino svojih likov, jih obračal in spet dopolnjeval. Včasih si deloval odsotno in naveličano. Ker si dobro razumel Einsteina, je tebi čas tekel počasneje kot nam, zato si se velikokrat dolgočasil, ko si nas poslušal," je dejal. Poudaril je, da je žalostno, da ustvarjalce, kreativce začnemo ceniti šele po smrti. "Zdaj razumem tvoj popisan list papirja z grafičnimi oblikami," je še dodal.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Prijateljem, znancem, sorodnikom in sopotnikom sporočamo, da nas je zapustil

ALEKSANDER SAŠO HRIBAR

radijski in televizijski voditelj, satirik, imitator in kantavtor

Na dan pogreba, v petek, 15. septembra 2023, se bo mogoče od pokojnika posloviti med 8. in 10. uro v poslovilni vežici v Resju na pokopališču v Grosupljem. Ob 10. uri se bodo Sašu v pogrebni dvorani poklonili sodelavci Radia Ga Ga. Po slovesu ga bo v družinskem krogu k večnemu počitku pospremil gospod župnik Martin Golob.

Svojci cvetje in sveče hvaležno odklanjajo in prosijo, naj s prispevkom pomagajo vsem prizadetim v nedavnih poplavah.

Žalujoči – Andreja in vsi njegovi.​
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Ne vem, zakaj je treba 7 strani prepucavat, dejstvo je, da je gaga bila skoraj edina satira (+ artačev šov zdaj), ki se je "spravljala" na obe strani in IMO je prav to to, česar bi moralo bit več pri nas. In še to, tudi če je komedija, ki se spravi na "tvojo opcijo" in je izvedena s stilom in brez poniževanja (v stilu avdića), bi ti naj bla smešna, če ti ni, je znak, da si zabredel pregloboko v politiko :evil:
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Vse je res samo ne gre mi skupaj da v 30 letih oddaje 22 let tolces po opoziciji
Ob poslusanju oddaje se ne morem izogniti tistemu obcutku ko gres iz tekme pa je sodnik ocitno imel dvojni kriterij potem pa kompenziral in piskal kaksen favl tudi tam kjer ga ni bilo
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in Oakey

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.157
113
7 strani prelivanja žolča. Se pa vsaj izpolnjuje obljuba o depolitizaciji RTVja.
 
  • Haha
Reactions: Oakey

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
Vse je res samo ne gre mi skupaj da v 30 letih oddaje 22 let tolces po opoziciji
Ob poslusanju oddaje se ne morem izogniti tistemu obcutku ko gres iz tekme pa je sodnik ocitno imel dvojni kriterij potem pa kompenziral in piskal kaksen favl tudi tam kjer ga ni bilo
pa saj je tistih prostalih osem let tolkel po koaliciji.
 
  • Haha
Reactions: Oakey in B81

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Poslušam zdajle zadnjo oddajo GA GA, kjer se pol oddaje delajo norca iz Mesca in Šarca. Pol sem šel pa prav gledat od kje jim in pogledam Tarčo, pa vidim, da je Mesec take ven metal, da se človk za glavo prime.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Saj je zadnja leta (tako kot Artač) vedno razkagal, da so postali milejša verzija originalov. Bolj ko je original bizaren, manj je prostora za karikaturo. Zato so postali liki z leti vse bolj dolgočasni. Posledica šank retorike v javnem prostoru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in mistique

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Glede Saša Hribarja - kogarkoli je ekipa radia GaGa imitirala, se jim lahko zahvali. Večje časti za javno osebo/politika si sam ne znam predstavljati. Sam nikoli nisem imel občutka da tolčejo samo po opoziciji, nasprotno. Največji navdih za imitacijo in satiro so zmeraj našli na levi - Šarec, Jankovič, Golob, Kučan, Pahor, Drnovšek, Rupel, Žižek, Bučar, Turk... Na desni zgolj Janša, Rode, Grims + kak SDS poslanec. Morda še kdo a mi niso ostali v spominu. Nikoli žaljivi (se zgodi kak zdrs ampak to je velika izjema), vedno na nivoju. Humor s cinizmi in satiro, ne pa z vulgarizmi in žalitvami kot pri kakem Kobalu.