Bravo Sašo Hribar

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
ja se spomnim enega delodajalca... ki je jamral po tv kao da ne dobi delavcev... a iz prve roke sem izvedel da so bili pogoje na TV eno, v resničnosti pa popolnoma drugačni!

seveda pa demagogijo špilat je najlažje... nabijat o "kruhu v smeteh" in podobnih zadevah...

seveda eni rečejo da je 800€ plače (neto s prevozom iz 200km oddaljenega mesta, malico in 12 urnim delavnikom vsaj vsak dan!)

eh
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ja se spomnim enega delodajalca... ki je jamral po tv kao da ne dobi delavcev... a iz prve roke sem izvedel da so bili pogoje na TV eno, v resničnosti pa popolnoma drugačni!

seveda pa demagogijo špilat je najlažje... nabijat o "kruhu v smeteh" in podobnih zadevah...

seveda eni rečejo da je 800€ plače (neto s prevozom iz 200km oddaljenega mesta, malico in 12 urnim delavnikom vsaj vsak dan!)

eh
A poznaš originalno izjavo o "kruhu v smeteh" in kontekst v katerem je bila izrečena - ali samo (rdečo) medijsko interpretacijo?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
A poznaš originalno izjavo o "kruhu v smeteh" in kontekst v katerem je bila izrečena - ali samo (rdečo) medijsko interpretacijo?

A poznaš ti originalno izjavo o "drugorazredni temi"?
evil.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Resnica boli. Vsi trobite kako je treba pozabit drugo svetovno vojno potem pa predsednik to pove je pa vse narobe. Zarad mene se lahko še vedno pogovarjate o povojnih pobojih mpak trenutno je to drugo za nekatere tretje razredna tema.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
spirit dej ne seri...

ne zganjaj demagogije... ker folk SE vozi po več 100km daleč... večji problem je v delodajalcih ki nebi plačali prevoza...

lej, da dobiš plačo 540€, za prevoz pa porabiš 480€ se boš vozil za 80€ ? ker ne morš verjet malcat morš tud kdaj... to je kruta realnost!

je pa lahko rečt da se "nočjo" vozt...

Spomnim se prispevka na TV pred pol leta, ko je nek podjetnik iskal delovno silo in je v Sloveniji NI MOGEL dobiti, ker jih večina ni hotela delati za npr. 700-800eur, so mu odkrito rekli, da so raje doma in prejemajo socialno. Na koncu je moral UVOZITI to delovno sili iz češke, slovaške, madžarske in bosne.

Spomnim se teme na alterju, ne dolgo nazaj, pred kake 2 meseca je en alterjevc iskal delavce za svoj posel, plačilo solidno, predlagam ti da si jo prebereš..... eden od iskalcev dela je celo rekel, da ne sprejme dela, ker ne prenese da je njegov šef mlajši od njega.
confused-1.gif


Kriza je ja, kriza.... predvsem v glavah ljudi! Dejmo raje jamrat in pljuvat kako so drugi krivi za naš lasten propad
bonk.gif
Tole?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
točno to je ta tema ja.... NI ŠE KRIZE. Mene vse to jokanje po TV ne gane, ker se mi zdi, da potencirajo na orto. Verjamem da so reveži in da jih je več kot prej, ne verjamem pa da je stanje tako, kot napihujejo mediji.

Reveži pa so vedno bili in vedno bodo.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Sam "ste" papki....

Politiko odločajo o miljardah, ta bebček bi pa jurja nazaj.....direkt! V prave roke!

Res si želim to od politika ja...ko pride na oblast, da se sam s populizmom ukvarja.
bonk.gif

Gre za etično držo izvoljenca državljanov.

Saj so tudi goljufanje pri izpitih, kupovanje šolskih nazivov in prepisovanje itak samo malenkosti, ki jih počne vsak drugi, ane.

Ma pusti ti tega javnega upravljalca. Tam v tisti vukojebini so, itak večina, bolj ali ne mim. Mejduš, če je od desetih sodelavcev 1 normalen je veliko. Katastrofa, res. Dast daaabr.
bonk.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
spirit.

večina revežev itd ne gre pred kamere ker jih je sram! to je pa tisti del ki ga ti ne vidiš...

in ja kriza je, revežev je vliiiko več kot jih je bilo... ampak moraš to videti.

o populizmu da folk noče delat pa raje nebi...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.685
6.570
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
spirit.

večina revežev itd ne gre pred kamere ker jih je sram! to je pa tisti del ki ga ti ne vidiš...

in ja kriza je, revežev je vliiiko več kot jih je bilo... ampak moraš to videti.

o populizmu da folk noče delat pa raje nebi...

Ja bi delali, če bi jim nekdo zrihtal službo. Res je. da niso vsi isti, vendar je veliko ljudi precej komot, ali pa lesenih. Ne znajo si sami zrihtati službe in taki seveda jamrajo in pluvajo po vsem. Jjebi ga! Vedno je bilo tako in vedno bo tako. Naravna selekcija. V naravi bolne in slabe živali poginejo, pri ljudeh, pa so nesposobni, leni in podobni na socialni. Kot sem že napisal, to ne velja za vse. Vidim pa po TV, razne jamrače, kako se pritožujejo, da nima s čim nahraniti otroke, v roki pa cigareto. Torej...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
ja eni so tapravi... ko takemu ponudiš delo pa najde vsaj 10000 izgovorov da to pa o nne more.
imaš pa spet ene, ki bi delali, se trudijo iščejo a ne najdejo... ali pa ne znajo potrkat na prava vrata...

mimgrede: a veste kolko zdej ljudi hodi okoli pa fehtar za službo? dnevno par komadov pride prost če je kej za delat... tolk o temu, da ni krize...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
točno to je ta tema ja.... NI ŠE KRIZE. Mene vse to jokanje po TV ne gane, ker se mi zdi, da potencirajo na orto. Verjamem da so reveži in da jih je več kot prej, ne verjamem pa da je stanje tako, kot napihujejo mediji.

Reveži pa so vedno bili in vedno bodo.
Samo sorry. Problem je ker ponuja 4-urni delovnik in temu primerno plačilo. Če bi bila opcija da recimo uletiš popoldne po šihtu pol ja (no jaz ne, je malo predaleč do MB), kot edina zaposlitev je pa bolj penis tisto. No, če druzga ne bi bilo, je v redu za poštukat dokler ne najdeš česa boljšega.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
točno to je ta tema ja.... NI ŠE KRIZE. Mene vse to jokanje po TV ne gane, ker se mi zdi, da potencirajo na orto. Verjamem da so reveži in da jih je več kot prej, ne verjamem pa da je stanje tako, kot napihujejo mediji.

Reveži pa so vedno bili in vedno bodo.
Samo sorry. Problem je ker ponuja 4-urni delovnik in temu primerno plačilo. Če bi bila opcija da recimo uletiš popoldne po šihtu pol ja (no jaz ne, je malo predaleč do MB), kot edina zaposlitev je pa bolj penis tisto. No, če druzga ne bi bilo, je v redu za poštukat dokler ne najdeš česa boljšega.

Kot prvo, delo je delo in če nujno rabiš denar boš šel delat tudi za samo 4ure.

Kot drugo, fijatovpes je ponujal službo za 4urni delavnik kjer bo dobil plačo za 100eur nižjo kakor je za 8urni delovnik. Torej recimo 700eur neto za 4ure dela.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Koliko od 120k brezposelnih dobiva nadomestilo? Jaz jih poznam več brez nadomestila kot z. Toliko o življenju na račun države. In nekdo ki nima prihrankov ne more iti v službo 200 km daleč, kjer bo ugotovil po teh mesecih da se ni dobil nobene plače. Bo šel raje k sosedu na črno za pol manjšo plačo, katero ve da bo dobil zvecer ali konec tedna. Tukaj se alter uporabniki ne najdemo, saj smo vsi sposobni in se vozimo 200 km daleč v službo kjer zaslužimo vsaj 2 jurja mesecno netto.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Koliko od 120k brezposelnih dobiva nadomestilo? Jaz jih poznam več brez nadomestila kot z. Toliko o življenju na račun države. In nekdo ki nima prihrankov ne more iti v službo 200 km daleč, kjer bo ugotovil po teh mesecih da se ni dobil nobene plače. Bo šel raje k sosedu na črno za pol manjšo plačo, katero ve da bo dobil zvecer ali konec tedna. Tukaj se alter uporabniki ne najdemo, saj smo vsi sposobni in se vozimo 200 km daleč v službo kjer zaslužimo vsaj 2 jurja mesecno netto.

Jaz jih pa nekaj poznam, ko so delal pošteno in so se lahko na koncu pod nosom obrisal. Ne, še več, se je treba celo jebat po ne vem kje, da bi mogoč celo dobili pošteno zaslužen denar. Za zjokat.

Še najbolj mi je smešno, ko so bile včeraj polne trgovine in vsak butne ven, da pa ni recesije.
bonk.gif
Neke hude plašnice majo to eni na glavah.

Alkoholik.
zmaga.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
točno to je ta tema ja.... NI ŠE KRIZE. Mene vse to jokanje po TV ne gane, ker se mi zdi, da potencirajo na orto. Verjamem da so reveži in da jih je več kot prej, ne verjamem pa da je stanje tako, kot napihujejo mediji.

Reveži pa so vedno bili in vedno bodo.
Samo sorry. Problem je ker ponuja 4-urni delovnik in temu primerno plačilo. Če bi bila opcija da recimo uletiš popoldne po šihtu pol ja (no jaz ne, je malo predaleč do MB), kot edina zaposlitev je pa bolj penis tisto. No, če druzga ne bi bilo, je v redu za poštukat dokler ne najdeš česa boljšega.

Kot prvo, delo je delo in če nujno rabiš denar boš šel delat tudi za samo 4ure.

Kot drugo, fijatovpes je ponujal službo za 4urni delavnik kjer bo dobil plačo za 100eur nižjo kakor je za 8urni delovnik. Torej recimo 700eur neto za 4ure dela.
Pišuka, tole s plačo sem pa nekako spregledal - če res plača 800€ mesečno neto za polovični delovnik.... kdaj začnem
cheer.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
A poznaš originalno izjavo o "kruhu v smeteh" in kontekst v katerem je bila izrečena - ali samo (rdečo) medijsko interpretacijo?

A poznaš ti originalno izjavo o "drugorazredni temi"?
evil.gif
Poznam - in imeš seveda prav.

Poznam tudi original "pasjih šol" in "metanju umrlih v smetnjeke", pa o Matildi, pa o tem, kao se izkrivi vsaka omemba splava, sprave... ampak, če "njihovih" original ni pomembnen, zakaj bi bil pri "naših"...

Najprej pred svojim pragom, prosim...