(bolj) majhen kompresor

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Saj je vse bolj ali majn ista kitajska roba. Ni tu neke tople vode za odkrivat
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Abac je bil italijanski vcasih :)

Je sploh kaj nemskega za kupit ali vsaj evropskega?
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Pa Mejduš no.
Emundia se opravičila za nevšečnosti, poslali so že novega istega, ker so imeli na skladišču, tega pa bo pošta odpeljala, baje je bila Pošta kriva.
(sklepam, da se je ventilček polomil, ko so "vrgli" na tla, ker niso bila kolesa gor).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Novega kaj glede teh kompresorjev? Tudi mi bi rabili čim manjši torej ne prevelik kompresor za spihovanje raznih ventilatorjev, da lahko npr. s pritiskom izpiham ven vodo iz Gardena cevi v kolutu preden pospravim čez zimo, za kakšno žogo,blazino napumpat, skratka nič posebnega in da dela. Avtogum ne bomo vijačili ali pumpali.

Morda res kaj takšnega kar je predlagal raners.


ali


-10%

Glede na to da sta specifikacijsko podobna sklepam da je drugi za polovico dražji ker je zraven cel set nečesa?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
fotru sem kupil tega drugega (tud bauhaus).

Sumasumarum:
+ za domačo občasno uporabo vrh glave (kaksno gumo napumpat, orodje&sesalce spihat)
+ majhen za shranjevanje, ker je pokončen (cca velikost plinske jeklenke alpa še malo manjš)
+ cena ni taka, da dol padeš - in je priznal, da v bistvu ni vedel, da ga rabi (laufa sedaj pomoje 1-2x tedensko)
- nima koles - torej težek za prenašat (rešuje tako, da ga da na en vozicek in odpelje iz garaze)
- majhen volumen (se pogosto vklopi kompresor), na blizu tudi dost hrupen
- zarad volumna mu tud tlak hitro pade (ne razmisljaj, da bos z njim kaj konkretnega lepo naredil - recimo barval)

Razlika med njima oz."+set" je v dodatkih, ki so na sliki:
  • Udarni ključ s priborom
  • Polnilnik pnevmatik z adapterji
  • Izpihovalna pištola
  • Spiralna cev
pri prvem je pa samo kompresor.. pa kar sem gledal je cena teh dodatkov "tam tam" - če bi jih nabiral s police in tuhtal ali je vse kompatibilno
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Novega kaj glede teh kompresorjev? Tudi mi bi rabili čim manjši torej ne prevelik kompresor za spihovanje raznih ventilatorjev, da lahko npr. s pritiskom izpiham ven vodo iz Gardena cevi v kolutu preden pospravim čez zimo, za kakšno žogo,blazino napumpat, skratka nič posebnega in da dela. Avtogum ne bomo vijačili ali pumpali.

Morda res kaj takšnega kar je predlagal raners.


ali


-10%

Glede na to da sta specifikacijsko podobna sklepam da je drugi za polovico dražji ker je zraven cel set nečesa?
Kaj si mislil z -10%? Imajo kako akcijo?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
V Hoferju imajo ta trenutek te tamale, prenosne, s tem vse osnovno opraviš.

82bcbe28318c18289846d3e3cb3812caad7ba8ca.jpg
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
V Idriji sem bil v soboto, imajo 3 tipe v poslovalnici ta trenutek, tega na sliki tudi. Obrni telefon za aktualno zalogo. To je model s 6l flašo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Glede Bauhaus Herkules mi je fajn, ker je pokončen (ni tak fejst težek), da gre lepo v element, in tudi hitreje ga neseš kot pa da imaš na kolice.. Če bi bil večji, bi še rekel, ampak ta ni tak fejst težki..

Se pa hitro vklopi, glasen ko hudič in tudi polni se precej dolgo - dlje kot vsi drugi hobi kompresorji, ki sem jih sprobal v življenju... To mu dam edini večji minus... Ter da s priloženim kompletom ne odšraufaš pravilno zategnjene felne..

Drugače pa je ok.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz sem zadnjič v temni delavnici brez elektrike kupil manjši kompresor.. Ko sem ga pripeljal domov ni bil več tako majhen. Sedaj pa imam enega manjšega ABAC 24L odveč.. Je to kej vredno sploh ali je boljše da ga nekomu šenkam?