(bolj) majhen kompresor

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Ampak ljudje, lahko s temi igračami napolniš traktorsko gumo dimenzij 460/70/38?
Tudi sam že iščem tole od lani, se mi zdi...

Jaz osebno ne rabim traktorskih gum polnit, sem v bloku :) in si ne lastim traktorja :D. Malo heca.
Sam sem naročil ABAC za kaj spihat, pa tubeless gumo napolnit na kolesu bo verjetno dovolj. Pa da je čim bolj prenosljiv.
Jutri bi naj bil dostavljen, pa bom videl, ali sem denar stran vrgel ali pa bo uporabna zadeva.
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Jaz osebno ne rabim traktorskih gum polnit, sem v bloku :) in si ne lastim traktorja :D. Malo heca.
Sam sem naročil ABAC za kaj spihat, pa tubeless gumo napolnit na kolesu bo verjetno dovolj. Pa da je čim bolj prenosljiv.
Jutri bi naj bil dostavljen, pa bom videl, ali sem denar stran vrgel ali pa bo uporabna zadeva.
o recimo da ti gumo kolesa napihne v nekaj sekundah, potem bi tudi za traktor moral gbit dober, tam se oač nekaj minut fila :)

Drugače pa batni kompresorji so glasni, oljni pa tišji.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Takoj ko prebereš "motor brez olja".....veš da je za hobby uporabo ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
nevem jaz pumpam gumo z 100l kompresorjem.
Samo iskali so tihe. Tak iz hladilnika je pa neslišn. 25l jeklenka ma pa tudi dovolj lufta za gumo napolnit.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kompresor od hladilnika je - sicer počasen, toda naredi pa !

Pri nas je eden zunaj pred kevdrom imel na tleh zadnje traktorsko kolo in ga je filal s kompresorjem od hladilnika. Fantje so ga zezali, da s tem fajercajgom ne bo nič itd, šli so noter pit, zunaj je pa kompresorček brenčal, dokler ni usekalo ! Gumo je raztrgalo, feltno so pa našli sto metrov pod kevdrom, popolnoma izmaličeno.

Strup je v malih flaškah.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Kompresor od hladilnika je - sicer počasen, toda naredi pa !

Pri nas je eden zunaj pred kevdrom imel na tleh zadnje traktorsko kolo in ga je filal s kompresorjem od hladilnika. Fantje so ga zezali, da s tem fajercajgom ne bo nič itd, šli so noter pit, zunaj je pa kompresorček brenčal, dokler ni usekalo ! Gumo je raztrgalo, feltno so pa našli sto metrov pod kevdrom, popolnoma izmaličeno.

Strup je v malih flaškah.
mislim da ste se te že napili ko je ta špilika napumpala gumo -- vam pa glave trgalo od alkohola ne pa da je razrtgalo gumo . ki so pa bli šraufi od fekge ?? verjetno ste jih kilometer iskali okrog -ne nas basat
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

mislim da ste se te že napili ko je ta špilika napumpala gumo -- vam pa glave trgalo od alkohola ne pa da je razrtgalo gumo . ki so pa bli šraufi od fekge ?? verjetno ste jih kilometer iskali okrog -ne nas basat

To je jagerska zgodba ja, ampak je resnična, ker sem osebno poznal tri iz tistega kevdra, pa soseda tudi. Zgodba je stara več kot 30 let, dogajalo se je pa na Trnovcu sredi 80. let. Jaz pa nisem bil zraven, sem bil še premlad za tako močne športe :p.

Kompresorček od hladilnika ti nadruka bp 40 barov, samo malce je treba počakati. Noben problem če bi napravil sistem s tlačno posodo in kloecknerjevim stikalom, če imaš pa brez vsega ... bo pa bum. Poleg tega traktorska guma sploh ni nevemkoliko nafilana, samo velika je. Kar je po svoje prav, so imeli fantje v kevdru malce več miru dokler ni urezalo :norec: .
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Kupljen tale kompresor.

Odprem skatlo....

IMG_20210302_145135.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Poglej kje je blem....če ni med transportom kdo ga pobuškal in je odbilo vijak...zrihtaj

Nalij/dolij al namensko olje....al pa kako motorno (15w40) in pihaj dalje
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
A-a...klical na emundio, so rekli, da bodo zrihtali, verjetno med prelaganjem dhl-posta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N