"Majhen" flagship, Samsung, max 600 eur?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.704
365
83
Kupujem nek "majhen" flagship telefon, brez problema tudi kaki lanski... Omejitev 600 eur z DDV.. In sem se zagledal v s10 (525 eur) ali note 10 (550 eur). Sploh me ne moti, če ni neki flagship procesor (že dobro leto in pol mi več kot super služi Samsung A40) in si mislim, da bi tudi kateri izmed teh dveh bil odličen.

Ker pa radi potujemo (zadnje čase sicer bolj malo :( ), pa bi rad imel dokaj dober fotoaparat. Sicer imata s10 in note10 verjetno skoraj istega, a me zanima, kateri bi bil boljši nakup? Prednost s10 možnost sd kartice (sicer note10 enkrat več prostora), note10 pa še hitrejše polnjenje in svinčnik (ki ga sicer ne rabim ravno nujno). Je drugače fajn svinčnik? Zakaj ga uporabljate? Na tab s6 lite ga nimam nekaj strašno dosti v roki (je pa na tablici večji zaslon)..

Sicer vem, kaj pomeni IP68 zaščita, ampak kaj to pomeni v realnem življenju? Lahko npr, snemaš pod vodo? Al pa če uporabljaš telefon in ti pade v vodo? Lahko klorirano, soleno? Preživi vse?

Najraje Samsung zaradi navade in tudi drugih Samsung domačih naprav (2 tablici, tv)..

Še nekaj: je Mobileshop vredu trgovina? Kaki problemi?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
Meni tu nekaj negre skupaj. Majhen in note 10. Ker to definitivno ni majhen telefon.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Majhen telefon (za današnje razmere) je recimo S10e, iphone SE, iphone 12 mini. Vse ostalo so velki cigli. Nažalost je izbira "malih" telefonov skoraj nična.

Če res hočeš samsunga, potem S10e če ga še kje dobiš, drugače iphone 12 mini all the way. Pravi flagship v mali izvedbi. Je pa cena nekoliko višja.