Bolha, nateg ali kaj za vraga?

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Če ti nakaže preko Flika, dobiš v sekundi, če preko Revoluta, dobiš v sekundi, če preko Paypala pa tudi v nekaj minutah. Če pa ti nimaš mobilne banke, da bi to takoj preveril, pa ni problem kupca.
sam imam N26, predvidevam, da sem v koraku s časom :p pa nobena transakcija ne pride takoj, redko v istem dnevu. Instantno nakazilo je sicer potrebno doplačat, ampak tudi ne deluje na vse banke...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če ti nakaže preko Flika, dobiš v sekundi, če preko Revoluta, dobiš v sekundi, če preko Paypala pa tudi v nekaj minutah. Če pa ti nimaš mobilne banke, da bi to takoj preveril, pa ni problem kupca.
Opa, torej ti je nategovanje čisto normalen postopek? :oops1:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala. Nisem vedel, da se tudi to da... No samo moraš biti res glup. Ker ima banka čisto vse tvoje podatke, dovolj je, da od vseh nategnjenih samo en pokliče...
V ponedeljek je bilo na Tedniku: firma za najem jadrnic po svetu kontaktira z grškim čarterjem, po treh mailih se odločijo plačat varščino in po par dneh denarja še ni na računu v Grčiji. Preverjajo zadeve in ugotovijo, da je nekdo shekal stran od čarterista in v zadnjem mailu poslal drug TRR. Za plačilo so se zaenkrat obrisali pod nosom.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Na bolhi sem oddal oglas za en otroški predalnik za 20€. vem da obstajajo nateguni,
ki bi radi drage zadeve poslali sinu ki je vojak v culukafriji, nakazalu denar preko WU ipd. ampak tole mi pa ni jasno. na whatsapp se mi je javil en model s telefonsko s srbsko stevilko. vprasal ce je zadeva v redu zato sem mu poslal se par slik. on potem odgovori takole:
Lahko pošlješ paket? Naročil bom kurirja in vnaprej plačal preko kurirske službe

odgovoril sem mu, da je to pač sestavljena zadeva in da ne mislim tega zdaj razstavljati, tako da bo verjetno težko prek kurirske službe to poslati. Naslednji dan dobim od njega tole:
Naročil sem dostavo in plačal blago. Potrdite na spletnem mestu in kliknite na rumeni gumb. Vnesite podatke o kartici, na katero boste prejeli denar

ok, vse disi po nategu, ampak link je res od poste slovenije, pa tudi zakaj bi nategnil nekoga za rabljen predalnik za 20€???
je komu kaj jasno?

Link je res od pošte? Sedaj me pa res zanima, zakaj misliš da je od pošte?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Link je res od pošte? Sedaj me pa res zanima, zakaj misliš da je od pošte?

Na prvi pogled je bil od pošte, ker sem na telefonu kliknil, na link. Ko sem si zadevo doma v miru pogledal je bilo kmalu jasno da gre za nateg, ampak verjamem da kakšnim računalniško še manj razgledanim lahko hitro zadeva povzroči glavobol.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
V ponedeljek je bilo na Tedniku: firma za najem jadrnic po svetu kontaktira z grškim čarterjem, po treh mailih se odločijo plačat varščino in po par dneh denarja še ni na računu v Grčiji. Preverjajo zadeve in ugotovijo, da je nekdo shekal stran od čarterista in v zadnjem mailu poslal drug TRR. Za plačilo so se zaenkrat obrisali pod nosom.
To je pogost nateg, kjer se targetira podjetja. Vem za par primerov tudi pri nas. In to za zneske tudi po +100.000 eur.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Torej napisat pod oglas osebni prevzem in to je to. Saj ača ti lahko tudi s ponarejenim dnarjem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Glih dobim sporočilo od Simone, da kupi danes ampak je na razdalji.
Sem ji napisal če še kurirju glasbeno željo izpolnim al pa mu kako pravljico preberem. Mi odgovori nevem. Ji rečem te ga pa vprašajte. Reče vredu.
pol pa spet kak danes kupi in pošle dpd expresse kurirja ker je na razdalji :)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Glih dobim sporočilo od Simone, da kupi danes ampak je na razdalji.
Sem ji napisal če še kurirju glasbeno željo izpolnim al pa mu kako pravljico preberem. Mi odgovori nevem. Ji rečem te ga pa vprašajte. Reče vredu.
pol pa spet kak danes kupi in pošle dpd expresse kurirja ker je na razdalji :)
Pošlji ji še link do urejevalnika besedila v slovenščini;)
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tony in Hanzi

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Bom kar tole temo izkoristil. Prodajam bicikel na bolhi in danes dobim preko WhatsApp povpraševanje iz po številki sodeč mobilne številke iz Poljske. Model bi bicikel takoj kupil, keš nakazal preko Post si. Pa še poštar bi bicikel spakiral v paket. Screeshot spodaj. Modelu verjamem natančno 0.
Screenshot_2022-09-29-20-40-51-117_com.whatsapp.jpg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Denar naj ti pošlje preko Western Uniona. Ali pa naj pride osebno po kolo ;).