Bolha, nateg ali kaj za vraga?

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Na bolhi sem oddal oglas za en otroški predalnik za 20€. vem da obstajajo nateguni,
ki bi radi drage zadeve poslali sinu ki je vojak v culukafriji, nakazalu denar preko WU ipd. ampak tole mi pa ni jasno. na whatsapp se mi je javil en model s telefonsko s srbsko stevilko. vprasal ce je zadeva v redu zato sem mu poslal se par slik. on potem odgovori takole:
Lahko pošlješ paket? Naročil bom kurirja in vnaprej plačal preko kurirske službe

odgovoril sem mu, da je to pač sestavljena zadeva in da ne mislim tega zdaj razstavljati, tako da bo verjetno težko prek kurirske službe to poslati. Naslednji dan dobim od njega tole:
Naročil sem dostavo in plačal blago. Potrdite na spletnem mestu in kliknite na rumeni gumb. Vnesite podatke o kartici, na katero boste prejeli denar

ok, vse disi po nategu, ampak link je res od poste slovenije, pa tudi zakaj bi nategnil nekoga za rabljen predalnik za 20€???
je komu kaj jasno?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tudi meni na podoben nacin kupuje otrosko opreme iz fb marketa za 50 evrov.
Sicer je iz kamnika, ampak ful dela in bo poslal UPS kurirja ki bo placal.
Mi ni ravno do pogovora. Imajo oa ze lepo slovenščino.
 

Priponke

  • IMG_20220104_190707.jpg
    IMG_20220104_190707.jpg
    322,5 KB · Ogledi: 315

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zmeraj vec problemov boste imeli ljudje, ki za 10 eur prodajate na bolhi ali kjerkoli drugje. Ce darujes, gre takoj naprej v preprodajo, ce prodajas se vseeno pogajajo ali pa dobis te sorte oglase. Stvari pod 100eur sploh ne oglasujem ampak gredo v kanto takoj. Humanost gor ali dol. Pa nisem bogat. Sem ze podarjal best kolegom pa je naprej prodal, zlahti, naprej prodala... ja, vem grozen krog ljudi imam :) vcasih, ce sem dobre volje pustim na kosovnem odvozu.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pa da se razumemo, guinness je odlicen podjetnik, vse dobro o njem. Samo svoje izkusnje povem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
šenkat ja, nekomu, ki ga poznaš

ne švercfektarjem po oglasnikih ala podarimo.si

jaz po oglasnikih ničesar ne prodajam, šenkujem ali podarjam. ne da se mi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Haha, enkrat sem podarjal računalnik, stacionarca (prej sem ga prodajal za, mislim da, 20€, pa noben ni klical), je bilo res naenkrat ful navala (ko sem napisal, da ga podarim).
Najboljši klic pa je bil od ene ženske, ki mi je rekla, da ga takoj vzame, ampak da naj ga pripeljem v Ljubljano.
No, 5 minut po njenem klicu je klical nek moški, prišel v roku 10 minut in ga odpeljal. Nakar me je klicala ženska iz prejšnjega stavka in rekla "ja zakaj pa nisi povedal, da ga bo en prššeč iskat, bi takoj prišla ponj - ne bejebat, to je rekla - s svojim avtom (ker sem jo vprašal, kako bi prišla ponj) ... eni majo res velike "cojones", men bi blo nerodno ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Saj tudi ljudje klicejo "sopotnike" in podobne free obcinske prevoznike za starejse, kljub temu da je doma cela hisa sorodnikov in celo dvorisce lepih avtomobilov.
In se lepo gratis peljejo v trgovino.. in mu obcina placa gorivo in avto, lrostovoljec da svoj čas.... Zato da se gospa pelje zastonj v trgovino.
Podarjam znancem, svercarjem ne. Raje odlozim na kosovca pa naj potem tam "cigo" pobere (tudi sam v tem primeru spadam.kdaj med njih).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Na bolhi sem oddal oglas za en otroški predalnik za 20€. vem da obstajajo nateguni,
ki bi radi drage zadeve poslali sinu ki je vojak v culukafriji, nakazalu denar preko WU ipd. ampak tole mi pa ni jasno. na whatsapp se mi je javil en model s telefonsko s srbsko stevilko. vprasal ce je zadeva v redu zato sem mu poslal se par slik. on potem odgovori takole:
Lahko pošlješ paket? Naročil bom kurirja in vnaprej plačal preko kurirske službe

odgovoril sem mu, da je to pač sestavljena zadeva in da ne mislim tega zdaj razstavljati, tako da bo verjetno težko prek kurirske službe to poslati. Naslednji dan dobim od njega tole:
Naročil sem dostavo in plačal blago. Potrdite na spletnem mestu in kliknite na rumeni gumb. Vnesite podatke o kartici, na katero boste prejeli denar

ok, vse disi po nategu, ampak link je res od poste slovenije, pa tudi zakaj bi nategnil nekoga za rabljen predalnik za 20€???
je komu kaj jasno?
Ni mi čisto jasno, kako ti spelje denar s kartice, če ne posreduješ CVV številke?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ni mi čisto jasno, kako ti spelje denar s kartice, če ne posreduješ CVV številke?

No saj pravim, ta post sem napisal, ko se še nisem malo bolj poglobil v tole. na linku, ki mi ga je poslal je link do strani post.si (zgleda precej legit) in potem imaš gumb “prejmi denar”, ko kliknes na to, pa prides do strani kjer vneses podatke iz kartice, kamor ti bodo nakazali denar, nic posebnega, samo: ime, priimek, stevilka kartice, datum poteka in cvv kodo :D
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Pa ne vem no, seveda vedno vprašam znance, če kdo rabi, to česar se želim znebiti in rade volje šenkam, samo da dam pa na oglas, da nekaj dam zastonj? Ne, hvala, se takoj nalimajo cigoti (po poreklu in čistokrvni slovenski cigoti), ki želijo zadevo prodati naprej. Ne vem, dam ceno 20-30,...€ in tist denar dam otrokoma raje, kot pa da vržem stran ali šenkam zadevo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Haha, enkrat sem podarjal računalnik, stacionarca (prej sem ga prodajal za, mislim da, 20€, pa noben ni klical), je bilo res naenkrat ful navala (ko sem napisal, da ga podarim).
Najboljši klic pa je bil od ene ženske, ki mi je rekla, da ga takoj vzame, ampak da naj ga pripeljem v Ljubljano.
No, 5 minut po njenem klicu je klical nek moški, prišel v roku 10 minut in ga odpeljal. Nakar me je klicala ženska iz prejšnjega stavka in rekla "ja zakaj pa nisi povedal, da ga bo en prššeč iskat, bi takoj prišla ponj - ne bejebat, to je rekla - s svojim avtom (ker sem jo vprašal, kako bi prišla ponj) ... eni majo res velike "cojones", men bi blo nerodno ...

Ti si nekaj podarjal? :fredi::fredi::fredi::fredi:
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Skleneš biznis, kurirja po robo pa od nikoder.
Potem pa to robo še enkrat prodaš podobemu kupcu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam