Boeing 747 zletel s steze

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
https://www.zurnal24.si/svet/reseval-prtljago-in-oviral-druge-ki-so-zeleli-na-varno-327587

1c2badba5c336e5c0afc.jpeg
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
A ostali za njim so pa mirno in potrpežljivo čakali, da je ded vzel prtljago? Ga ni noben porinil naprej?
Kot pravim, gre za sprevračanje pozornosti od pravih krivcev na nekega posameznika s prtljago. Kot da bi bili v zadnjem delu vsi nepoškodovani in pri zavesti.
Pa je tole na sliki res ročna prtljaga?
No zdej naj pa nekdo bolj podrobno pogleda posnetke pa gleda, kdaj je tale s prtljago skočil ven ?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kukrkol..da men nekdo nasrka v letalu, nekdo pred njim pride pa ven s prtljago..rezultat je jasen.

ob zasilnem pristanku, problemih se ne ukvarjaj s prtljago. a ne reče to una teta ob vkrcanju.
torej navodilo je, ne ukvarjaj se s prtljago.

pika. nespoštovanje tega je naklepni umor..kakorkoli, naklepno, namerno, pritlehno.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
To, da niso uspeli odpreti zadnjih vrat (zakaj za vraga so jih sploh hoteli, če je na zadnjem delu vse gorelo?), je verjetno rešilo marsikoga.
Če mi (kot piloti, ne kabinsko osebje) med triletnim obnovitvenim šolanjem za izredne postopke v kabini (ja, tudi to imamo) odpremo vrata, za katerimi je zunaj ogenj (kar vidiš skozi okno), dobimo popravni izpit za ta predmet :)

Kar se mene tiče, bi ukinil nadglavne predale in prtljago v kabini striktno omejil na laptop in ženske torbice, ki ne zahtevajo pospravljanja. Ali pa uvedel avtomatsko zaklepanje predalov.
Mogoče se te moji zapisi berejo radikalno, vendar v krizni situaciji zablokira marsikateri izkušen in treniran človek, kaj šele ostali.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
To, da niso uspeli odpreti zadnjih vrat (zakaj za vraga so jih sploh hoteli, če je na zadnjem delu vse gorelo?), je verjetno rešilo marsikoga.
Če mi (kot piloti, ne kabinsko osebje) med triletnim obnovitvenim šolanjem za izredne postopke v kabini (ja, tudi to imamo) odpremo vrata, za katerimi je zunaj ogenj (kar vidiš skozi okno), dobimo popravni izpit za ta predmet :)

Kar se mene tiče, bi ukinil nadglavne predale in prtljago v kabini striktno omejil na laptop in ženske torbice, ki ne zahtevajo pospravljanja. Ali pa uvedel avtomatsko zaklepanje predalov.
Mogoče se te moji zapisi berejo radikalno, vendar v krizni situaciji zablokira marsikateri izkušen in treniran človek, kaj šele ostali.
Ja, da niso uspeli odpret zadnjih vrat je verjetno rešilo marsikoga, mogoče bi pa še koga, če jih nebi niti poskušali odpirat in ljudi takoj napotili naprej. Kdo bi vedel?
Pomoje tisti srednje veliki kufri tudi ne sodijo v kabino, pa me zanima zakaj jih hudiča ne spravijo spodaj? Zato ker je treba nekoga plačat, da jih zloži not?
Sem se že peljal, ko so ponudili, da kdor hoče naj spravi spodaj, (verjetno je bilo zgoraj premalo prostora za vse) - ampak ponavadi ni te možnosti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Ma dajte no, tole s prtljago je samo odvračanje pozornosti in zvračanje krivde s pravih krivcev na tistih par s prtljago. Kot da bi bi bili po takšnem trdem pristanku vsi nepoškodovani in pri zavesti ????
Sicer je rečeno, da so avion evakuirali zelo hitro.

Saj, koliko se pa zamudiš, če med čakanjem vzameš še torbo s sabo? Kr ozko grlo je na izhodu. Pa koliko jih je umrlo zato, ker stevardu ni uspelo odpret zadnjih vrat ??? Zakaj se niso odprla? In koliko jih je čakalo na izhod zadaj, pa je ostal zaprt?

O tem, kako družbe šparajo pri delavcu, ki bi večje kufre pospravil spodaj pa v medijih ne bo nihče nič napisal? Pa o tem, ali bi gasilci lahko prišli hitreje?
Ko sem se nazadnje peljal z nizkocenovnikom, sem lahko imel manjšo ročno prtljago in srednje velik kovček, vse je šlo v kabino, pa bi kovček raje spravil spodaj.
Kreten
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Poleg tega, da je že sam manj okreten, je pot oviral z ogromno torbo, ki jo je na vsak način skušal rešiti.

S koliko ogromno torbo te pa v letalo sploh spustijo? če 55x40x20, kot običajno, potem je bila prtljaga precej ožja od deda. in velika toliko, kot večina drugih kovčkov v kabini.
In če je on blokiral izhod, potem ga je zaradi svoje debelosti in neokretnosti in ne zaradi prtljage.

On pa pokvarjen, ker je zahteval denar nazaj, ker ne samo da ga niso pripeljali v murmansk, še življenje so mu ogrožali med kratko vožnjo. Njega je treba zdej okrivit za 41 mrtvih.

Od vseh, ki so sedeli za njim, se je uspelo rešiti le trem
In seveda so se vsi izkrcavali lepo po vrstnem redu - najprej prva vrsta in potem druga....
In koliko sekund mu je vzela ta torba, in koliko sekund je bil počasnejši o kakega normalnega? 1? 3? 5?. Bi se v tem času rešilo vseh 41 umrlih?

Saj ne, da bi kakorkoli zagovarjal jemanje prtljage med izkrcavanjem v sili, ampak je pa treba priznati, da nam sugerirajo, da je za vse mrtve kriv ta ded, ker je vzel prtljago (večina drugih jo je tudi, pa ni videt da bi jih ovirala pri skakanju po toboganu) in za povrh še denar zahteval nazaj. Kar je samo odvračanje pozornosti od pravih krivcev za nesrečo.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zanimiva bi bila analiza njegove prtljage, ki jo je reševal med reševanjem svojega življenja.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Ali je kje napisano, po kaj je nekdo po toboganu splezal nazaj gor v letalo? (Okoli 3:20 na mojem posnetku, dve stvari vrže ven in pride spet dol.)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.254
113
Jaz sem jih naštel 5,

Torej če je vsak potreboval 10 sec da reši svojo prtljago. Pomeni da so ubili vsaj 40 ljudi z svojim egoističnim ravnanjem.

Lp

S koliko ogromno torbo te pa v letalo sploh spustijo? če 55x40x20, kot običajno, potem je bila prtljaga precej ožja od deda. in velika toliko, kot večina drugih kovčkov v kabini.
In če je on blokiral izhod, potem ga je zaradi svoje debelosti in neokretnosti in ne zaradi prtljage.

On pa pokvarjen, ker je zahteval denar nazaj, ker ne samo da ga niso pripeljali v murmansk, še življenje so mu ogrožali med kratko vožnjo. Njega je treba zdej okrivit za 41 mrtvih.


In seveda so se vsi izkrcavali lepo po vrstnem redu - najprej prva vrsta in potem druga....
In koliko sekund mu je vzela ta torba, in koliko sekund je bil počasnejši o kakega normalnega? 1? 3? 5?. Bi se v tem času rešilo vseh 41 umrlih?

Saj ne, da bi kakorkoli zagovarjal jemanje prtljage med izkrcavanjem v sili, ampak je pa treba priznati, da nam sugerirajo, da je za vse mrtve kriv ta ded, ker je vzel prtljago (večina drugih jo je tudi, pa ni videt da bi jih ovirala pri skakanju po toboganu) in za povrh še denar zahteval nazaj. Kar je samo odvračanje pozornosti od pravih krivcev za nesrečo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Jaz sem jih naštel 5,

Torej če je vsak potreboval 10 sec da reši svojo prtljago. Pomeni da so ubili vsaj 40 ljudi z svojim egoističnim ravnanjem.

Lp
To ti računaš po tem sistemu, - če se ena klobasa kuha 10 min, se 5 klobas kuha 50 min :)

Letalo, ki ga zruši strela je zanič. Pilot je kot vidimo na flight radar že prej skušal pristati, pa je pikiral na stezo pod napačnim kotom, tako da je moral it še en krog - slab pilot. In ko mu je le uspelo zadet stezo v drugem poiskusu je tako katastrofalno pristal, da je poskočil še 10m, da se je podvozje sesulo. In letalo, kjer podvozje ob tršem pristanku predre rezervoarje goriva je tudi zanič skonstruirano. In ko se je avion goreč končno ustavil, tam ni bilo gasilcev še kar nekaj časa, pa so imeli najmanj četrt ure časa, da se postavijo ob stezi. Vedeli so, da bo zasilni pristanek. Potem zakaj se je desni zasilni tobogan odprl kar 8 sek prej kot pa levi?????
In sedaj ves svet s prstom kaže na okornega debeluha, ki je vzel s sabo OGROMNO torbo (55x40x20) kot da je on kriv za vse.

Nihče tudi ne bo povedal, koliko je bilo mrtvih in poškodovanih že po trku aviona s pisto (podvozje se je sesulo - a potniki pa nepoškodovani? A okno se pa ni nobeno razbilo pa ogenj vdrl v kabino? - Kje so hodili gasilci toliko časa?
Kazanje na debeluha, ki si je, kako nesramno, celo drznil zahtevat vračilo denarja, je samo preusmerjanje pozornosti od pravih krivcev.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Iz lajkov pod membrainovim postom vidim, kako lahko nas je zmanipulirat. Vceraj vsi proti debeluhu, danes membrain analiticno pove, da debeluhar ni kriv in se vsi strinjamo... Sem samo opazil to pri sebi in potem tudi videl lajke, zato sem moral napisat. Vse je stvar manipulacije in po eni strani ima membrain prav. Itak, da je letalska druzba kriva, ampak glej ga zlomka....ni kriva druzba, ampak direktno pilot. Zakaj se nobeden ne spravi na pilota, na gasilce, na.....vsi so po malem krivi...ko se vse negativne stvari med sabo poklopijo, nastane pizdarija.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Če gledaš air crash investigation....je med zahodnim in vzhodnim dojemanjem pilotov bistvena in velika razlika...

Na vzhodu so piloti večinoma iz vojske vn...v vojsko se pa ne sme dvomit...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Iz lajkov pod membrainovim postom vidim, kako lahko nas je zmanipulirat. Vceraj vsi proti debeluhu, danes membrain analiticno pove, da debeluhar ni kriv in se vsi strinjamo... Sem samo opazil to pri sebi in potem tudi videl lajke, zato sem moral napisat. Vse je stvar manipulacije in po eni strani ima membrain prav. Itak, da je letalska druzba kriva, ampak glej ga zlomka....ni kriva druzba, ampak direktno pilot. Zakaj se nobeden ne spravi na pilota, na gasilce, na.....vsi so po malem krivi...ko se vse negativne stvari med sabo poklopijo, nastane pizdarija.

Ko si se že ravno vtaknil v to - sam osebno nisem lajkal tega posta, ker bi se absolutno strinjal z vsako napisano besedo temveč zato, ker tip lepo razmišlja mimo standardnih okvirjev na katere nas navaja družba. Lajkal sem dejstvo, da ne kupi vsega prvo sekundo, ko sliši oz. prebere novico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
ni res, glavni problem je, da je letalo dol padlo,debeluh je sekundarni problem. Pa po videu sodeč so kar vsi pobirali prtljago, ker nekako so ven skakali lagano sportski -beri "vzeli so si čas"--nekak niso vsi ven rinli ven kao panika. Bi bilo zanimivo videt kaj se je dejansko dogajalo v letalu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Obnašanje FBW letala v 'direct law' načinu lahko komentira le nekdo, ki ga leti oz. je letel. Ostalo je v tem trenutku le ugibanje.